Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Januártól nem lehet orvost...

Januártól nem lehet orvost választani. Akkor kórházat sem?

Figyelt kérdés

Én elkezdtem járni egy számomra szimpatikus orvoshoz, egy másik kórházban. Körzetileg nem oda tartozom, de mindenképpen ott szeretnék szülni. Amikor fel akartam fogadni szüléshez a dokit, azt mondta, erre januártól úgy néz ki nem lesz lehetőség.

De azért a kórház fogadni fog ügyeletes orvossal? Oda járok kötelező vizsgálatokra (bár mindig viszek beutalót). Csak ezt így mégse akartam ettől az orvostól megkérdezni.



2020. dec. 31. 09:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta az orvosom, hogy még kérdéses a dolog.

Jogászként pedig azt tudom elmondani, hogy jelenleg úgy áll a dolog, hogy január 1-től a hálapénz adása és elfogadása bűncselekmény, ezért az tilos, fogadott orvos részére is. Ugyanakkor a magán ellátás és az állami ellátás szétválasztása majd csak március 1-től lép életbe, addig behívni be lehet a fogadott orvost (csak fizetni nem lehet neki elvileg). Márciustól a jelenlegi állapot szerint csak az ügyeletes láthat el, ebből pedig az következik, hogy hivatalosan csak a lakóhelyed szerint illetékes kórházban szülhetsz. Ha azonban az ország másik felén vagy, amikor beindul a szülés, nyilván nem fognak átszállítani.

A kormánynak volt olyan szándéka, hogy a szülészet-nőgyógyászatot kiveszi ebből a körből, csak ezt a MOK megtorpedózta, ezért nem döntöttek róla. Ha kijön egy újabb kormányrendelet márciusig és abban kivételként megnevezésre kerül a szülészet-nőgyógyászat, akkor lehet szülni fogadott orvosnál, ha minden marad a jelenleg ismert szabályok szerint, akkor nem. Mivel senki nem lát bele a kormánytagok fejébe, ezért mindenki bizonytalan és nem tud/mer semmi biztosat mondani.

Kismamaként nagyon remélem valami megoldás lesz. Értem a célt és egyet is értek vele, de nem értek egyet az eszközzel, amivel meg akarják valósítani.

2021. jan. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 mursi ***** válasza:
24%
De mi a baj ezzel? Eddig mindenki a hálapénz, meg a szülészek miatt fröcsögött... Most nem dolgozzák majd halálra magukat, a szülő nőknek meg megmarad a pénze... Nem ezt akarta mindenki??? A mentő meg oda visz, ahová utasítják... Nem flangálhat össze-vissza az országban, még akkor sem, ha egy szülő nőnek elképzelései vannak, mert az üzemanyagot az állam állja és amennyiben körzeten kívül szenved balesetet, akkor a mentőegység megy a böribe...
2021. febr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baj ezzel:

problémás terhességem volt, a körzeti (vidéki) kórház előjegyzett abortuszra és kilátásba helyezte a méhem eltávolítását. Ezután elmentem egy nagyobb hírű, fővárosi kórházba, ahol kellő odafigyeléssel megszültem a gyermekemet, azóta még egyet és még méhem is van.

2021. márc. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 mursi ***** válasza:
0%
a pénzed marad meg, nem a méhed...
2021. márc. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
szia sikerült más kórházba menned?
2021. ápr. 19. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen, végül elvállalt az orvosom. De még van egy hónapom hátra szülésig. Ha nem lesz gond, és beérünk időben a kórházba (kb.40 perc) akkor szülhetek ott.
2021. ápr. 19. 09:09
 17/19 A kérdező kommentje:

Ha valaki még követi: májusban szültem választott orvosnál és szülésznővel.


Írhattok még kismamik, azóta van-e újabb tapasztalat!?

2021. okt. 27. 00:03
 18/19 anonim ***** válasza:
Pár hete mondta a gondozóorvosom, hogy nem fogadhatom fel őt szülésre a januári szabály alapján, mert ő nem láthat el államiban. Magánba járok hozzá, abban az állami kórházban dolgozik , ahol márciusban szülök. Ha épp ő lesz az aznap az ügyeletes, akkor nem tudom, mi van.
2021. okt. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Aktív vajúdással bármelyik kórház köteles fogadni. Csak ne menj be túl hamar.
2021. okt. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!