Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik átestek már császármetszé...

Akik átestek már császármetszésen hogy élték meg? Tényleg nem hat az érzéstelenítő? Nagyon félek!

Figyelt kérdés
2021. febr. 27. 09:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

A gerincérzéstelenítő szúrását megsem éreztem. Lassan hatott, de nem kellett többször szúrni. Na de utána... Életem egyik legrosszabb élménye volt a császár, és ami utána jött. Deréktól lefelé semmit nem éreztem, szinte dobáltak egyik ágyról a másikra, kiterülve mint egy béka, leszarták hogy kinnt van mindenem, oké hogy nekik ez természetes, de nekem kellemetlen szar érzés volt, hogy 8an végignéztek...

Aztán csak fekszel mint egy darab akármi, nem tudsz megmozdulni, a babád valahol a csecsemősöknél, azt se tudod mi van vele, egyszer kétszer behozzák, de én pl alig bírtam fogni, annyira remegtem amikor ment ki az érzéstele

2021. febr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Folytatom...

érzéstelenítő, hogy egy üveget sem bírtam megtartani, nem higy a babát...

Aztán kelj fel.. aha..

Soha többet. 1 év eltelt azóta, de nem szépül az élmény, sőt...


De természetesen van egy kislányom, akit imádok, egészséges kisbaba lett ♥️

2021. febr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Ugyanazt írnám,mint az első hsz. Megspékelve még pár rettentő bunkó szülesznővel és nővérrel. ( nálam a dokik meg a műtősök cukik voltak).

Viszont mellette szóljon,hogy kb.20 perc alatt megvolt az egész, nem szenvedtem. Én alapból féltem a szülestől( repedek,varrnak etc). Így ezt megúsztam, mert faros maradt a fiam és így pcs.lett.

2021. febr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja,mielőtt vágnak,ellenőrzik,hogy hat-e az ida. Addig nem kezdenek bele ne aggódj.
2021. febr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem természetes szülésnek indult, és majd egy nap vajúdás után lett belle császár. Meg is pusztultam volna ha nem hat az érzéstelenítő! De persze, hogy hatott, azért adták :) Inkább a sima szüléshez adott érzéstelenítő, ami kinek hat, kinek nem, a császárhoz konkrétan gerincbénítást kapsz. Ha nem hatna az érzéstelenítő, nem is műthetnének (hiszen akkor önkéntelen reakcióid lennének a fájdalomra).

Műtét közben eltakarják előled a hasad (pedig én szívesen néztem volna, de megértem), nem érzel semmit, nem látsz semmi érdekeset. Kb 20 perc mire kiemelik a babát, megmutatják neked, megpuszilhatod, de kézbe nem veheted, hiszen téged akkor még nagyban műtenek (a baba után ki kell tisztítaniuk a méhed, aztán meg összezárni téged), apához viszont kiviszik a babát aranyórára. Ezek után te még lábadozol (még néhány óra, mire kimegy az érzéstelentő hatása, ezalatt pedig még a fejedet sem emelheted fel, de valószínűleg úgyis aludni fogsz). Szóval számomra a nagy hátrány inkább az volt, hogy műtét után még 14 óráig nem láttam a kisfiam. (Éjjel műtöttek, nappal meg várni kellett a szabad ágyra a gyermekágyas osztályon.)

Kb ennyi. Illetve utána a sebbel kicsit szívás mozogni de megszokod.

2021. febr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

5

Nálunk nem volt aranyóra. A férjem is csak addig látta,míg először behozták hozzám az őrzőbe.

2021. febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
Aludni? Te tudtál aludni 5-ös? Jó neked :D
2021. febr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is császárok volt 1 éve. Az érzéstelenítő hatott, nem éreztem semmit a műtétből. Amíg engem még varrtak addig apával lehetett a kislányunk. Ahogy áttoltak a szobába szerintem nem volt fél óra és hozták a babát. Még írtam fogni, nem volt semmi baj. Én nagyon pozitívan éltem meg a császárt, ahogy kitoltak a műtőből végig csak vigyorogtam, annyira örültem hogy végre megvan a kislányom. A felépülés is gyors volt, és nem is fájt annyira mint ahogy gondoltam. szóval nekem jó élmény maradt a császár, nem kell tőle félni :)
2021. febr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ritka, hogy ne hasson, de gondosan ellenőrzik, és ha nem hat, altatnak. Van egy rokonom, akinél nem hatott, rejtély, hogy miért, de nem vágnak, ameddig nem tuti biztos, hogy hatott.
2021. febr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
4 császárom volt, semmi probléma nem volt.....ne aggódj!!!
2021. febr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!