Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második szülés tényleg...

A második szülés tényleg gyorsabb, mint az első?

Figyelt kérdés
Az első babám elég hamar megszületett. Viszonylag rövid vajúdás, eléggé hosszú kitolás, de első babához képest így is gyorsan és könnyen lett meg. Mondják, hogy a második általában hamarabb megvan, mint az első. Érdemes rá számítani, hogy rövidebb lesz a vajúdás és jobban kell sietni a kórházba?
2021. febr. 4. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első gyerekem 6 óra alatt lett meg, a második indított volt és 2 óra alatt született meg a kislányom.
2021. febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az első szülésem 3 óra volt indítva, a második spontán indult és 2 óra volt (magzatvíz elfolyásától a baba felsírásáig). A másodiknál a kitolás is nagyon gyors volt, két tolófájásra megszületett.
2021. febr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Édesanyám a bátyámmal majdnem 1 napot vajúdott. Ezek után úgy gondolta, velem nem megy be olyan korán. Kis híján a taxiban születtem, tolofájásokkal ért be.

Nekem az első szülésem 6 ora volt, a második 4, a harmadik szintén 4, viszont a negyedik 8. Szoval azért nem törvényszerű, de nagy átlagban igen, gyorsabb.

2021. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát baromira remelem, mert az első 33 óra volt 🤣🤣🤣 ha második nem jön hamarabb, akkor meggondolom magam és bent hagyom örökre.
2021. febr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én anyukám állítólag velem is és a bátyámmal is ugyanúgy 20-21 órákat vajúdott, szóval nála nem jött be a dolog.

Én még első kézből nem tudok nyilatkozni, de nekem is az első nagyon hamar megszületett, szóval kíváncsi leszek, mit hoz a második, most azért elővigyázatosságból kicsit hamarabb fogunk bemenni a kórházba (úgy voltam vele, ráérek még megindulni, az első baba úgyis nagyon lassan jön... hát... kis híján a folyosón szültem meg a szülőszoba felé menet, nem sokkal az után, hogy bejelentkeztem a kórházba, szóval azért az se mindig igaz, hogy az elsővel sokat szenved az ember).

2021. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, de nekem is gyorsabb volt


Fele annyni vajúdás és 15p kitolás

2021. febr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első gyerek 8-9 óra alatt lett meg, a második 1,5 óra alatt. Szóval nálam bejött, de nem mindig így történik.
2021. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rövidebb volt a 2., viszont jobban fájt - mindenki akitől kérdeztem azt mondta, hogy nekik is így volt
2021. febr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem hosszabb volt. Az elsővel 23 órát vajúdtam, a másodikkal 42-t, a harmadikkal 22-t, a negyedikkel meg kb 3 napig össze-vissza fájt, majd 5 óra alatt megszületett.
2021. febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8


Igen


Nekem is így volt


Sokkal intenzívebb volt

Első 7,5 h ( 2 h kitolás)

2. 2,5 h



6.

2021. febr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!