Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, hogy császármetszés...

Van olyan, hogy császármetszés után nem kell menni varratszedésre?

Figyelt kérdés

Múlt héten császároztak, már a múlt héten haza is engedtek, viszont egyáltalán nem mondták, hogy vissza kéne mennem varratszedésre, sőt, bár nem mernék rá megesküdni, de szerintem rákérdeztem, és nemet mondtak.

Ismerőseim meg ezt kérdezgetik, hogy mikor kell visszamennem, illetve, ha olvasok valamit a műtét utáni felépülésről, mindenhol írták ezt a varratszedést..most meg elbizonytalanodtam. Hát legalább a zárójelentésemen rajta lenne, gondolom, de nincs.

Majd csak a szülés után 6héttel lévő vizsgálatra kell mennem.


Ui.: 3nap után hazaengedtek, utána még 2napig kötöttem a sebet. Azóta nem. Szépen gyógyul, nem gennyes, semmi probléma vele. Kellene továbbra is kötni, kezelni?


Mikor lehet esetleg valami "csodakrémmel" elkezdeni kenegetni? Szükséges egyáltalán?

Nyilván büszkén viselem, de azért fontos lenne az is, hogy ne jusson eszembe magam takargatni emiatt..



2021. jan. 1. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Van felszivodo varrat, de egy telefont meger a dokidnak. Contractubex gel segit majd a hegen ha teljesen begyogyult.
2021. jan. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Nekem már 8 éve sem volt varratszedés. Én azt hittem ez a normális. Van, ahol nem felszívódóval varrnak?
2021. jan. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Ma már vagy sebragasztót vagy pedig felszívodó varratot használnak.

Akad őskővület orvos aki még a régi megszokott kapcsokat vagy a nem felszívodó varrást használja, de ez nagyon elenyésző.

2021. jan. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
nekem 4 éve hazajövetel napján kihúzták, ha nem mondja, észre sem veszem
2021. jan. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Én felszívódó varratot mind a két alkalommal. Szeged.
2021. jan. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kaptam...az kimaradt. 5ös vagyok
2021. jan. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Első 2 császáromnál belül felszívodó kívűl sebragasztás.

Most a 3.császáromat más csinálta. Kívűl belül felszívodó.

Szívom is a fogam mert a külső felszivodót nem igazán tolerálja a szervezetem,az egyik szélén nehezen szívódik itt be is gyulladtam.

2021. jan. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Augusztusban a Sote klinikán szültem, varratszedésre 10 nap mulva vissza kellett menni. Addig a vágás le volt ragasztva. Azt a tanacsot kaptam az orvostól, hogy amennyire csak lehet figyeljek, hogy ne érje víz, ha átnedvesedne cseréljem le a kötést. Varratszedéskor minden ok volt, azota sincs problémám a vágással, én nem kenem külön semmivel, bár lehet vannak jó kencék rá, amik javíthatnak a hegen, sőt hegmasszazsról is olvastam...de őszintén szólva örülök, hogy nem fáj, inkább nem is macerálom :)
2021. jan. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2016-ban Nyíregyházán nekem utolsó nap a kórházban volt varratszedés. Kb 1 perc volt.
2021. jan. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tavaly júliusban szültem a Sote 1en. Csütörtökon szültem, kedden mennem kellett varrat szedésre. KB 1 perc volt az egész. De hívd fel a kórházat/dokit hogy vissza kell e menned.
2021. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!