Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bevállalod az ügyeleti szülést...

Bevállalod az ügyeleti szülést, vagy mész magánkórházba a kialakult helyzet miatt?

Figyelt kérdés
2021. márc. 3. 07:59
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
45%

Mindenképpen magán, beismerem nekem nagyon magasak az igényeim magyar viszonylathoz képest (ha nem lenne COVID biztos hogy Ausztriát választanám inkább)

De én rosszul vagyok ha sztk-ba kell mennem egyszerűen az a kosz, a sok ápolatlan jött-ment eleve taszít szóval semmiféle képen nem szülők államiba. Tisztában vagyok vele hogy magánba is tudnak bunkók lenni (amit én még egyébként magánkórházban soha nem tapasztaltam) de mondjuk én félek rájuk szólni hogyha nem tetszik valami vagy hogy beszéljenek normálisan.

Nevetséges ami itthon megy..amikor barátnőm nem rég befeküdt a kórházba konkrétan antibiotikumot szedettek be vele előtte/utána mert annyira lepra tanyák az állami kórházak.

A másik fele hogy magánban nem kell megindokolnom mit miért kérek hanem kifizetem és megkapom.

2021. márc. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Nem félek*
2021. márc. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
56%
Szerencsére engem fogad az orvosom továbbra is. Törvényben is kiadták, hogy akiknek a kezelését 2020 nov. 18 előtt megkezdték, azokra ez nem vonatkozik. Persze hálapénz attól még nincs, de mindent meg lehet oldani... :)
2021. márc. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
78%

Ketto gyereket szultem fogadott orvosnal. Engem nagyon bant a kialakilt helyzet, raadasul az orvosom nem irt al szinten, igy terhesgondozasra kaganba hozza jarok, de fogalmam sincs hol fogok meg szulni. Raadasul az allando lakcimem alapjan olyan korhazba tartozok ahol nem akarok semmikepp sem. Sokallom a megemelkedett magankorhaz arakat, par eve meg a robertben 350 e volt a szules.. most mar 800 alatt ott sem jon ki, mert az alap aranycsomaghoz meg ugyis jon hozza ez az (erzestelenites, plusz ha sargul a baba, ami szinte a leggyakoribb..)

Nemtudjuk meg mi lesz, de ez egy kifejezetten rossz helyzet. Ha akarjuk persze ki tudjuk fizetni a magant, de ott is idegenek vennenek korul :( szoval jobban nem erzem magam semmitol..

2021. ápr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos én már elég régen követtem a szülés témát, mire nálunk is aktuálissá vált, így rengeteg jó/rossz tapasztalatot olvastam már össze. Plusz sok tanulmányt, hogy pl. milyen mellékhatásaik lehetnek a rutinszerűen végzett beavatkozásoknak, kórházi gyakorlatoknak. Így bennem kialakult az igény, hogy a lehető legtermészetesebb módon tudjam világra hozni a gyermekem. Egy olyan helyen, ahol képben vannak a legújabb orvostudományi vagy pszichológiai álláspontokról, hogy mi a jó a szülés során a kisbabának, az édesanyjának és ezt támogatják is.

Ez sajnos nagyon lutri az állami szülészetben. És még a magánkórházakban is. Elsőre egy ilyen orvoshoz mentem el, aki azt mondta, hogy önmagához hasonló szemléletű orvosokból tud ajánlani egy államiban dolgozót és úgy kb. 3-4 magánintézményben dolgozót és ezzel kifújt a lista. Azaz még a magán sem garancia arra, hogy megkapd az elvárásaidnak megfelelő szülést, pedig kb. ezen múlik a szülés sikere.

Mindeközben barátnőm egy olasz átlag kisváros állami kórházában simán ugyanazt megkapta, amiért itthon elég mélyen a zsebedbe kell nyúlni.

A kérdésre válaszolva tehát nem is annyira a kialakult helyzet miatt, hanem a kialakult igényeink miatt döntöttünk magánszolgáltató mellett. Nem akartuk a véletlenre bízni. Bár nekünk nincsenek nagyobb vagyontárgyaink, ingatlanunk, autónk sincs, de azért keresünk annyit, hogy a 9 hónap alatt ki tudtuk gazdálkodni ezt a közel milliós összeget. Sőt, a terhesség során felmerült költségekkel már bőven meg is haladtuk ezt, pedig próbáltam redukálni. Pl. a nőgyógyász havi vizitet írt elő, én próbáltam mindig 6-7 hét időtávban időpontot foglalni hozzá, laborvizsgálatokra az sztk-ba mentem, de volt egy-két váratlan szakorvosi vizsgálat vagy extra labor, amit ma nagyjából lehetetlen időben megkapni az állami szolgáltatónál a végtelen hosszú várólisták miatt.

2021. jún. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
46%
ügyeletbe vagy magánban szültél?
2021. okt. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Àllamiban, és akkora szerencsém volt, hogy a dokim volt pont az ügyeletes.
2021. okt. 22. 14:01
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok sok boldogságot.ritka szerencsés vagy, ez sem történik meg senkivel.
2021. okt. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm és drukkolok mindenkinek, hogy normàlis orvoshoz kerüljetek. Szomorú ez a helyzet..
2021. okt. 22. 21:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!