Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik a kórházban...

Hogyan zajlik a kórházban töltött vajudos rész? Ugy értem mit lehet csinálni, illetve mit nem szabad?

Figyelt kérdés
2008. dec. 8. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos kórház függő. a baba-mama barát kórházakban ehetsz szőlőcukrot (egyes helyeken még csokit is!) és ihatsz vizet - bár nekem eszembe sem jutott az evés, de inni nagyon jó volt,vigyél sok szénsavmentes ásványvizet, főleg,h szülés után is nagyon (nagyon) szomjas leszel.

Lehet közben járkálni,guggolni,fittlabdán üldögélni,zenét hallgatni,férjeddel beszélgetni,még telefonálni is lehet. Lehet fürdeni is, masszíroztathatod is magad a férjeddel vagy azzal,aki bent van veled. Kiabálhatsz,énekelhetsz is kedvedre :) Szóval bármit csinálhatsz,ami jól esik.Ja,és a kísérőddel (vagy a szülésznőddel,ha van ilyened)"gátmasszíroztathatod" is magadat a gátvédelem miatt. Ami nagyon fontos,hogy próbálj kikapcsolni és lazítani vajúdás alatt,próbáld magad rábízni az ösztöneidre és akkor jó élmény lesz! Jó vajúdást és könnyű szülést kívánok!

2008. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem kifejezetten baba-barát kórházban szültem de mindent lehetett csinálni enni, inni, zenét hallgatni, sétálni és volt bordásfal meg labda is. Privát kis helyünk volt saját szekrénnyel és vajudó ággyal meg külön szűlőággyal, pedig nem magán kórház volt (a férjemmel szültünk:)). De ez szerintem mindenképp kórház függő, inkább kérdezz rá.

Gabi

2008. dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon készültem erre, tanultam mindenféle tornát, jógagyakorlatot, vittünk cd-t, gátolajat. Aztán elfolyt a magzatvíz, kiderült, hogy zöld, fájások meg sehol. Úgyhogy nekem bekötötték az oxitocin infúziót, 3 órán keresztül fel sem kelhettem, úgy kellett vajúdnom. Jó, csak 3 óra volt, de valami iszonyú volt már a végén. Nem akarlak ijesztgetni, de ez is előfordulhat.
2008. dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia,nekem engedték,hogy sétálgassak,azt viszont nem,hogy egyek v igyak,csak szájat lehetett öblíteni. Kecskeméten szültem.
2008. dec. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nálunk mindent lehet,kivéve amikor rádkötik az nst-gépet.Met akkor ugye feküdni kell.Ezen kívül sétálgathatsz,ülhetsz labdán,szülőszéken,ülhetsz az ágyon,akármit csinálhatsz.Ha a párod bent van masszírozhatja a derekadat,ilyesmik.

Nálam nagyon segítőkészek voltak a szülésznők és a dokik,inni is hoztak,vizesruhát hoztak,bordásfalazni is lehet.

2008. dec. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Én is kaptam oxytocynt,de nekem lehetett sétálni azzal is,kaptam hozzá olyan helyes kis állványkát,amit apa vonszolt utánam:)
2008. dec. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgyis közli veled a szülésznő, hogy mit lehet és mit nem.

Én nem ihattam. Járkáltam a folyosón, ültem, feküdtem.

Sok választási lehetőségem nem volt egy nem bababarát kórházban, mégis csodaszép szülésben volt részem!!!

2008. dec. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!