Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bevállalod az ügyeleti szülést...

Bevállalod az ügyeleti szülést, vagy mész magánkórházba a kialakult helyzet miatt?

Figyelt kérdés
2021. márc. 3. 07:59
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Nem lehet :(
2021. márc. 3. 09:23
 12/29 anonim ***** válasza:
50%

Magánban szültem volna, de ott is ugyanazok a korlátozások, mint a kórházban, így megyek az ügyeletre.


Az ügyeletes orvos is orvos, nem érdeke, hogy neked valami bajod legyen. Ugyanúgy kockáztatja a saját életét is.

2021. márc. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
78%

2 gyereket szültem fogadott orvossal. Gondolkodunk harmadikon. Valószinűleg vállalnám az ügyeletet, közben imádkoznék hogy az orvosom legyen aznap mikor szülök. Az a kórház ahol szülnék bababarát, a szülésznők 90%a szimpatikus, empatikus. Viszont az orvosokról sajnos ezt nem tudnám elmondani. A szülés élménye biztos nem lenne olyan mint fogadott orvossal, de a férjemmel és egy kedves szülésznővel, akik lelket önthetnek belém vajudás alatt, szerintem azzá válhat. Az orvosra "csak" annyira van szükség hogy egeszségesen jöjjön világra a baba. Ő nem fog lelkizni meg dumcsizni, benéz, kimegy.


Szóval én ezen gondolatok mentén, 3. gyerek esetén vállalnám az ügyeletet a mi kórházunkban.


10es vagyok.

2021. márc. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
58%
Az orvos, akinel szulok, nem irta ala a szerzodest, teljesen kiment maganba. Igy megyunk utana, magankorhazban fogok szulni - ha minden rendben a terhesseggel. Draga, de dragabb, ha barmi baj van. Megoldjuk valahogy.
2021. márc. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Tudtok irni árakat, mennyi lenne egy magánszülés és mit tartalmaz az ár? Ellátás is benne van arra a 3-4 napra?
2021. márc. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
82%
Pénzünk lenne magánkórházra (nem könnyen, de végülis lenne), de mivel ahova lakcím szerint tartozok egy jó kórház, és általában pozitív tapasztalataim voltak (a szokásos nem túl kedves senki, de a dolgukat korrektül elvégzik módon), így bevállalom az ügyeletet. Ettől még félek, de nekünk azért nem olyan egyszerű döntés ennyi pénzt csak a szülésre kiadni egy magánkórházban.
2021. márc. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off leszek:

Igen, ez a gond a magyar szabályozással. Németországban nincs "fogadott orvos". Jársz valakihez nőgyógyászatra és ha jön a gyerek, akkor kórházban annál szülsz, aki ott van. No igen, csak ott eleve megvan a bizalom és ugyanaz a színvonalat kapod. Nem fognak spórolni a fájdalomcsillapítóval, nem fogják azt mondani, hogy nincs anesztes, aki beadja, szóval így jártál, császár is kérhető, a kaját étlapról választja az ember, tisztasági csomag, betét alap, hogy van. Meg ilyen finomságok.

É nem vagyok ez a "külföldön minden jobb" fajta, de érthető, hogy a mai magyar viszonyok mellett aki teheti, inkább a magánkórházat választja.

2021. márc. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
15-ös, az alap csomag szülésnél (csak a szülés van benne, 2-3 nap, addig enni inni, szoptatasi tanácsadás, ügyeletes orvos, nem fogadott szóval teljes alap) 600 000 ft-nál kezdődik, de plusz ha császár lesz, plusz ha apa is ott marad, plusz a vizsgálatok, plusz ha több éjszakát kell maradni.
2021. márc. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
24%

5-sel értek egyet.

Minden más csak hiszti és kényesség. Pláne amikor a fogadott dokin kívül a drága kismami nem engedi, hogy más megmerje vizsgálni. Volt már ilyenre példa beindult szülésnél. Mire odaért a fogadott dokija addigra szegény baba agyvérzést kapott, örök életre való következménye lett.

2021. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
19-es gondolom a FÉRFI nőgyógyász, aki ide szokott irogatni, és nagyon tudja milyen szülni :P :D
2021. márc. 3. 13:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!