Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez normális eljárás volt?

Ez normális eljárás volt?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm nem rég szült. Most mesélte el nekem, hogy milyen undorítóan bántak vele.


Mikor bevitték a kórházba elfolyt a magzat vize. Majd az orvos azt mondta, hogy ne hazudjon csak bepisilt majd ott hagyta. Már kezdőttek a fájások kiabált, hogy jöjjön valaki. Vissza jött ugyan az az orvos majd kérdőre vont, hogy mi a baj. Megint mondta neki hogy elfolyt a magzat vize és hogy higgyen már neki és nem pisilt be. Majd megvizsgálta és igazat adott neki. A szülést beakarták indítani, de közben bejött egy másik orvos aki mondta hogy meg hozták a pizzát. Erre elmentek enni. Ott hagyták őt. Majd egy nővér jött be aki "felügyelte". A fájások egyre rosszabbak lettek és kínjában aludt inkább. 5 percenként aludt és fel ébredt. Kb 2 óra hosszán át. Mondta a nővérnek, hogy nagyon fáj. A nővér csak annyit mondott ugyan.. ha ennyire fájna nem aludna. Végre megérkezett az orvos. Barátnőm nem tudta megszülni mert nagyon fájt és nem ment neki. Túlsúlyos (103 kg). Az orvos hozzá vágta hogy azért nem tudod megszülni mert ilyen hájas vagy. Majd ki nevették. Végül császárral született. Annyi érzéstelenítőt szúrtak bele, hogy mozogni nem tudott. A nyakába is szúrtak. Át kellett vinni őt egy másik szobába. Mondták hogy keljen fel és feküdjön rá a hordágyra mert elviszik. Jelezte nekik, hogy nem tud mozogni. Megint hozzá vágták, hogy persze mert ilyen hájas. Majd segítség nélkül kínlódassal átfeküdt.


2021. ápr. 10. 00:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%

Én elhiszem hogy azt a részt hogy borzasztó lekezelően bántak a barátnőddel, mert túlsúlyos ez sajnos tényleg jellemző Magyarországon. Viszont ahogy előttem is írtak néhány dolog csúnyán sántít.

Egyrészt ha kínjában elaludt akkor az még nem volt akkora kín. Tudom miről beszélek, velem is ez történt. Kb 6-8 perces fajasok voltak éjszaka , aludtam köztük amennyire tudtam. Kutya rám sem nézett de nem is igényeltem volna. Úgyse tudott volna mit tenni. Mikor már sűrűbben és erősebben jöttek a fajasok akkor már nem tudtam volna aludni ...

Én ugyan természetes úton szültem, de mivel annyira szét szakadtam így elvittek utána a műtőbe összevarrni és pont olyan érzéstelenítőt kaptam mint a császáros anyukák. Ha az életem múlik rajta se tudtam volna atmaszni a másik ágyra mert egyszerűen nem tudtam mozgatni a lábam hisz ez a lényege ennek az injekcionak.

Az en véleményem szerint érte némi negatív élmény a súlya miatt (ami egyébként abszolút nem elfogadható) és ezért gyűlt össze ennyi keserűség benne hogy kicsit kiszinezte a sztorit.

2021. ápr. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
87%

Császárom volt.


Azt ugye tudod, kérdező, hogy a császár előtt lebénítanak?

Ha nem tennék, éreznéd a vágást!!!


Engem úgy tettek át a műtőben az ágyra, hogy néztem a műtősfiú kezében a meztelen testemet, hogy az valóban én vagyok?? Semmit nem éreztem sem a lábamból, sem a törzsemből. Hisz utána felvágtak... Furcsa is lett volna, ha érzek mindent. Még így is sziszegtem, mikor kivették a babát!


Kamu.

2021. ápr. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tud valaki "kínjában aludni"...?
2021. ápr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy provokatív kamu.
2021. ápr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem hiszem,h direkt provokativ velle. Szerintem kifejezetten buta a kerdezo,legalabbis a helyesirasabol kiindulva.Nem kizart,hogy a baratnoje is hasonlo eszleny.
2021. ápr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy normális... 🙃
2021. ápr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Na én most elképzeltem, hogy egy császár vagy tulképpen bármilyen nagyobb vágásos műtét után szólnak a páciensnek, hogy ugyan, kelljen már fel a műtőasztalról, és másszon át a hordágyra xd. Hangosan röhögök.
2021. ápr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
72%

Azt a részt elhiszem, hogy bunkók voltak, meg hogy nem esett jól neki a pizzás dolog, ha igaz.


Viszont a császár pont így működik, deréktól lefelé lebénulsz és nem bírod megmozdítani a lábad.

Utána valóban at kell menni (vagyis átvisznek) egy másik terembe, nem a műtőben kell lábadozni. Itt általában 6 órán keresztül még a fejedet se nagyon emelheted fel, majd ha letelt a 6 óra (de lehet van ahol mégtöbb), csak segítséggel állhatsz fel. Ezt a legprosztóbb helyen is betartják, szédülés elesés stb veszélye miatt.

De ez, hogy császár után magától mászott fel az ágyra ezer százalék, hogy kamu. Hiszen le vagy bénulva alulról. Majd ha vége a kb 20 perces műtétnek, magadtól átmész egy másik ágyra, egy csapásra kimegy belőled minden érzéstelenítés igaz? Hihető... :D Nem hiába kell utána az őrzőben feküdni legalább hat órát. Mégha ez a magától átmászás fizikailag kivitelezhető is lenne 20 perccel az érzéstelenítés után (nem az :D), akkor se kockáztatná egyik kórház sem, szédülés elesés stb veszélye miatt.


Itt vagy nagyon túl lett tolva a sztori, vagy félreértetted.

2021. ápr. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó! 11:40-kor volt a császárom, 22:00-kor állítottak fel!
2021. ápr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
63%

19!


És Ezzel konkrétan mit akarsz mondani? 11:40 -es 22:00 között több mint 6 óra telt el

2021. ápr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!