Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés a korona idején:...

Szülés a korona idején: Uzsoki kórház vagy Maternity Magánklinika?

Figyelt kérdés

Az új törvény miatt március elsejétől nem valószínű, hogy szülhetek annál az orvosnál, akinél elkezdtem a terhességgondozást, és abban az állami kórházban sem, ahol ő dolgozik (SOTE).

Tehát ott "kell" szülnöm, ahová körzetileg tartozom, ráadásul ügyeletben, mert az állami intézményekben már sehol sem lehet fogadott orvosom/szülésznőm.


A kórházi körülményeket pluszba megnehezíti a covid-helyzet is, az állami intézményekben az apuka csak a vajúdásnál és a szülésnél lehet jelen, utána 2-3 napig nem jöhet látogatóba.


Körzetileg az Uzsokihoz tartozom. Szült valaki mostanában itt ügyeletben? Milyen tapasztalataitok vannak?


Másik alternatívaként felmerült a Maternity kórház is, ahol szülhetnék annál a dokinál, aki eddig végigkísérte a várandósgondozást. A kórház mellett szól, hogy a férjem végig mellettünk lehetne, viszont, ha ezt a helyet választjuk, akkor közel 1 milliós költséggel kell számolnunk.


Mit gondoltok a két kórházról és a körülményekről?


Köszönöm.



2021. jan. 28. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell tudnod, hogy az 1 millió mennyire fér bele. Ha nekünk beleférne, akkor egy percig sem gondolkoznék és a Maternityben szülnék, még úgy is, hogy az orvos, akihez járok, nem ot dolgozik.

Ha meg nem fér bele, akkor marad az állami.

2021. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha anyagilag nem gond, akkor ebben a helyzetben, ami most van/lesz a magánkórházat választanám.
2021. jan. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ha problémamentes volt a terhesség, akkor én sem haboznék a magánba menni, sőt, valószínűleg én is oda fogok ha itt az idő, csak én a Róbertet néztem ki.
2021. jan. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Tudtommal csak orvost szulesznot nem fogadhatsz, de a korhaz valasztast nem tilthatjak meg.
2021. jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
4: én a Jánosban akartam szülni, és elküldtek, hogy menjek a körzetes kórházba...
2021. jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Választhatsz kórházat, valóban. Ellátni viszont csak ott kötelesek, ahova tartozol, máshonnan simán elküldhetnek. Mint ahogy a háziorvosod is lehet bárhol, de ha nincs ott lakcímed, az orvos mondhatja, hogy nem vállal.
2021. jan. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nagyon megéri, ha van rá keret csak a magán.
2021. jan. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Szia, en meg epp az uzsokiban szeretnek szulni. Elso kettot is ott szultem, es sosem tennem ezt mashogy. En batran ajanlom. Xiv keruletu lakosok vagytok? Koszi
2021. jan. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, zuglóiak vagyunk. Szerencsére csupa jót hallottam az Uzsoki szülészetéről, így elképzelhető, hogy végül ott fogok szülni márciusban.
2021. jan. 30. 22:06
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Orvos vagyok, ugyan férfi, de egy forintot nem lennék hajlandó fizetni egy szülésért. Amit a magánkórházban megveszel, az a rózsaszín cukorszirup, a kényelem, az, hogy fejen állva Rammsteint hallgatva is lehet szülni, nem pedig a biztonság.
2021. febr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!