Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez szülés után normális vagy...

Ez szülés után normális vagy valamit elcsesztek a varrásnál?

Figyelt kérdés
3 hónapja szültem magamhoz képest nagy babát, 4 kg volt a fiam, vágtak, varrtak. A gátsebem azóta is látszódik, barnás színű. UH-n mindent rendben talált a dokim, begyógyult belül is minden. Mégis fáj a sex. Az első 5 perc borzasztó, kb. mintha szűz lennék. Feszít, fáj, sikosítót is használunk. Ha "bejáratódik" már nem fáj, élvezhetö, de nagyon bosszant, hogy nem lehet úgy, ahogy megkívánjuk, nem mindegy a szög, a póz szal na...Ja és a hüvelybemenet bal oldalán, ahol bevágtak kitapintható egy pici göb. Szerintem az fájhat sex közben, mert ha megnyomom is érzékeny. De a dokinőm szerint minden OK, idő kell. Remélem nem cseszték el a varrást? Létezik olyan, hogy túl szűkre varrnak vagy rosszul gyógyul a szövet?
2021. febr. 15. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Létezik



De ha tökéletesre csinálnak is gyakori, hogy hónapokig fáj


Sőt a nagyon szerencséseknel nem.

Nekem

Az első baba után kellett fél ev minimum...

2021. febr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
( és bent nem varrtak, csak 4 öltésem volt)
2021. febr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatsz? Mert a hormonok is okozhatják! Lehet, hogy semmi köze a varráshoz.


Én császárral szültem végül, de azóta egy sávban rendkívül fájdalmas lett a hüvelyem. Fogták a jódos öblítésre, a hormonokra,hüvelyszárazságra, mindenre...

Már nem szoptatok 3 éve, és nem múlt el.. :(

Szóval a hüvelyfájdalmat maga a terhesség okozza,annak minden velejárójával. Mindegy, hogy hüvelyi úton szültél, vagy császárral...

2021. febr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6 hónapka szültem. Nekem is feszített a gátsebem bizonyos pózokban (nekem repedt, szerencsére nem vészesen, de azért volt pár öltésem). Minden alkalommal síkosítót kell használnunk, és az első pár percben érzékeny a hüvelyem (bár én ISZSZ, kizárólagosan szoptatok, a hüvelyszárazságot és -érzékenységet ez is okozhatja). Az első pár alkalom elég gyötrelmes volt, de idővel sokat javult. Nálunk a kulcs tényleg a sooook síkosító, és az óvatos kezdet.
2021. febr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is majdnem 1 évig fájt és sokáig ki lehetett tapintani a varrás helyét.

Normális és tényleg idó kell mire minden helyreáll odalent.

2021. febr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
En masfel honapja szultem, nem oriasi babat (3,6 kilos). Multheten probaltunk egyutt lenni eloszor azota. Igazabol az elejen volt picit kellemetlen, de 1 perc max. Viszont a kutyapozban lehetetlen,ott egyaltalan nem birom,annyira faj (bocsi,hogy igy leirtam). Szerintem meg kell egy kis ido,foleg,ha a nagy baba miatt nagyobbat is kellett vagni. Amugy felszivodo varratod volt,vagy memtel szedesre?
2021. febr. 16. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem ág első baba 3700 gramm volt és kb 1 évig fájt, a második majdnem 4,5 kilóval született és az első alkalom ugyan olyan jó volt mint szülés elött.

Nem tudom hogy mi volt az összefüggés azóta sem

2021. febr. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem feltétlenül a varrás miatt van, nekem hasonlóan a #4-hez csak pár öltéssel kellett orvosolni a gátrepedést, és magamnak kitapintva is érzem, hogy semmi nyoma, mégis tud fájni és érzékeny lenni. Nálunk is a soksoksok síkosító a megoldás (eleinte azt is bénán használtuk, amúgy, sose volt rá szükség, szóval én is megijedtem, hogy még ez se segít, de aztán a nagy részét csak rákenem a férjemre, egy kicsi megy csak a hüvelynyíláshoz, és azóta szuper minden), illetve hát igen, a pózokkal meg szögekkel óvatosnak kell lenni továbbra is. Nyilván rossz, hogy oda kell figyelni, de most amúgy sem lehet úgy igazán spontánul egymásnak esni, amikor ott alszik a gyerek pár lépésnyire tőlünk, szóval én annak is örülök, hogy egyáltalán lehetőségünk van együtt lenni és az végső soron jó is. Mármint nekem van orgazmusom, ugyanúgy, mint szülés előtt, csak kicsit óvatosabban lehet elérni. Én abban bízom, hogy miután már nem szoptatok, ez javulni fog.
2021. febr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet. Ezt akkor tudod meg, ha más orvossal (akár többel is) megnézeted, de persze olyannal, akinek elég magas színvonalú a tudása, nem egy átlag maradi idiótával (sajnos ilyenből van több). Az enyémet egy ultrabéna kis rezidens pitsa nem volt képes normálisan összevarrni, még ő maga is bevallotta. Használhatatlan roncsot csinált belőlem. Megnézettem egy JÓ orvossal, kb. a fejét fogta, amikor elmeséltem, hogyan szülesztettek meg (többszörös császárindikáció ellenére!), aztán amikor meglátta, hogy néz ki, mondta, hogy más anyák ÖT(!!!) gyerek után sem feltétlenül vannak ilyen állapotban. Azt mondta, ha gondolom, megműt, de az igazság az, hogy csodát tenni nem fog tudni, ez oltári mértékben el lett b@szva. Szóval létezik ilyen, igen.
2021. febr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hmmm, koszonom nektek a valaszokat. Ezek szerint legyek turelemmel meg... Vicces, mert pl. nekem a kutyapoz meg pont jo... Van egy draga kencem, a dokino javaslatara kenegetem a heget vele, mast nem tudok tenni...Es igen, szoptatok, a libidom sem az igazi sajnos... Ha kivanom is feszengek, mert uj ez a helyzet es meg nem baratkoztam meg vele, de ugy latom muszaj lesz. A sikositot mi is ugy hasznaljuk, hogy ferjem es en is rakunk magunkra, azota jobb. De az elso par perc nagyon szuzlanyos. Bizom benne, hogy idovel javulni fog. Mire meg megjavul johet a teso. Miket ki kell birniuk a noknek, uristen. Terhesseg, szules, szoptatas, aztan meg a szules utani labadozas, megvaltozott test. Ebbe pl bele sem gondoltam a pozi tesztkor, hogy vajon milyen lesz utana a sex. Nem. Voltam vele tisztaban, hogy ez ilyen sokaig jon helyre ha egyaltalan helyre jon odalent minden :(
2021. febr. 16. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!