Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez normális eljárás volt?

Ez normális eljárás volt?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm nem rég szült. Most mesélte el nekem, hogy milyen undorítóan bántak vele.


Mikor bevitték a kórházba elfolyt a magzat vize. Majd az orvos azt mondta, hogy ne hazudjon csak bepisilt majd ott hagyta. Már kezdőttek a fájások kiabált, hogy jöjjön valaki. Vissza jött ugyan az az orvos majd kérdőre vont, hogy mi a baj. Megint mondta neki hogy elfolyt a magzat vize és hogy higgyen már neki és nem pisilt be. Majd megvizsgálta és igazat adott neki. A szülést beakarták indítani, de közben bejött egy másik orvos aki mondta hogy meg hozták a pizzát. Erre elmentek enni. Ott hagyták őt. Majd egy nővér jött be aki "felügyelte". A fájások egyre rosszabbak lettek és kínjában aludt inkább. 5 percenként aludt és fel ébredt. Kb 2 óra hosszán át. Mondta a nővérnek, hogy nagyon fáj. A nővér csak annyit mondott ugyan.. ha ennyire fájna nem aludna. Végre megérkezett az orvos. Barátnőm nem tudta megszülni mert nagyon fájt és nem ment neki. Túlsúlyos (103 kg). Az orvos hozzá vágta hogy azért nem tudod megszülni mert ilyen hájas vagy. Majd ki nevették. Végül császárral született. Annyi érzéstelenítőt szúrtak bele, hogy mozogni nem tudott. A nyakába is szúrtak. Át kellett vinni őt egy másik szobába. Mondták hogy keljen fel és feküdjön rá a hordágyra mert elviszik. Jelezte nekik, hogy nem tud mozogni. Megint hozzá vágták, hogy persze mert ilyen hájas. Majd segítség nélkül kínlódassal átfeküdt.


2021. ápr. 10. 00:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

Kamuszagunka tunik. A bunkoskodast meg csakcsak elhiszem,de par dolog sandit,az fix.

Spinalis egyertelmuen lebenitja par orara az embert,tehat nem tud mozogni. Nem attol volt mozgaskeptelen,mert elb***tak neki,hanem mert ilyen a csaszar. Ezaltal kizartnak tartom,hogy o maganak kellett volna atmasznia,arra valo a mutos seged. A baratnod valszeg nem amiatt nem tudta megszulni,mert "fajt" neku,hanem valoszinuleg nem tagult. A szules mindenkinek faj,nekem is,es megis meg tudtam szulni erzestelenito nelkul. Az,hogy ķínjában aludt,megint furcsa. Hacsak nem volt extrem faradt,ergo tobb,mint egy napja nem aludt,akkor kizart,hogy aludni tudjon az eros fajasok kozepedte,legalabbis nekem nem ment volna,pedig nekem is 2-3 ora volt az a kemeny,megallas nelkuli fajdalom. Egyebkent ez melyik korhaz?

2021. ápr. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%

Oszd el kettővel ezt a sztorit és megkapod a reális képet.


Vajúdáshoz nem kell orvos. Meg is őrültem volna, ha ott bámul folyamatosan, főleg, hogy nálam a legrövidebb vajúdás is 46 órás volt. 😄


A szülésznők többet vannak bent, simán le is vezetnek egy szülést, sokszor jobban, mint az orvosok.


Az eü. személyzet nem robothadsereg. Bármily meglepő, ők is esznek, isznak, ürítenek és alszanak. Lehet, hogy az a 2 szelet pizza kellett ahhoz, hogy a hosszú műszak végén még végig bírja állni és koncentráltan el tudja végezni a császármetszést.


Az érzéstelenítőnek pont az a lényege, hogy ne tudj mozogni, képzeld el, hogy épp vág vagy matat benned az orvos és bemozdulsz. Megsúgom, ki is kötöznek...


Nyakba semmit nem szúrnak, max ha nem domborít eléggé, ott lenyomják kicsit a fejet, ezzel biztosítva, hogy ne bénuljon le...


Én is túlsúlyos vagyok, de simán átpakoltak, mivel órákig nem tudsz mozogni, a műtő meg kellhet másnak, muszáj is. Erre vannak a műtősfiúk. 😉

2021. ápr. 10. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Ugyanmár, mese habbal az egész. "A fájások egyre rosszabbak lettek és kínjában aludt inkább."
2021. ápr. 10. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Szomorúan olvasom a kommenteket..... Képzeld tudom, hogy miért adtak érzéstelenítőt ilyen esetben. Nem vagyok hülye. Ha valaki le írja az igazságot még ő lesz a hazug és a rossz. Sokan panaszkodtak arra a helyre. Nagyon lekezelően bánnak a szülés előtt állokkal.. Amiért nem mernek felszólalni az pont az amit most ti is írtok. Kamunak neveznék a történetüket.
2021. ápr. 10. 03:57
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Elmondod melyik kórhàz volt? Talán valaki innen ismeri, hamàr azt mondod több ilyen eset volt
2021. ápr. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Könyörgöm, ebben a történetben egyetlen igaz szó nincs.
2021. ápr. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

"Végül császárral született. Annyi érzéstelenítőt szúrtak bele, hogy mozogni nem tudott. A nyakába is szúrtak. Át kellett vinni őt egy másik szobába. Mondták hogy keljen fel és feküdjön rá a hordágyra mert elviszik. Jelezte nekik, hogy nem tud mozogni. Megint hozzá vágták, hogy persze mert ilyen hájas. Majd segítség nélkül kínlódassal átfeküdt"


Akkornezt a részt itt picit kifejtem neked, jó? Hátha felfogod, hogy a barátnőd hülyének nézett.

A csaszarmetszeshez használt érzéstelenítő kb derektol lefelé érzéketlenné tesz. Fizikai képtelenség mozogni, mert a mozgato idegeket is gátolják vele. Nincs olyan, hogy műtét után át kell mászni a hordagyra. Képtelenség ezt megtenni, mert nem tud a páciens mozogni. A műtét után majd pár órával próbálnak meg először felkelteni az ágyból

2021. ápr. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Mese mese meskete..
2021. ápr. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

3 gyermeket szültem, egyiknél sem állt ott az orvos, csak megvizsgált, kiment és a tolási szakaszba, amikor a baba feje már kint volt, akkor jött be (nyilván, ha komplikáció lépett volna fel, korábban bejön), pedig fogadott orvosom volt. Ez teljesen rendben van így, egy orvosnak millió dolga van, nem tud ott strázsálni egy órákon át vajúdó kismama mellet.


Az, hogy teljesen leérzéstelenítették még szerencse :)


Az, hogy többször lekövérezték (ha valóban így volt), az tényleg bunkóság, de engedje el a füle mellet, foglalkozzon most a kisbabájával, aztán ha felépült a szülésből fogyjon le egy kicsit :)

2021. ápr. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%

Egyértelmű kamu, ráadásul egy olyan embertől, aki életében nem szült/fogalma sincs hogy néz ki egy szülés.

- a magzatvizes részt még csak-csak elhiszem, bár itt is nagyon erős fenntartásaim vannak

- "A szülést beakarták indítani" eddigre már elfolyt a magzatvize, és fájásai voltak, azaz beindult a szülés, ezen már nincs mit indítani

- "Ott hagyták őt. Majd egy nővér jött be aki "felügyelte"." - Szüléskor az orvosok, nővérek, szülésznők kibe járkálnak. Ez teljesen normális, mindenkit egyedül hagynak néha. A kamuszag a második mondatból árad. A jelenlegi egészségügyi helyzetben sehol nincs extra nővér akit csak úgy be tudnának küldeni felügyelni - meg miért is akarnák?

- "kínjában aludt inkább" szülési fájásokkal esélytelen

- "Annyi érzéstelenítőt szúrtak bele, hogy mozogni nem tudott." Igen, ez a cél ;) A nyakbaszúrás részről egy egészségügyist kell megkérdezni, el tudom képzelni hogy a barátnőd súlya miatt egészségügyileg indokolt.

- "Jelezte nekik, hogy nem tud mozogni.[...] Majd segítség nélkül kínlódassal átfeküdt." Ez a kedvencem. :D Egész eddig csak egy fura kamu történet, de itt konkrétan saját magának mond ellent. Most akkor tudott mozogni vagy nem tudott? (Megsúgom: a gericérzéstelenítő kb 6 óráig nem megy ki, és utána sem egy leányálom császársebbel felkelni. Esélytelen hogy ő ott egyedül bármit csináljon.)

2021. ápr. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!