Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után milyen gyakran...

Szülés után milyen gyakran cserélted a betétet/pelenkát? További kérdések lent.

Figyelt kérdés

Vittél az ágyra alatétet/szopipárnát?

Hogy fürödtél hogy ne legyen olyan a törölköző és a padló?

Mit csináltál amikor audta a baba?

Amikor fürödtél vagy mosdóba mentél akkor figyelt a babadra a szobatársad?

Amikor vizsgálatra vitték te is mentél vele?

A te babád és a szobatársad babajának milyen nevet adtak?

Ki milyen betétet/bugyit/felnőtt pelenkát használt?


2021. máj. 7. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

1. 2-3 óránként ahogy egyébként is kéne. Nem véreztem durván.

2. Alátétet alapból tettek. Szoptatós párnat nem vittem mert nem is volt. Soha nem is használtam.

3. Hál istennek nekem nem volt olyan erős a vérzés, hogy minden olyan legyen. A törölköző olyan lett, de mikor végeztem kiöblítettem ott.

4. Néztem őt, ettem, olvastam, fürödtem, próbáltam aludni én is.

5. Igen figyelt rá, de akár a csecsemősöknek is beadhattam vna addig.

6. Vizsgálatra nekünk nem lehetett vele menni. Jöttek, mondták ide és ide viszik nemsoká hozzák.

7. Az én fiam Kristóf az ő kislánya Emma.

8. Tena Lady nagy betétet vittem meg eldobható hálós bugyit.

2021. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem. Az alátétet nagyon bántam, azzal kezdtem hogy összevéreztem mindent az ágyon...


Sehogy. Olyan lett a törölköző. A padló nem, azért nem húztam a kondenzcsíkot. Plusz a fürdő felépítése is olyan volt, hogy lehetett takarítani.


Olyan nem volt hetekig sajnos, egyébként ettem és aludtam...


Igen, egymás gyerekeit őriztük.


Igen, kérték hogy vigyem ide vagy oda, mentem vele.


Én éjszakai alwayst vittem, de nagyon megbántam, hármat egyszerre áztattam át egy óra alatt. Legközelebb tuti valami masszív tenát viszek.

2021. máj. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kicsit túlgondolod :) A gyermekágyi vérzés mennyisége erősen változó emberenként. Én vettem tena ladyt biztos ami biztos, de 1 darabot használtam el, mert feleslegesen vastag és kényelmetlen volt. De nem tudhatod előre, inkább biztosítsd túl magad :)


A babát ágyon nem hagyjuk, a magas falú kiskocsiban maradhat amíg mosdóba kimész. Fürödni akkor fürödtem, amikor a picit is vitték fürödni, de megkérhettem volna szobatársat vagy bevihettem volna addig a csecsemős nővéreknek.


Nálunk alapból anyuka vizsgálatokon nem volt ott, kivéve ha ragaszkodott hozzá. Lehet ez kórházanként változó.


Olvastam, telefont nyomkodtam, szobatársakkal beszélgettem :)

2021. máj. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

- Nem vittem alátétet, ha véres lett a lepedő lecserélték. Szopipárnát adtak a kórházban.

- Erre nem emlékszem, de valahogy nem is aggódtam emiatt.

- Amikor aludt a baba, próbáltam én is pihenni. Vagy akkor zuhanyoztam.

- Természetesen segítettünk egymásnak. De semmi baja nem lesz a kicsinek, ha sír pár percet, amíg pisilsz. A zuhanyzást igyekeztünk a baba alvása közben megoldani.

- Első babával mentem mindenhová. A második szülésem után nem tudtam menni mindenhova, mert én magam is az életben maradásért küzdöttem.

- Gőzöm sincs.

- A kórházban kaptunk gigamega betétet, nem jegyeztem meg a nevét.

2021. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem, nalunk amúgy adtak egy plusz osszehajtott lepedot a fenekunk alá, így az ha Veres lett könnyen cserélhető volt ágynemű húzás nélkül is.


Olyan lett. Vittem domestos kendőt feltoroltem vele a padlót a takarítónő 2x jött.


Tena lady normál betetet használtam.


A fiam a pic-en volt uh nem voltak ilyen logisztikai dolgaim.


A fiam Botond, a szobatarsak gyerekei: Maja, Olivér a másik kettőre nem emlékszem. Talán Réka volt a másik kislány.

2021. máj. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem vittem egyiket sem, nem is hianyzott a parna, alatetet adtak.

Nem volt olyan erős vérzés, hogy minden olyan legyen

Mikor aludt, akkor mentem a mosdóba, zuhanyozni, de természetesen figyeltek rá.

Mikor vizsgálatra vittek nem mehettem. Vagyis nem hivtak, en meg nem mentem.

Mikor aludt telefonaltam, filmeztem, aludtam én is.

Az én fiam Bendegúz, Júlia volt még a szobaban és Mátyás.

Sima éjszakai betetet vittem, bőven elég volt, 3-4óránként cseréltem.


2019 áprilisában szültem. Októberben ismétlés :D

2021. máj. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3-4 óránként cseréltem, de nekem annyira nem volt erős, csak az első napon.


Nem vittem, volt az ágyon. Szopipárát sosem használtam.


A padló sajnos az ágyról való első leszállásom után olyan lett, de szóltam egy kedves takarítónőnek, aki felmosott utánam. A törölközőm nem lett olyan, mert előtte alul megtöröltem wc papírral 🤷‍♀️


Ettem, aludtam


Vigyáztunk egymás babáira, de ők előbb haza mentek, 2 napot egyedül voltunk a babámmal, olyankor a csecsemősökhöz vittem ki.


Nem mehettem vele sajnos.


Noel, Hanna


Tena lady extra betét, de abból csak 3-at használtam el, utána elég volt a vastagabb éjszakai betét is.

2021. máj. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon véreztem, biztos cseréltem 2-3 óránként a betétet, mert totál átázott. Alátétet kaptam, de már akkor összevéreztem véletlenül, mikor felkerültem a szobába és félig kómásan elaludtam, amúgy nem cserélték ki alattam, hiába kértem többször is, mert "spórolni kell" vele....


A fürdőt leöblítettem, ha olyan lett, és mindig olyan lett. Amúgy ne tudom, milyen betétet vittem, valami vastagat, de a kórházban is kaptam valamennyit. Eldobható bugyit vittem.


Néztem, csodáltam a babát egész nap, nem tudtam vele betelni, gyorsan elment az idő, míg bent kellett lenni.


Vizsgálatok nem igazán voltak, egyszer jöttek megnézni a sebünket ott a szobában, én meg ultrahangra mentem, mert kaparásom is volt szüléskor, addig beadtam a kicsit a gyerekágyasoknak megfigyelésre.

2021. máj. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vittél az ágyra alatétet/szopipárnát?

--egyiket sem, oldalt fekve szopizott,


Hogy fürödtél hogy ne legyen olyan a törölköző és a padló?

--azert ennyire nem omlik a ver h a padlo is olyan legyen 😂 szules utan a sebek is gyogyulni kezdenek huzodnak ossze ... Amugy 2 turcsit vittem.


Mit csináltál amikor audta a baba?

-- aludtam


Amikor fürödtél vagy mosdóba mentél akkor figyelt a babadra a szobatársad?

-- nem mert nem volt, bevittem a csecsemosokhoz arra a 20 percre


Amikor vizsgálatra vitték te is mentél vele?

--nem vittek, helybem vizsgaltak


A te babád és a szobatársad babajának milyen nevet adtak?

-- nem volt szobatars


Ki milyen betétet/bugyit/felnőtt pelenkát használt?

-- asszem tenna amit szulesre azoktak meg sima ejszakai betet. Masnap mikor hazaertem akkor intim kehely

2021. máj. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. Sem alatetet,sem szopiparnat nem vittem.

2. Egyszeruen. Pedig meg zuhanyfuggony sem volt, de megoldottam,ovatosan persze odalent,de talan annyi volt,hogy csak tovabb aztattam magam,ennyi.

3.Nem igazan volt olyan,de vagy aludtam,vagy telefonoztam.

4. Persze,de szerencsere mindig akkor mentem,mikor aludt.

5.Nem mentem vele.

6.Az en fiam Botond lett, a szobatarsame azt hiszem Vivien,vagy Evelin,de o koraszulottkent nem volt velunk

7. Tena pants. Reggel a furdesnel,illetve este csereltem.

2021. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!