Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány órás szülés számít már...

Hány órás szülés számít már hosszúnak?

Figyelt kérdés
Az első fájástól számítva és 42 órát vajúdtam, nyilván feltűnt hogy rettentő hosszú volt, de nem gondoltam, hogy ez nem szokványos. Azóta néha hallom, hogy mondják anyukák, hogy nagyon hosszú szülés volt, 20-25 óra. Most akkor mikortól átlagon felüli? Persze mindenkinek a sajátja hosszú tudom, csak érdekel, hogy nektek mi a benyomásotok
2020. dec. 23. 22:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én olvasatomban a hosszú az, ami 1 nap alatt fejeződik be. Nekem pl 22 órás volt és egy örökkévalóságnak tartott. Ismerőseim 4-5 óra alatt “lezavarták”, illetve a szülőszobán konkrétan hallottam, hogy rajtam kívül mindenki megszült hamar csak én szenvedtem a szobában. (Vékonyak voltak a falak 😄) több gyerek sírást is hallottam mire végre megszültem.
2020. dec. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 11 is sok volt, mert 5 percesekkel indult, mégis baromi lassan tágultam és teljesen kimerültem a végére, vákuum kellett.

Második gyerekkel 4 óra volt, az sokkal jobb volt.

2020. dec. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
El sem tudom képzelni, nekem akkor miért tartott majd két napig?:( Na remélem a második hamarabb kibújik
2020. dec. 23. 22:54
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hősök vagytok! Nekem másfél óra volt összesen, de letört egy fogam közben, annyira szorítottam, és egy örökkévalosagnak tűnt a másfél óra is.. Nemhogy 10 meg 45..jo ég.


Na de lényeg a "végeredmény", kitartás! 😉

2020. dec. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 órát vajúdtam, az elejétől öt percesekkel. Utána jött csak a kitolás, az meg 2,5 óra volt. Bárki aki meghallja, azonnal meglepődik hogy milyen hosszú volt még első gyerekkel is. Őszinte leszek, teljesen ki is merültem mire a kitoláshoz értünk. Gratulálok neked, nagyon jól bírtad akkor!💕

Azt mondják, hogy átlagosan az első baba az elejétől a végéig 10-12 óra.

2020. dec. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a magzatvìz elfolyàsàtòl mìg meg nem született a gyerek az 89 òra volt. Összehúzódàsaim viszont csak enyhèk voltak, mìg nem kaptam oxytocint. Onnantòl mèg 6 ès fèl òra volt. Nem tudom ìgy 89 vagy 6 ès fèl òrànak szàmoljam-e a szülèsem.

Nem tűnt túl hosszùnak, engem inkàbb zavart, hogy belehajszoktak az indìtàsba, de elfogyott a türelme a kòrhàzi szemèlyzetnek, hiàba voltunk jòl.

Inkàbb vàllaltam volna plusz 12 òràt, ha evvel az oxyt megùsszuk.

2020. dec. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szülésznőm azt mondta. h az első szülés 6-24 h átlagosan


Nekem rövidek voltak

(7,5 és 3 h )

2020. dec. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 órát vajúdtam első gyerekkel, de két hétnek érződött.


Azt gondoltam ott, hogy ez hosszú, mert mellettem több nő is megszült.

2020. dec. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Magzatvìz elfolyàstòl szàmìtva 24 òra, fàjàsok beindulàsàtòl 12 volt èn hosszùnak èreztem
2020. dec. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

8

Ez kiábrándító,de ne hidd, hogy mindegyiknek rövidebb volt ám, mint neked


Én az első babával 3 percesekkel mentem kórházba.

2. Babával meg alig értünk be, pedig nem volt szándékos.. de első esetben ilyenkor még 2-3 h volt.

2. Esetben pedig csak 15p


Mindkét esetben azt érezted volna, hogy ott hamarabb megszültem, mint te.

2020. dec. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!