Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol szülhetek? Választható,...

Hol szülhetek? Választható, hogy melyik kórházban szeretnék szülni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Babát tervezünk, egyelőre sajnos még nem jött össze. Felmerült bennem a kérdés, hogy ha majd arra kerül a sor eldönthetem azt, hogy hol szeretnék szülni? Kinéztem például a székesfehérvári szülészetet, amit most gyönyörűen felújítottak. De Szerkszárdhoz tartozom területileg, viszont rosszul vagyok attól a helytől. Szóval ha úgy van mehetnék Székesfehérvárra is akár? Mert akkor nyilván szeretnék már egy olyan orvoshoz is járni, aki ott dolgozik. De nem tudom ez hogy működik. Meg persze most ezt meg is bonyolította a hálapénz eltörlése, akkor ugye egyáltalán nincs olyan, hogy én választok orvost? Köszönettel a válaszokat!

2021. máj. 13. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szülhetsz választott orvosnál és helyen. Magánklinikán.
2021. máj. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Ott szülhetsz, ahova tartozol. Korábban, amíg lehetett orvost fogadni, szülhettél abban a kórházban, ahol az orvosod dolgozik, ez most már nem opció.
2021. máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Maganklinikan választhatsz. En amúgy legközelebb ott fogok szülni. Ha mindent összeadni az ember, akkor nem olyan drága az sem ha ahhoz viszonyitod hogy mindent maganban csinaltatsz. Plusz azért össze lehet rá előre gyűjteni a pénzt, ha az ember nem hirtelen esik teherbe.

Amúgy marad a helyi kispiszkos. Köszi az elsőt ott szültem. A másodikat max ha ok fizetnek nekem.

2021. máj. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
A TB nem arra van, hogy válogass. Megkapd az ellátást és kész. Minden extrára a magánrendelés való.
2021. máj. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
4 ez amúgy jól hangzana ha néhány tb-s hely ne lenne hasonlatos egy meszarszekhez. Szoval azért az ilyen jellegű bátor kijelentések előtt előbb rendbe kene tenni az eüt.
2021. máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Persze értem én, hogy nem üdülni megy az ember a kórházba, de amikor potyog a vakolat a falról és kB minden rohad az eléggé elronthatja az szülés élményét...pláne úgy hogy nem kevés tb-t fizet az ember. Na mindegy, csak kíváncsi voltam arra, hogy van-e lehetőség választani. Mostmár tudom, hogy nem. Szóval ki melyik magánklinkát ajánlja? Esetleg van valakinek tapasztalata?
2021. máj. 13. 16:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyébként kérdező úgy tudom a SOTE kidolgozott valami fizetős opciót. Annak esetleg nézz utána. Az valamivel olcsóbb.
2021. máj. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
DaVinci magánklinika, Pécs
2021. máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

“A TB nem arra van, hogy válogass.”


Azért nem semmi, hogyha szülésről van szó, akkor pofa sutba, ott a helyi közispotály, ha úri igényeinek nem felel meg, akkor menjen magánkórházba... látnám ezt a lelkesedést a fogorvosi rendelőmben, ahol 100 számra fordulnak meg a körzetemen kívüli emberek, mert nekik nem jó a saját fogorvosuk, de fizetik a tb-t, így nekik JÁR ingyen nálam is az ellátás, leginkább abban a pillanatban, amikor megjelennek, mit izgat, hogy kint ül az időpontos, aki már 1 hónapja telefonált. De hogy szülni máshol tb-re? Hogy is képzeli az ember...


Kérdező! Én idén februárban még másik kórházban szültem, fogadott szülésznőm volt, de befogadó nyilatkozattal bárki mehetett. Ha bekerültél a rendszerbe egy vizsgálattal, CTG-vel, vérvétellel, már a sajátjukként kezeltek. Ugyan nem tudom, hogy március elsejével ez hogy változott, de talán a kiszemelt kórházzal kellene beszélni erről, arra ugyanis nincs rendelet, hogy mindenki csak a körzetes kórházban szülhet.


Megértelek teljesen, hiszen óriási különbségek vannak az egyes kórházak között, itt nálunk 100ezer éves orvosok vannak, akik nincsenek tisztában a legújabb ajánlásokkal, kirobbantják az ember s*ggéből a babát, majd egy hétig ott tartanak, elveszik tőled a babát, kérésre sem lehet veled, itatják a cukros teával és sorolhatnám. Én erre nem voltam kíváncsi, baba-mama barát helyet kerestem és kis pluszért meg is kaptam. Ha egységesen mindenhol hasonló lenne a hozzáállás, akkor nem vándorolnának ide oda az emberek.

2021. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
65%
Nekem fogadott (magàn) dokim van. Nem abban a kórházban szülök majd ahová tartozom, hanem ahol ő dolgozik. Megkérdeztem, elvállalt :) Ha nem lesz ügyeletben akkor is bejön! Szóval nem feltétlen kell magánklinika...Szerintem majd amikor ott tartasz kérdezz rá a dokinál akihez mész vizsgálatra. Minden jót :)
2021. máj. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!