Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés fogadott orvos,fogadott...

Szülés fogadott orvos,fogadott szülésznő és az apuka nélkül?

Figyelt kérdés

Nincs fogadott orvosom

Nincs fogadott szülésznőm

Nem éreztem szükségesnek,szerintem ezek nélkül is megtud születni egy gyerek. Az már egy másik oldala a dolognak hogy valószínű a bánásmódba érezhető a külömbség!


Mivel már a vége felé járok párommal komolyabban is beszélgettünk arról hogy szeretne e bejönni a szülésre vagy sem,mondtam neki hogy nem szeretnek semmit raeroltetni ,ez legyen a sajat dontese.


De amikor kimondta ,hogy azt érzi hogy inkább nem szeretne mert fél,soha se látott még ilyet és fél a sajátmaga reakciójától is akkor elégge magamrahagyva éreztem magam főleg hogy mivel nincs fogadva orvos ,szuleszno sok gondoskodast,torodesre nem szamitok


Paromnak a valaszara probaltam ugy reagalni hogy ne tudjon fel neki belole semmi. Mondtam hogy rendben,ha o igy erzi akkor en elfogadom


A kerdesem az lenne hogy akik igy szultek milyen volt?


2021. máj. 2. 09:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
58%
10, sokkal pozitívabb szülésélményekről mesélnek azok, akik akkor szültek. Mostanában általános a rinya.
2021. máj. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%

Nekem egyedül nem ment volna lelkileg. A férjem hatalmas erő volt. Ő is félt, aztán nagyon durva volt: végig mellettem volt, megnézte ahogy jön ki a baba feje, elvágta a köldökzsinórt, már a szülőszobán megfogta a babát, amíg engem feljebb ültettek. Élete legszebb élménye volt elmondása szerint.


Megértem, ha nem minden férfi ilyen maximálisan és én sem várnám el, hogy bejöjjön, ha nem ilyen alkat. Egy házasságot is tönkre tud tenni egy traumatikus élmény. Én tuti a legjobb barátnőmet vittem volna be (sajnos anyukám engem elhagyott), ő fel is ajánlotta. De játszhat még testvér, anyós, akárki, akiben megbízol és erőt adhat.

2021. máj. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%
Velem is anyukám volt bent
2021. máj. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
48%

#13 vagyok

Válaszoljon így a radai rosseb, hogy 0%-ot adtok. Aki meg írni sem tud, azt meg felpontozzátok

2021. máj. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%
10 a szülés soha nem volt magányos dolog. Tény, hogy férfiak nem, de anya, testvér, anyós sógornő, szomszéd stb mióta világ a világ jelen volt segíteni a vajúdót.
2021. máj. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%

15

Legyen ahogy neked jó. Nekem jobb volt egyedül. :)

2021. máj. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
53%
Ha magányos dolog lett volna, akkor nem sokan élték volna túl. De nyilván ezt is, mint mindent, ti öregek csináltatok jobban.
2021. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%
En ketszer szultem egyedul, ugyan fogadott orvosnal, de o csak a vegere jott be. Engem kifejezetten idegesitett volna barki. Mindenki a folyoson varhatott. Nagyon jo elmeny volt. Sosem csinalnam mashogy. Ha nem erzi eroltetni tenyleg nem szabad az tobb kart okoz kesobb.
2021. máj. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
77%

17

32 évesen nem érzem magam még annyira öregnek. :D

Nem tudom miért fura,hogy a kínlódásomat nem akartam ráerőltetni senkire. Nekem jobb volt egyedül,ennyi.

Aztán miért nem élték volna túl? Nem arról beszélek,hogy a szavanna közepén egy fa tövében szülj egyedül. Kórházi körülmények között ha gáz van,nem oszt,nem szoroz,hogy ott van apuka/anyuka vagy bárki. A kérdés erről szólt,hogy családtag vagy fogadott doki/szülésznő nincs jelen,nem más orvosi személyzet. Erre reagáltam.

2021. máj. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nem volt sem orvos, sem szülésznő fogadva. Apuka sem jött be, csak az aranyórára, miután engem össze raktak. Ehez viszont ragaszkodtam, hogy ő is lássa a picurt, ne csak 2 nap múlva. Ő sem akart bejönni, meg én sem rajongtam a gondolatért. Ha vissza lehetne pörgetni az időt, akkor is ugyan így csinálnám. Én nem tudom átérezni, hogy mit élnek át a nők, akik ez miatt össze vannak roppanva..nem vitaindító akarok lenni, de régen is apuka nélkül szültek a nők, számomra ez így szimpatikusabb (hálisten párom szerint is) 🤷‍♀️ az ügyeletes orvossal, meg szülésznővel meg a lehető legjobban jártam :)
2021. máj. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!