Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Soha nem fog megszűnni a...

Soha nem fog megszűnni a hálapénz? 🩺

Figyelt kérdés
Értem itt most a szülésznőkre, orvosokra, miért várják el a pénzt? Nem ez a munkájuk, hogy segítsenek a szülésnél?
2020. dec. 7. 08:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt 2 évben kétszer is voltam kórházban, 2 különböző klinikán. Az egyik helyen nagyon észrevehetően utaztak a hálapénzre, leginkább a nővérek. Nekem eszembe se volt adni, mivel madulaműtét után nem igényeltem igazából semmilyen plusz figyelmet, bunkók is voltak nem csak velem, hanem a látogatóimmal is. A velem egy kórterembe lévő napi szinten tömködte nekik a pénzt, csokit vele kifejezetten kedvesek voltak fura módon. Később a tüdőklinikán töltöttem több hetet, ott azért volt velem dolguk az ápolónőknek, mert nagyon rosszul voltam, de kedvesek voltak az első perctől és tartották magukat ahhoz, hogy nem fogadhatnak el semmit, még egy forró csokit se senkitől, ahogy az orvosok sem.
2020. dec. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
35%

Rossz tapasztalatod is van, vagy csak szajkózod, amit egyszer hallottál?

Szülészeten dolgozom, sosem vártam el senkitől hálapénzt, ha a munkámat végeztem. Sőt, akkor sem fogadtam el, ha véletlen adni akartak. De a papám sem fizetett a térdműtétéért, apám sem fizetett a szívkatéterezésért (pedig akkor még nem voltam orvos, mielőtt esetleg azzal jönne valaki, hogy csak azért nem, mert puncsos vagyok), anyám sem fizetett az epehólyag műtétéért. Mindenkit normálisan elláttak.


Ezzel szemben az a kismama, aki felfogadott és akihez este 10-kor a szabadidőmben mentem be, arra nem vette a fáradtságot, hogy egy tábla csokit vegyen.

2020. dec. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Szajkózni? Nem, nem szoktam szajkózni! 🙂 Amint írtam, tapasztalatUNK is van.

Nem kell felvenni az inget. Ne tegyen már úgy, hogy ha Ön talán nem is, akkor már sehol senki nem fogadja el a hálapénzt... Ugyan!

Amíg az ember pénzt nem ad, szóba sem állnak az emberrel - némelyik helyen,a 11.válaszoló is nagyon érthetően leírta.

Üdv. !

2020. dec. 8. 07:41
 14/14 A kérdező kommentje:
#10-es: örülök, amíg vannak, persze. De hidd el, volt élő példa, amit sajnos az én, és az édesanyám betegsége során megtapasztaltunk. Jó lenne, ha pénz nélkül is néznének a betegre a kórteremben, és nem lekezelően bánnának az emberrel. Ha pedig már volt egy kis csúsztató, mindjárt jobban, kedvesebben oda figyelnek a betegre, a kényelmére, mindenre... Szóval, SAJNOS ROSSZ TAPASZTALAT.
2020. dec. 8. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!