Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg ilyen brutális egy...

Tényleg ilyen brutális egy szülés vagy én vagyok tokofóbiás?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok nekem nincs még gyerekem, de pár év múlva szeretnék. Őszintén szólva láttam császármetszésről is videót, természetes szülésről is,rosszul lettem a sok vértől, attól hogy tiszta vér a baba, vágnak varrnak, fuhh, fájdalomba bele se merek gondolni... [link]

2021. máj. 19. 13:06
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
#20 persze, nem szabad olyan dologtól félni ami nincs, vagy csak a jövőben fog megtörténni(szülés), és igen tudom a császár is veszélyes, de ha egyszer terhes leszek nem szabad az ördögöt a falra festeni. Hát egészségbügyben biztos nem tudnék dolgozni az fix, műtétektől is rosszul leszek, meg a vér látványától.
2021. máj. 19. 14:28
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Én (szerencsére) nem tudtam megnyitni a videot. Csak azt tudom tanácsolni, hogy ne nézz ilyeneket. Teljesen más egyébként amikor te szülsz, te vagy benne. Engem az első szülésemnél vágtak, szakadtam kívül-belül. Több mint egy órán keresztül varrtak össze, mikor kérdeztem az orvosom hány öltésem van, azt mondta inkább meg sem mondja. DE mivel kaptam fájdalomcsillapítót, én ebből gyakorlatilag semmit nem láttam, éreztem. Szerencsére tényleg messze van a fejünk :). Persze egy pár napig fájdalmas volt az ülés, de simán ki lehetett bírni. A másodiknál szakadtam, megint szépen összevarrtak, ebből sem láttam semmit. Ja, és a férjem is bent volt, nagyon nagy élmény volt neki mind a kétszer a szülés, mert hogy ő sem látott lent semmit. Szóval szerintem ezen felesleges előre izgulni.
2021. máj. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
42%
Én rettegtem a szüléstől. Hála isten indokolt volt a császár, így megspóroltam egy csomó pénzt, hogy nem kellett lefizetni az orvosokat. Nem akartam vajúdni, órákat-napokat. Nem akartam szétszakadni, kitágulni, kipréselni azon a lyukon egy gyereket, nem arra való. Sürgősségi császár lett, mert 3 héttel korábban jött. Fél 4-kor elfolyt a magzatvíz, 5:52-kor már kint is volt a babám.
2021. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
93%

23# bocsánat de most felnevettem. 😂 "nem arra való az a lyuk"

Akkor szerinted még is mire?

🤨🤔

Amúgy átérzem, 3 császárom volt.

2021. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "nem arra való" engem is megnevettetett!
2021. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, ha nem bírod ezt, ne nézz ilyen videókat. Annyival tudlak biztatni, hogy van, aki szerencsés, és könnyen szül. Ha van mellé egy emberséges és jó szülész orvos, valamint fájdalomcsillapítás is, akkor maximálisan kibírható így az egész, mindenféle durva és drasztikus fájdalomérzet nélkül. Nekem repedt a méhszájam is, volt gátmetszés, és vagy 15 percig varrt a doki, nem csak a gátat és a méhszájat, hanem belül a nagyajkaknál is, mert ott is szakadt valami. DE úgy elérzéstelenített, hogy mindebből az ég világon semmit nem éreztem. Ahogyan előtte maga a vajúdás, és a kitolás is nagy fájdalmak nélkül zajlott. Párom bent volt. Mikor kiment a babával hogy fürdessék, lemérjék, elment előttem (addig a fejemnél ült). Egy pillanatra odanézett, és mondta, hogy igen, durván véres és húscafatos voltam. DE mindezt én nem láttam, és fájdalmat sem éreztem. Tehát ez a látvány a nő részéről nem feltétlenül jár együtt fájdalommal is.
2021. máj. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Én két hónap múlva szülök, de eszembe nem jutna ilyen videókat nézegetni. Nem hiába vagyunk úgy összerakva, hogy ne lássuk hogy néz ki a szülés. Nekem bőven elég az a része, amit a nővérem meg anyám elmondanak. Annál többet nem kell tudnom, pláne nem kell látnom.
2021. máj. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem semmi, hogy ehhez ha még oktató jellegű is,hozzájárul egy anyuka - még ha arc nélkül is- hogy premier plánba gyakorlatilag az egész világ nézze az alfelét,a procedúrát, szegény gyerekről nem is beszélve.. 20 év múlva majd felcsapja a netet és végig nézi ahogy megszületett. 🤨😱😬 Brrr
2021. máj. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Igen, egész világ látja, persze szép dolog, de elég kínos egy nőt ilyen pozícióban látni, és a gyerekének is elég kínos. Nyilván az orvos vagy szülésznőként nem fordul fel az ember gyomra, de "kívülállóként" meg gyerekvállalás előtt elég brutális egy ilyen videó.
2021. máj. 19. 17:56
 30/37 A kérdező kommentje:
28-as igen szegény gyerek ha felnő és meglátja ezt a videót... Én se nézném végig hogyan születtem:D
2021. máj. 19. 18:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!