Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha beindulnak a fájások akkor...

Ha beindulnak a fájások akkor még visszatudják tartani a babát vagy már nem?

Figyelt kérdés

35hetes vagyok,ma eléggé intenzív fájásaim voltak,sugárzott a derekamba azt hittem szétszakad,majd sugárzott a medence-szeméremcsontomba és a combomba alig bírtam járni és minden lépésnél fájt.

Keményedtem is,majd délután enyhe lett,de a derekam igy is fájt,hányingerem lett és nagyon fáradt lettem.

A baba déltől kezdve alig mocorog,néha néha megmozdul,meg rúg vagy fordul egyet de ennyi,eddig nagyon aktív sajtkukac volt,nonstop rugdosott és mocorgott.

Furcsa,mert hirtelen olyan sárgás színű folyás vagy micsoda lett,mint a vízzel higított vanilliás puding lenne,de mellette valami nyákos áttetsző valami is van kis darabokban.(bocsi az undiságért).

Ebből szülés lesz vagy így még egyben maradunk azért?

Vagy ha szülés is lesz akkor visszatudják tartani a babát?



2021. ápr. 21. 19:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, be sem mentél a kórházba, hogy fájásod van, nem?

Visszatartani akkor tudják, ha időben mész.

De egyébként 35 hetesen valószínűleg nem fognak nagyon erőlködni, mert már nem olyan kicsi, és általában megvan az oka, hogy beindul előbb.

Ilyenkor már tüdőérlelőt sem adnak.

2021. ápr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos helyzetben, adott ideig igen. 35 hetes terhességet viszont nem hiszem hogy erélyesen kezdenének visszatartani.


Amúgy nem kizárt hogy szülés lesz belőle. Nem beszéltél orvossal?

2021. ápr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván jobb ha még marad, de ha mégsem akar már bent maradni akkor sincs nagy baj, már erős nagy baba, ilyen esetben ahogy eleri a 2500 grammot ugyanúgy mehettek haza 3 nap után mintha időre jött volna.

Ha úgy érzed valami gond van, és extrán keveset mozog, akkor azért menj be ügyeletre

2021. ápr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Van, hogy sikerül, de 35 hetesen semmi nem indokolja..

Kapsz tüdőérlelő

Ennyi

De az kell, úgyh ne szórakozz azzl, hogy itthon vajúdgatsz..


A nyákdugód ment el..

2021. ápr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ezek jóslók voltak. Valószínűleg a nyákdugó is elment. Ezzel még 40 hétig is viheted, de az is lehet hogy holnap szülsz.

Mindenesetre a fájásoknál nézd az időt. Valamint a fürdéstől elméletileg a jóslók elmúlnak még a rendes fájások nem

2021. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Én azért bementem volna megnézetni magam. Mert ha nyílsz is, akkor ágynyugalom kéne innentől.
2021. ápr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Többször voltam már bent a kórházban,haza is engedtek avval hogy ez csak jóslók és ez nem igazi fájás,ha rendszeres lesz vagy elfolyik a magzatvíz akkor kell bemennem.

4-5 órát ültem csak hogy kivizsgáljanak,mivel múlthét kedd óta sokszor fordul ilyen elő ezért maradtam itthon.


A doki annyit mondott hogy jóslók is tudnak fájni és hogy túl reagálom,mert ha valódiak lennének azok nem enyhülnek és rendszeresen jönnének.Meg erős rendszeres görcsökkel jár a valódi.


Nem adnak ilyenkor már tüdőérlelőt? Elméletileg 36-37hetesen érik meg a tüdő.

Mért nem tartanák vissza,hiszen 35hetesen ő még koraszülött lenne?!

Vagy ilyenkor már nem olyan vészes ha megszületik?


Ágynyugalomba vagyok 24.hetes kortól folyamatosan,veszélyeztetett is vagyok.


A nyákdugó nem kocsonyás véres valami?


Neharagudjatok első baba és nem nagyon tudom ezeket.

2021. ápr. 21. 21:25
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha hetek óta ezt érzed, és az orvos megvizsgálat, akkor tényleg csak jósló, különben már rég megszültél volna.

2. Nem 36-37 hetesen érik meg a tüdő, de a fejlődéstanba most inkább ne menjünk bele. Ajánlás szerint a 35. hét betöltéséig kell adni.

3. Igen, koraszülött lenne, de valamitől beindult. Sok esetben valami fertőzés pl. És ilyenkor a koraszülöttségből adódó kockázatok kisebbek, mint ha bent aszalgatják még a gyereket.

2021. ápr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%
35+6 naposan visszatartják a szülés,de 36+0 naposn,36 hetesen már nem tarták vissza mert nem kroaszülőtt
2021. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kapnal tudoerlelot, de annak is van egy hatoideje, ha nem vagy hajlando korhazba menni, akkor teljesen felesleges minden, ahogy a visszatartas is, mert egy bizonyos ponton tul lehetetlen. Nem is ertem, hogyan gondolod igy.


Hala az egnek 35 het mar nem olyan durva koraszules, de en azert bemennek, ez nem jatek.

2021. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!