Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor, és hogyan mondtátok el...

Mikor, és hogyan mondtátok el a családnak, hogy nem lesz több gyerek? Hogy fogadták?

Figyelt kérdés
Azokhoz szól főleg a kérdésem, akiknél egy gyerek van, de nem akarnak többet. A család 'elvárja', hogy legyen minimum 4, és még nem tudják, hogy csak egy marad. Természetesen semmiben nem befolyásolja a döntésünket a véleményük, csak attól félünk, sztem jogosan, hogy fel fognak háborodni. Az én anyámnak már mondtam, mosolyogva mondta, hogy annyit szülök amennyit szeretnék, ő imádja ezt Az egy szem unokàját. A férjem csalàdja az, ahol mindenkinek min 4 gyereke van, férjemnek is 3 tesója, egyiknek sincs még párkapcsolata se, így az én lányom az egyetlen unoka, mindkét család részéről. Úgy érzem, hogy tőlem várják, hogy szüljem meg az összes unokát, ami létezik. Én nem akarok háborút, és azt sem, hogy anyósom folyton emlékeztessen, hogy szülni kellett volna még... Férjem nagybátyjáéknak ugyanis csak egy lányuk van, 40 éves volt a nő, amikor szülte, már 10 éves a lány, de anyósom még mindig azon lovagol, hogy kellett volna neki egy testvér... Szóval, nagyjából látjátok, milyen a helyzet... Ha nem szülök többet (márpedig nem fogok), egész életemben azt fogom hallgatni, hogy miért nem szültem többet, és a lányomnak is mosni fogja az agyát... Ettől félek a legjobban,hogy a lányomnak mondja majd a hülyeségeit... Hogy lehetne ezt kezelni?
2021. júl. 2. 17:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

20 éves korom körül mondtam meg (nincs gyerek), és halálosan nem érdekel senki véleménye.


Aki babázni akar, szüljön egy sajátot, engem hagyjanak békén vele.

2021. júl. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!