Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg ilyen brutális egy...

Tényleg ilyen brutális egy szülés vagy én vagyok tokofóbiás?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok nekem nincs még gyerekem, de pár év múlva szeretnék. Őszintén szólva láttam császármetszésről is videót, természetes szülésről is,rosszul lettem a sok vértől, attól hogy tiszta vér a baba, vágnak varrnak, fuhh, fájdalomba bele se merek gondolni... [link]

2021. máj. 19. 13:06
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
50%

A szülés k.vár a fájdalmas, de nem hiszem, hogy annyira durva lehet, mert a férjem végignézte. Igen, onnan alulról. Először a fejemnél állt, és amikor látszott a feje (Nem akartam elhinni, mert egy ideig úgy volt, hogy nem jön lejjebb a baba és császározni kell. Azt hittem azért mondják, hogy ott a haja, hogy kicsit biztassanak, de nem.) akkor kérdezték, hogy "apuka, megnézi?" és onnantól végig ott volt és szurkolt, mondta, hogy éppen hol tartunk.

Abszolút nem láttam semmi retteneteset az arcán, inkább izgatott volt. Pedig a gátmetszést is végignézte, amiből én semmit sem éreztem. A baba egyébként teljesen tisztán született. Sem vér, sem magzatmáz, semmi nem volt rajta. Mondjuk utána éreztem, hogy még egy jó adag magzatvíz távozott, lehet, hogy lemosta.

Vér biztos rengeteg volt, 30 percen át varrtak és készítették a vérpótlást is, valamiért nehezen tudták elállítani. De ekkor már mi a babával voltunk elfoglalva, feltett lábakkal meg amúgy sem láttam semmit.


A férjemet megkérdeztem, hogy mi volt a legrosszabb, amit látott. Azt mondta, hogy amikor bevezették az epidurált a gerincembe, az volt brutális :D

2021. máj. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell nyavalyogni, hidd el, mikor meghalsz a fájdalomtól, pont le fogod tojni, hogy megvágnak-e vagy sem.

Úgyis ömlik belőled a vér meg a nyák.


Az EDA-ban meg ne legyél biztos, otthon szokás "elfelejteni időben" beadni, és utána már az a kifogás, hogy "nem lehet".

2021. máj. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
62%

Őszintén engem nem akasztott ki, pedig szültem. Szerintem az enyém nem így zajlott egyébként..


Emlékszem mondta, hogy nyomjak, akkor vág, nem is éreztem a vágást(ami nagyon apró, kb egy félcentis, nem nyúlkàlt belém, nyomtam mégegyet és nem kellett kihúzni a gyereket, hanem egyben kirepült, éreztem, ahogy kiment a hasamból, bluttyant egyet, és olyan gyors érzés volt.


Ennyire nem is volt kék szegényke feje, illetve a maradék vizes magzatcucc miatt nem is trutyis ez a videós se, meg nálam se volt trutyis.


Szerintem jó élmény volt.

2021. máj. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nekem is dettó. Egyben jött az egész baba, nem volt ilyen fej tekergetés...
2021. máj. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem néztem végig, csak belenéztem, de ez inkább hentesmunkának tűnik... Kicsit sem ilyen volt az én szülésem... Elég brutál, ahogy rángatja, huzigálja a baba fejét, a fejjel lefelé lógatás, meg köldökzsinór azonnali elvágása tök barbár dolog.

Lehet, hogy sok a vér meg brutál a varrás, de nekem nem az volt a legdurvább a videóban

2021. máj. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Mondjuk megmondom őszintén megnéztem egy másik szüléses videót, pl.:ott ennyire nincs sok vér, nem szakadt szanaszét, meg nem szabdalták szét ennyire a nőt. Gondolom nehéz szülés lehetett... Igen egyébként ez nekem se tetszik hogy sok nőnek nem adnak EDA-t,meg sok kórházról nagyon rossz híreket hallok. Nincs gyerekem, nem vagyok terhes, de én is hallottam a gátvédelemről, császármetszésről, gátmetszésről, nyilván ha egyszer eljön az ideje, normális orvost kell fogadni, vagy kórházat keresni, ahol nem szabdalnak szét. Azért ezen a videón tényleg úgy bántak a nőnek az alsó felével mint valami hentesáru készítmény.
2021. máj. 22. 21:23
 37/37 A kérdező kommentje:

[link]

Na ez a másik végtek patakban szül, kint a természetben :D

2021. máj. 22. 21:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!