Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit csináljak ha nagyon félek...

Mit csináljak ha nagyon félek a szüléstől? Ti féltetek? Fájt? 23n

Figyelt kérdés
2018. máj. 7. 12:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

Én abszolút nem féltem a szüléstől, pedig fogalmam sem volt, hogy mire számítsak. Még menstruációs görcsöm sem volt soha, szóval elképzelni sem tudtam, hogy mi (vagyis minek a többszöröse) lesz. Hogy fájt-e? Igen, fájt, akkor ott nagyon. De tudod, hogy egyszer vége lesz, és egy (vagy több) csodálatos gyermek lesz az eredménye a sok kínnak.

Most ismét várandós vagyok, 35 hetes, és most sem félek egyáltalán. Most, hogy tudom mire számítsak, már annyira sem.

Természetesen tartok tőle, hogy minden rendben legyen, ne legyen komplikáció, de a fájdalom az amitől a legkevésbé félek.

Nem tudom, hogy volt-e már olyan kínzó fogfájásod, hogy a falat kapartad, mert ha igen, akkor azt mondom, hogy a szülés 100x kibírhatóbb.

Amúgy terhes vagy, vagy csak elméleti kérdés?

2018. máj. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem féltem én sem,nem tudtam mire számítsak!de fájt nagyon!mára már nem is emlékszem mennyire(15 hónapja szültem).voltak durva menszesz gorcseim régebben ugy voltam vele hogy hasonló lesz.hát durvább volt de túlélhető!
2018. máj. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Terhes vagyok 28 hetes.
2018. máj. 7. 12:38
 4/21 anonim ***** válasza:
32%

[link]


Itt olvasgass inkább, itt nem hazudnak “kíméletből”. Igenis fáj a szülés, és nem értem miért hazudjátok azt, hogy a fogfájás sokkal rosszabb, hogy aztán majd arra készüljön szerencsétlen, hogy milyen jó lesz, és ott kapjon sokkot, amikor rájön az igazságra. Nem egy 12 éves kislány kérdezget, nem kell neki meséket mondani.

2018. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem egyikünk sem írta h nem érzett semmit nem tudlm mit kell itt pampogni.

Miért hazudnék ha Úgyis megtudja h mennyire fáj?:D eleve a szülés az fáj.ezt nem nagyon kell ecsetelni!

A fajdalomkuszobe pedig mindenkinek más!

2018. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Én nem féltem, és bár naaaagyon fájt, mégis életem egyik legszebb élménye volt.
2018. máj. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Fáj, nagyon fáj. De ennek a fájdalomnak van értelme, és ha meglátod a babádat, egy pillanat alatt elmúlik.
2018. máj. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Tubarózsa ***** válasza:
94%
Én féltem, nagyon. Rettegtem... főleg a császártól. Fájt fájt, de kilehet birni :) ahogy kibújt elmúlt minden fájdalom! Szerencsés vagyok mert cca 3óra volt. Első fájástól a születésig.
2018. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

Minden válaszban a "de" előtt van a lényeg.

A szülés pokoli fájdalom.Nem lehet mihez hasonlítani.Köze nimcs a menzeszgörcshöz meg fogfájáshoz.

Szóval hiába mondjuk, hogy fáj, amíg nem éled át elképzelésed sincs róla.

Ne kattogj rajta.Valamilyen formában az a gyerek ki fog jönni onnan ugye ez elkerülhetetlen.

Az is lehet, hogy egy darab fájásod sem lesz és császároznak, akkor "csak" műtét utáni fájdalmad lesz.

Senki sem egyforma.Lesz ahogy lesz.Túl fogod élni, el fog múlni.

2018. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
4# Szerintem senki nem hazudik neki .. lényegében tapasztalatokat kért és kapott is . Az meg relatív kinek mi fáj ...Én nem féltem .. annyira nyugodt voltam vajudás alatt is,hogy csak döbbenten néztek rám..Tolófájások alatt lettem ideges,mert úgy éreztem valami nincs rendben a picivel... utólag mondták ,hogy esni kezdtek az értékei.. az ,hogy fáj ... akinek fájt már életében igazán az tudja ,hogy tényleg rosszabb a fogfájás...
2018. máj. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!