Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor, és hogyan mondtátok el...

Mikor, és hogyan mondtátok el a családnak, hogy nem lesz több gyerek? Hogy fogadták?

Figyelt kérdés
Azokhoz szól főleg a kérdésem, akiknél egy gyerek van, de nem akarnak többet. A család 'elvárja', hogy legyen minimum 4, és még nem tudják, hogy csak egy marad. Természetesen semmiben nem befolyásolja a döntésünket a véleményük, csak attól félünk, sztem jogosan, hogy fel fognak háborodni. Az én anyámnak már mondtam, mosolyogva mondta, hogy annyit szülök amennyit szeretnék, ő imádja ezt Az egy szem unokàját. A férjem csalàdja az, ahol mindenkinek min 4 gyereke van, férjemnek is 3 tesója, egyiknek sincs még párkapcsolata se, így az én lányom az egyetlen unoka, mindkét család részéről. Úgy érzem, hogy tőlem várják, hogy szüljem meg az összes unokát, ami létezik. Én nem akarok háborút, és azt sem, hogy anyósom folyton emlékeztessen, hogy szülni kellett volna még... Férjem nagybátyjáéknak ugyanis csak egy lányuk van, 40 éves volt a nő, amikor szülte, már 10 éves a lány, de anyósom még mindig azon lovagol, hogy kellett volna neki egy testvér... Szóval, nagyjából látjátok, milyen a helyzet... Ha nem szülök többet (márpedig nem fogok), egész életemben azt fogom hallgatni, hogy miért nem szültem többet, és a lányomnak is mosni fogja az agyát... Ettől félek a legjobban,hogy a lányomnak mondja majd a hülyeségeit... Hogy lehetne ezt kezelni?
2021. júl. 2. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell megmondani. Ha kérdezik mikor jön a következő, akkor meg kell mondani hogy "majd ha jönni akar". Ebből azt hiszik rajta vagytok és békén hagynak.


Nálunk a család felől nincs túlzott elvárás többre de mi sem akarunk többet. Egy van, nem lesz testvére. Ha megkérdezik lesz-e, mindig azt mondjuk, hogy majd meglátjuk.

2021. júl. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jajj... nem kell elé állni és kijelenteni. Ennyi.

Van akik 5-8 évig is próbálkoznak azt nem jön a gyerek, a természetbe meg nem lehet beleszólni. Szóval én is elintézném annyival, hogy "jön amikor szeretne". Azt higyjen amit akar!

2021. júl. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ebből azt hiszik rajta vagytok és békén hagynak."


Nem hazudtam és más FELNŐTTnek sem javaslom. Ha megkérdezik, akarunk-e még, nyíltan megmondom, hogy nem. Vállalom a döntéseimet. Ha pedig elkezdenek belemagyarázni, akkor felhívom a figyelmüket arra, hogy mindenki a maga döntéseiért felel, ezt kizárólag a mi dolgunk eldönteni. És ennyi.

2021. júl. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3 teljesen egyetértek veled, én csak azért írtam amit idéztél, mert én nagyon meguntam, hogy mindenki rázendít a "de kell egy testvér" "nem maradhat egyedül" dumára. Utáltam, hogy azt érzem magyarázkodnom kell. Én ezért kezdtem el ezt mondani, azóta mindenki lezártnak tekinti a témát rögtön.
2021. júl. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pint ma tettem ki hasonló kérdést.

Igaz nálunk a második van úton. Több nem lesz, ha poros hó esik sem.

Az én anyám mar most a 3.at várja a negyedikről ne is beszéljünk. Egyszerűen nem képes felfogni, hogy nálunk kettő a limit. (Mi 5en vagyunk testvérek). Folyamat azzal jön, hogy az ember tervez, aztan majd a 3. Meg a 4. Becsúszik majd ....

Meg hogy anyagilav is mennyivel jobb lenne 3, mint kettő...



Anyós a másik véglet. Mikor férjem ezt a babát momdta el neki, annyit tudott mondani, hogy na, már megint felcsináltatta magát?!


Másnak semmi ilyesmiről nem beszélünk, a mi dolgunk, csak ránk tartozik.

2021. júl. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyan 2 van (és nem lesz több), de senki nem cseszegetett minket már az első után sem, pedig férjem családjában az első unoka volt a fiam (az enyémben már a 3.). Ettől függetlenül nagyon örültek a másodiknak is, plusz most úgy néz ki, hogy a férjem húgáéknál is baba lesz, őt is nagyon várja mindenki.
2021. júl. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenkinek megmondom hogy nem lesz és kész. Ami szabadidőm maradt azt saját magamra szeretném eltölteni nem még egy gyerekre. (Mellesleg türelmem se lenne még egyre.) A kell egy testvér szövegre meg elég jó példákat tudok mondani, a testvéri szeretet hiányáról... (Találni a családban párat)
2021. júl. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nem kell megmondani. Ha kérdezik mikor jön a következő, akkor meg kell mondani hogy "majd ha jönni akar". Ebből azt hiszik rajta vagytok és békén hagynak."


A lehető legrosszabb ötlet, ezzel uyganis hazudik, hiszen nem akarnak többet.


Kérdező!


Semmit nem kell bejelenteni, max ha kérdezik mikorra tervezitek a következőt, akkor közlöd, hogy nem lesz több.

2021. júl. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hazudni semmiképpen nem akarunk...

Eddig is jöttek a megjegyzések, hogy na majd ha testvére lesz... Meg kell neki egy testvér.. Meg ne rakjuk el messzire a babakocsit úgyis mindjárt jön a következő...

Ezekre addig úgy reagáltam, hogy vagy semmit vagy gondolkodunk még rajta...

De már nem akaom hogy ezzel frusztráljanak, ezért akarom mondani nekik, de nem merem, mert nagyon konzervatívak 😶

Tehát nem csak úgy bejelenteni akarom...

Köszi a válaszokat

2021. júl. 3. 07:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert már ezt is be kell jelenteni?
2021. júl. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!