Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen praktikát vessek be,...

Milyen praktikát vessek be, hogy végre be induljon a szülés?

Figyelt kérdés
40 hetes terhes leszek szombaton,és azt mondták, ha addig nem szülök meg,be kell indítani. Felek az indítástól nem sok jót hallottam róla,és alitolag jobban is faj a szülés mint alapból. A párommal újra elkezdtünk szeretkezni,reggel-este,de egyszerűen nem hat semmit. Pakolok,mászok,lepcsőzök bár ezt nem sokat, sajnos idegesebb is vagyok már,nyűgös is. Nagyon szeretnék már meg szülni,ha van valakinek ötlete,hogyan csalogathatnám ki? Pár napja napi 1x van lágy székletem,derekam is sajog de csak ritkán,szóval semmi olyan jel ami arra utalna,hogy szülök mindjárt. 😞
2020. dec. 10. 13:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is szombatra vagyok vagyok kiírva , ugyanitt tippeket várok :D
2020. dec. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy ha a baba még nem akar jönni, akkor nem fog, a fejünk tetejére is állhatunk :)

Az indításhoz annyit, hogy engem indítottak 40+1 hetesen. Burokrepesztéstől számítva 2 óra alatt megszültem gátmetszés nélkül. Fájt kegyetlenül, az igaz, de a szülés alapból nagyon fáj. Nekem a kicsi a 2. gyerekem, az első szülésem spontán indult, ő 6 óra alatt lett meg és nem fájt kevésbé.

2020. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szülésznőm a Tonicot ajánlotta két éve. Nem emlékszem mi,de mondta hogy van benne valami olyan anyag ami ha amúgy készen áll a baba és a méhed akkor elindíthatja.

Namármost én egy keddi délután 5kor ittam olyan 2decit,szerda hajnal 3kor kezdődtek a fájások.

Nem mondom hogy a tonic miatt,de beindult. És egy kis üdítő nem árt. Vagy lesz valami vagy nem 👍

2020. dec. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Eskü kifogom próbálni a Tonicot. Nem azt mondom,örülök,hogy jól elvan,de én irtó türelmetlen vagyok már. 😃
2020. dec. 10. 15:36
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem akarsz szülésindítást, akkor nem egyezel bele. Ami nem életmentő beavatkozás, azt jogodban áll elutasítani. Kérj tájékoztatást az orvosodtól, milyen szövődményei lehetnek az indításnak és mik a kockázatok, ha vártok.

A szülést semmilyen praktika nem indítja be. 3 lehetőség van: vártok, megindítják mesterségesen vagy császármetszéssel kioperálják a babát.

2020. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Èn nem hagynàm indìtani. Minek siet az orvos, betöltött 42. hètig csak terminustúllepès van, nem tùlhordàs.
2020. dec. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
#6 Szerintem ezt döntse el az érintett kismama és az orvos közösen. A terminustúllépés önmagában valóban nem ok az indításra, de lehetnek egyéb problémák,amik miatt szükséges lehet ez a lépés. Pl.a méhlepény állapota, magzatvíz mennyisége, az anya vérnyomása, méhszáj állapota. Ezért lenne jó, ha a kismama pontos tájékoztatást kapna a helyzetről és a lehetséges kockázatokról. Az információk birtokában már lehet felelősségteljesen dönteni.
2020. dec. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Különösebb probléma nincs, csak gondolom úgy vannak itt vele,hogy hivatalosan vége a terhessegnek és akkor ne várjunk tovább,mert végülis már kifejlődött csecsemő. Testalkatom, sem hiszem,hogy bírná,ha túl nagy baba lenne.. elég kicsi vagyok, a védőnőm szerint alkatomhoz képest elég nagy a pocim,ha hamarabb nem,hétfőn kiderül mi lesz,
2020. dec. 10. 22:03
 9/17 anonim ***** válasza:
39%
Hàt, ha hagyod magad, akkor persze, hogy az lesz, amit az orvos akar...
2020. dec. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Tonikot próbáld meg,és egy kis takarítás is jót tesz 😄😍 Nekem ez bevált,aznap beindult a buli
2020. dec. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!