Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jogosan esett rosszul?

Jogosan esett rosszul?

Figyelt kérdés

Barátnőm nemrég szült természetes úton, nekem sajnos prog.csaszar lesz. Beszélgettünk majd mondja, hogy ne bánd hogy császár lesz mert nagyon fájt neki bár így legalább megszenvedtem érte.

Ez nekem rosszul esett.


2020. dec. 11. 08:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

A császár utána nagyon rossz, legalább egy hétig. A hüvelyi akkor fáj, de ahogy kijön a baba meg is szűnik és el tudod látni már a babát pár órával később. Ha választani lehetne csak hüvelyi szülés, mert az a magatehetetlenség császár után borzasztó.

Ne foglalkozz a barátnőddel, a császáros szülés se egy álom, nem tudom miért hiszi ezt.

2020. dec. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

Én is 3x szültem normál úton, és nem cserélnék a császáros anyákkal. Szerintem nekik a nehezebb. Ők egy nagy műtéten esnek át, annak minden fájdalmával, kockázatával, gyógyulási idejével. Nekem relatíve "könnyű" szüléseim voltak, gyorsan megszülettek a gyerekeim, és volt, hogy oxyt is kaptam, mégsem volt elviselhetetlen a fájdalom. Akkor én most nem is vagyok igazi anya, mert nem szenvedtem meg eléggé értük? Ez valami verseny talán?

Ne bosszankodj, kérdező, az anyaságot nem kilóra mérik. Felesleges belemenni az ilyen párbeszédbe. Aki bizonygat, az valójában bizonytalan. Picit mind azok vagyunk. De a saját gyerekednek te vagy a legjobb anya, bármi is van, akármit mond más.

2020. dec. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%
Értem, hogy rosszul esik, tényleg elég furán jött ki ez a mondat. De azért egy ilyen rosszul elsült mondatért biztosan nem haragudnék meg a barátnőmre, ettől még nem romlana meg a barátságunk. Lehet, hogy nem is bántásnak gondolta. Szóval nem gondolnék rögtön valami rosszra.
2020. dec. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%

A császár nem a könnyebb út szerintem, bár sokan azt hiszik. Nekem baromi rossz volt a műtét után. Nem bírtam kikelni az ágyból, csak ha felhúztam magam, nagy szenvedések árán és a babát így is el kellett látni. Szóval igenis megszenvedsz majd te is a babádért!

Ha túl leszel rajta, azért meséld el a barátnődnek min mentél keresztül, hátha átértékeli a dolgokat..

2020. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%

"A hüvelyi akkor fáj, de ahogy kijön a baba meg is szűnik"


De jó is lett volna, ha így lett volna. Hónapokig szenvedtem az első hüvelyi szülés után. Hetekig ülni nem tudtam, utána inkontinencia, méhsüllyedés, hüvelyfalsérv. Na ezek helyretétele még 5 év után se tökéletes.

Irigyellek kérdező a program császárért! ;)

2020. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%
Én császárral szültem. A természetes szülés közben fáj, a császár pedig utána. Napokig alig bírtam felkelni, lefeküdni az ágyra, úgy mozogtam, mint egy 90 éves. Pisilésnél, kakilásnál olyan érzésem volt, mintha ki akarna esni a méhem a helyéről, plusz nekem még migrénem is lett. Mi is ugyanúgy szenvedünk a babáért. Nem értem ezt a császár az semmi hozzáállást.
2020. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
86%

Én, úgy gondolom, hogy aki nem esett át mindekettőn, nem tud reális képet festeni róla.


Mindkettőnek vannak előnyei, hátrányai.


De, egy a lényeg!


Bármelyiken is esünk át, utána, mind édesanyák leszünk, s remélhetőleg egészséges gyermeknek adhatunk életet!


Össze kéne inkább tartani, nem ilyeneket dörzsölni egymás orra alá, hogy melyik szülési/táplálási/nevelési/ápolási/hordozási módszer a jobb.

2020. dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező. Kérlek ne legyél az a fajta csaszaros, aki fullba frusztrálja magat, onigazolast keres aztan felmegy a csaszarvonalra és bizonygatja, hogy ám en is hős vagyok. Múltkor konkrétan ledobbentem a kommenteken 😱

Hagyjuk már abba ezt mi anyák. Gyerek bent nem marad, valahogy kijon. Tökmindegy hogy. Senki nem lesz több attól hogy a huvelyen préseli ki a gyereket. En is természetesen szültem de na és? Meg szenvedtem érte? Meg. Te is meg fogsz a sajatodert, ne legyenek kétségeid...

2020. dec. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
77%

Én a 15-ös valaszoloval vagyok!

Szerintem lényegét tekintve nincs különbség a kettő között, egyik sem nagyobb érdem a másiknál, de nem lehet hogy olyasmit értett ezalatt, amiről mondjuk nem illik beszélni?

Például én se reklámozom senkinek,hogy több helyen szakadtam, 8 hónap után is fájnak a hegek, a szex mint olyan kín emiatt, inkotencia, az első héten még a székletet se tudtam tartani, szóval igen, ezek fényében mondanék olyat,hogy örülj,hogy császár lesz! Sőt ha lesz mégegy, tuti kijarom,hogy az is legyen!

2020. dec. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
68%
17 szerintem az se tud, aki mind a kettőn átesett. Minden császár és minden hüvelyi szülés más és más. Arról meg ne is beszéljünk, hogy minden anya is.
2020. dec. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!