Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Féltetek a szüléstől?

Féltetek a szüléstől?

Figyelt kérdés
Én rettegek. Hány perces fájásokkal indultatok el otthonról? Sikerült a félelmeteteket legyőznj valahogy?
2021. febr. 4. 20:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

En az esélytelenek nyugalmával mentem szülni. Nem gondolkodtam, hogy vajon majd mi lesz... benn úgysem marad.


Nekem fájásaim nem voltak, a magzatvíz szivargott azert mentem be.

2021. febr. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Na az igaz hogy több gyerekem is lett, de ha lehetett volna, kihagytam volna a szülést. Szóval nem a szülést csinaltma volna újra mint ahogy sokan írtak.
2021. febr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Rettenetesen féltem tőle mindig is, a legnagyobb mumusom volt, míg nem a terhesség végére faros lett a kisbabám, és mondták, hogy császár lesz. Abban a pillanatban elszállt minden félelmem. Előre is köszönöm szépen a lepontozást.
2021. febr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én féltem a szüléstől, de nem tudom, te milyen típus vagy, én rendesen utánaolvastam mi miért történik, mikor mi következik, szülésfelkészítőre mentem, stb, és engem valahogy megnyugtatott az, hogy tudtam mi vár rám. Nyilván a fájdalomra nem tudtam felkészülni, de ott aktuálisan a helyzetben is magam elé képzeltem egy képet, amit valamelyik anyukás csoportban láttam, és baromi sokat segített (a méhet ábrázolta, benne a babával, és mellette leírta a folyamatot, hogy pontosan mi is történik a méhhel/méhszájjal a vajúdás alatt). A szülés után már mondtam a férjemnek, hogy ugyan nem csinálnám végig minden hétvégén, de azért nem is volt ez olyan szörnyű.

Plusz sokat segített, hogy a végén már alig vártam, hogy végre kezemben foghassam a kislányom, már nagyon elegem volt a terhességből, pedig szerettem várandós lenni, de az utolsó hónapra már kicsit meguntam a kényelmetlenségeket, türelmetlenül vártam már, hogy végre túllegyek a szülésen és legyen egy babám. Az a kb 40 hét az tényleg elég arra, hogy az ember felkészüljön lelkileg a szülésre és érzelmileg is már várja az egész folyamatot, félelem ide vagy oda.

2021. febr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
57%
13 én csak nagyon irigyellek :D
2021. febr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon erdekes,mert nem feltem. Pedig gyerekkorom ota nagyon izgulos vagyok. Minden uj elethelyzet elott kepes voltam 1 percet sem aludni ejszaka. Vagy akar egy sima iskolai temazaro miatt,vagy egy utazaa miatt,stb. Viszont a szules mindigis erdekelt, alig vartam,hogy en is ateljem. Azt gondoltam majd ha eles lesz,akkor kezdek el nagyon parazni,de meg akkor sem.

Hany percesekkel memtunk be? Ossze-vissza🤣 Reggel 8tol szamoltunk ugy delutan 1ig. Volt 15 percestol 4 percesig minden. Pl kozvetlen indulas elott is volt 10 perces, aztan egy akkoea fajdalom jott,hogy mar nem birtam,nagyon erosodtek. Bementunk, ctg,hulyenek is meztek,mert hirtelen abbamaradt a fajas. De tenyleg. Fel ora alatt egy sem jott. Leraktak osztalyra, na ott folytatodott,de itt mar kemeny 2-6 percesek voltak. En hulye meg vartam a szabalyos 5 perceseket,hat az nekem nem jott el😅. Visszamentem, burkot repesztettek,stb, es 2,5 oran belul meg is szulettunk. 😊 Nem mondom,hogy nem fajt,de nekem szerencsere nem volt hosszu,illetve utolag meg attol is rovidebbnek tunik,mint amennyi tenylegesen volt.

2021. febr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nálam 1-2 héten belül válik aktuálissá a dolog. Őszintén magától a szüléstől egyáltalán nem félek, sosem féltem. Inkább az egyéb tényezők izgatnak, hogy ugye nem lesz semmi baja (van sajnos olyan a környeztemben, aki szülés közbeni oxigén hiány miatt lett beteg), ugye nem fog kiderülni, hogy xy betegsége van. Illetve a császármetszés az, amitől őszintén tartok, nagyon remélem, hogy sikerül természetesen megszülnöm, valahogy a tény, hogy műtenek, hogy felvágnak engem nagyon megijeszt, ha altatnak, akkor azért, ha ébren vagyok, akkor meg az a baj, hogy tudatomnál vagyok. Persze elfogadtam, hogy ez is lehet egy lehetséges kimenetel és ha kell, hát nyilván akkor csinálják, azt is ki fogom bírni.
2021. febr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én féltem tőle. Nem voltak fájásaim, amikor bementünk. Elkezdett a magzatvíz szivárogni, azért kellett indulnunk. Szoktak nagyon erős menstruációs görcseim lenni. A vajódás szülőszoba előtti része annál nem volt rosszabb. Sőt, bizonyos szempontból még könnyebb is. Az erős mensi görcseim szinte szünet nélkül szoktak jönni, viszont vajúdásnál voltak közte 3-4 perces szünetek. Mikor szülőszobára mentünk, ott adott a doki fájdalomcsillapítót, ami elég jól kiütött. Így nekem tényleg nem fájt nagyon, felesleges volt félnem.
2021. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!