Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszét miatt depresszio?

Császármetszét miatt depresszio?

Figyelt kérdés

5 hónapja volt a császárom. Indított szülés lett volna a 38. héten, kevés magzatvíz, és rosszabbodó keringés miatt. Azt mondtám, jobb lenne már neki kinnt. Nem bántam, belementem az indításba, nem akartam hogy baja legyen a picinek. Az indítás semmit nem használt, 3 óra oxi után egy icipici fájás sem lett, ekkor közölte a doki, hogy akkor megyünk császárra. Na én itt el sírtam magam, minden bajom letty hogy hogy lehetek ennyire szerencsétlen. Természetes szülésre készültem végig. De még az is jó lett volna, ha van egy kis fájás, vagy bármi, hogy legyen valami szülési élményem. De semmi nem volt. Ez így olyan, mintha nem is szültem volna, hiányzik az az élmény, hogy "uuuu mindjárt jön a babaa". De így a műtőben ez borzalmas volt. Még most is képes vagyok elsírni magam, hogy így alakult. Mindig arra gondolok, mi lett volna ha...

A kislányomat imádom, egészséges kis picúr lett.

A férjem nem éppen támogató tipus, mondom neki ezt, és annyi a válasz, hogy "oké, tudom" vagy valami hasonló.

Más is van így? Mikor múlik el ez az érzés?

Ez miatt nem is vállalnám be a második babát. Tuti hogy a földől kellene összekaparni még egy császár után, olyan depis lennék. Az meg nem lenne jó senkinek..



2020. nov. 2. 11:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg, gondolj arra, hogy van egy egészséges gyereked.


Másnak, pl. ez meg sem adatik, mert vagy nem lehet, vagy betegen születik, vagy az anya szenved maradandó károsodást.


Szerintem, irtó nagy önzőség és beképzeltség azon keseregni, hogy milyen formában jött a világra.


Az a lényeg, hogy mind a ketten egészségesek vagytok.


Jó dolgában az ember, már nem tudja, hogy min problémázzon.


Komolyan nem értelek titeket!

2020. nov. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
65%
A ferjed csak siman nem erti mi bajod, ne ot tamadd azert mert te a bolhabol elefantot csinalsz. Semmi baj nincs a csaszaros szulessel, lehet meg gyereked is tobb, lehet meg termeszetes szulesed. A gyerek a lenyeg nem, hogy ott van? Egy ferfinak tok mindegy hogy hogy jon ki a gyerek a felesegebol.
2020. nov. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%

A férjednek igaza van.

A semmin problémázol.

Tudod, hogy hány nőnek alakul úgy a szülése, hogy császár lesz?

Ha nem lett volna császárod, most valami máson nyűglődnél.

2020. nov. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Kössz a megértést. Nem azt kértem, hogy közöljétek, hogy másnak is császáros lett. Segítséget kértem, megértést, ha valaki inkább támadni akar, nem kell írni.
2020. nov. 2. 11:50
 5/26 anonim ***** válasza:
59%

Megjöttek az empátia 0 válaszolók. Akik lehordják az anyukát, mert rosszul érzi magát, mert rossz élmény volt neki a szülése.


Kedves kérdező,megértelek. Néha van úgy, hogy a császár az egyetlen út. Ha nem volt jó a keringés, meg kellett szülessen. A többi körülményt sajnos nem tudom, hagyhattak e volna meg vajúdni kicsit vagy nem volt érre lehetőség a baba állapota miatt. Sok nő vágyik a fájdalom, küzdelem érzésére szüléskor, hisz nőből anya lesz, magzatból újszülött. Beszéld ki a fájdalmadat, szomorúságodat, fel kell dolgoznod az első szülésedet. Egy adott állapot miatt lett császár, a következő lehet hüvelyi is. Neked kell magadon dolgoznod, hogy el tudd azt fogadni,hogy a gyermeked hogyan született. Ettől nem vagy kevesebb, de teljesen normális, amit érzel! Nyerj vigasztalódást a kisbabáéból, abból, hogy egészségesek vagytok!

A férjed meg sok másik nő úgyis csak me fog szólni és a fájdalmadat fogja lekicsinyleni, ne törődj velük. Nem értik és a saját butaságuk miatt szólnak be. Ha egyedül nem tudod feldolgozni a történtekét, van erre külön terapeuta. Addig is ne feledd: értékes vagy és édesanya, a gyerekednek a legfontosabb!

2020. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%
Volt egy ismerősöm, ő a terhessége végén összeesett és meghalt, a babát sem sikerült megmenteni, szerintem ő szívesen cserélt volna veled. Gondolkozz el ezen!
2020. nov. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
54%
Én megértelek, már egy éves a kisfiam, de még mindig néha ezen rugózok, hogy nem voltam képes “rendesen megszülni”. És tudom erre sokan írják, hogy baromság, de mindenkinek a maga problémája a legnagyobb. Ahogy én nem tudom beleélni magam egy meddő nő helyzetébe, úgy mások nem érzik át mennyire fájó tud lenni egy császár... meghegyzem tőbbek közt azért is, mert pár helyen vannak róla fórumok, hogy szülés-e az egyáltalán.
2020. nov. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
5ös, köszönöm szépen :) próbálom megoldani magamban.
2020. nov. 2. 12:00
 9/26 A kérdező kommentje:
7es, köszönöm a megértés, akkor nem vagyok egyedül ezzel. És más ezt valóban nem érti meg.
2020. nov. 2. 12:02
 10/26 anonim ***** válasza:
82%
Kedves kérdező. A múlton változtatni nem tudsz. Engedd el. Az a fontos, hogy nem lett bajod neked se és a kicsinek se. A következő szülésed lehet természetesen is. Ugyan én tudtam, hogy császáros leszek majd, végül sürgősségi császárom lett és mind a 2 kisfiam meghalt. ☹️ Én sem tudok ezen változtatni. Próbáltam szemléletet változtatni a kesergés helyett. Ne úgy nézd, hogy a pohár félig üres, hanem, hogy félig tele van. Tudom, hogy nehéz, de inkább azt az 1-2 jó dolgot nézd, hogy minden rendben veletek. A következő babához és a természetes szüléshez meg előre is sok szerencsét kívánok.
2020. nov. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!