Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg ilyen brutális egy...

Tényleg ilyen brutális egy szülés vagy én vagyok tokofóbiás?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok nekem nincs még gyerekem, de pár év múlva szeretnék. Őszintén szólva láttam császármetszésről is videót, természetes szülésről is,rosszul lettem a sok vértől, attól hogy tiszta vér a baba, vágnak varrnak, fuhh, fájdalomba bele se merek gondolni... [link]

2021. máj. 19. 13:06
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
97%

2 gyereket szültem természetes úton, 1 csepp vért sem láttam! Plussz a szülésből sem semmit, de nem is akartam volna! Szülős videot sem néznék semmi pénzért még így sem, hogy nem lesz több gyerekem.

Valóban borzalmasan fájdalmas, mondani szokták, hogy ahogy kint van a baba minden fájdalom elmúlik - hát nem. Nekem mindkétszer bent volt a párom, de őt a dolog anatómiai része is érdekelte, úgy is figyelte a dolgokat, csak azt sajnálja, hogy nem vághatta el a kzsinórt és nem tapogathatta meg a placentát 😑 én biztos, hogy a látványától is hánytam volna...

A babákat is letörölték mielőtt megmutatták volna

2021. máj. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem van olyan lány ismerősöm, egyszer szült egy gyereket(nem kapott EDA-t), azt mondta soha többet nem csinálja végig. Mondta szép dolog és életet adni, de egyben élete legborzalmasabb élménye is volt.
2021. máj. 19. 13:29
 13/37 A kérdező kommentje:
*szép dolog életet adni
2021. máj. 19. 13:30
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Azta rohadt elet,micsoda hentes melo ez. En se lattam ilyet,en csaszarra keszultem,az is lett, az is biztos durva videon visszanezve,de ettol a gyomrom felfordult most. :(
2021. máj. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem mondja, hogy nem fáj a szülés, de rengeteg más dolog is fáj és babád sincs utána, műtét, betegség, általában fájnak. Engem műtöttek sokat és a császár nem volt különösebben fájdalmas, persze van aki megszívja azt is.
2021. máj. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
80%

Nem nyitom meg inkább...

De láttam már szülés videót, undorító (le lehet pontozni nyugodtan, a kakilás is természetes, de attól még az sem gusztusos). A képeken túl engem pszichésen jobban sokkol, ahogy a nők kínlódnak. Nem leszek rosszul a vértől, sőt pl. műtétes videóktól, képektől semmi bajom. Ott minden csendes, az alany nem hörög és könyörög az életéért.

Ha valami megváltozik bennem gyökeresen és mégis szeretnénk párommal gyereket, akkor kizárólag császárral. Tudom, hogy az is fáj. De számomra kevésbé sokkoló, mint kiszolgáltatottan szenvedni akár egy teljes napon át.

2021. máj. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
80%

Egy kicsit túl van lihegve ez az egész szerintem.

Igen, fáj, nagyon is, ez tény. Volt természetes szülésem és császárom is, minden fájdalom ellenére a természetes szülést választom.

A természetes szülés egy folyamat, centiről centire megküzdötök egymásért a gyermekeddel. A vérből én semmit nem észleltem, a férjem is bent volt, nem leskelődött odalent és semmi olyat nem látott, amit nem akart. Kb 12 óra vajúdás után lett meg a kislányom, ebből 3-4 óra volt olyan tényleg nagyon rossz. Utána még kb 2-3 napig fájdogált ott lent illetve a méhem de ennyi.

Császár után kb 1 hónapig fájt a hasam, ebből 2.5 hét volt az, amikor konkrétan nem tudtam egyedül ellátni a kisfiamat. A székelés iszonyú fájdalom volt, hiszen nem tudtam nyomni a varrás miatt. Ha bármi hozzáér égett és pokolian fájt a sebem.

Természetesen minden szülés más és más, nem szeretnék általánosítani, de ne felejtsük el, hogy a császár nem mindig a könnyebb út.

2021. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
#16-os válaszoló, nem pontozlak le, egyetértek veled. Megértem ha valaki császármetszéssel akar szülni, nekem leginkább az az ellenérvem a természetes szülésnél, hogy egyre nagyobbak a gyerekek, később szülnek a nők, rizikósabb, mi lesz ha nem sikerül beadni az érzéstelenítőt, vákummal kell kiszedni a gyereket, beszorul oda, 30+óra után se születik meg(sajnos vannak ilyenek), meghal a szülőcsatornában... Császárnál is lehetnek komplikációk persze, de szívem szerint én is afelé hajlok(családunkban 4 kg körül születtek a gyerekek)
2021. máj. 19. 13:53
 19/37 A kérdező kommentje:
#17-es persze, nem azt mondom nem lehet túlélni, nők milliárdjai élik át, csak annak sokkoló nyilván egy ilyen videó aki gyerekvállalás előtt áll, nem látott még ilyet.
2021. máj. 19. 14:01
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

18!

Hidd el, elég ritkák azok a dolgok, amiket te felsoroltál. Persze, benne van a pakliban, ahogyan az is, hogy mondjuk a császárnál történik komplikáció. Például elfertőződik a seb, nő az esély a méhen kívüli terhességre stb.

Javaslom, hogy ne olvasgass rémhíreket. Nyilván jó, ha tisztában vagy a dolgokkal, de direkt a negatívumokra keresni nem túl jó.

2021. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!