Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pécsi Szülészeti Klinikán...

Pécsi Szülészeti Klinikán kihez menjek, ha császárral szeretnék szülni? Úgy hallottam ott ez nem probléma, mert "szeretnek" császározni.

Figyelt kérdés

Egészségügyi indok nincs. Olyan válaszokat nem kérek, hogy jajj a természetes jobb, én már döntöttem.


Még Szigetvár van közel, de ott nagyon a természetes szülést nyomják állítólag, szóval esetemben Pécs jobb lenne.



2021. júl. 15. 08:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

10#

Igen igen.

Kedves kérdező, menj a Da vincibe.

Pécsett nem hiszem, hogy a csecsemősökkel meg leszel elégedve.

2021. júl. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Miért büntetnék?? Nem az ügyeletest fizetem le, hanem felfogadok egy orvost, ami eddig is penzbe került. Na mindegy. De én nem hiszem, hogy ez új törvény ténylegesen megszüntette a hálapénzt.
2021. júl. 15. 19:32
 13/18 A kérdező kommentje:
Rendben, a Da Vincit meggondolom :)
2021. júl. 15. 19:34
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Pécsett, de máshol sem lehet orvost fogadni már szüléshez.

Senki sem fogja érted kockáztatni az állását, egzisztenciáját; és nincsenek is már ráutalva a borítékodra, lévén egy 15-20 éve praktizáló orvos a béremelés óta már simán hazavisz 1 millió környékén havonta + az ügyeletek + a kinevezésekért járó honoráriumok; és ezt nem fogja kockáztatni azért, mert te mindenképpen császárt akarsz.


A magánklinika pont az a hely, ahová akkor mész szülni, ha az ottani feltételek, megállapodások neked megfelelnek, hiszen ott te fizetsz ki mindent tételesen.

2021. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Pécsen valóban több a császár és több a beteg is egy orvosra. Viszont megyeszékhely is. Van terhesgondozás ha szerencséd van az az orvos lesz bent ügyeleten akihez épp jársz. Én Pécs helyett Szigetvárt választottam(akkor még pécsi voltam pár éve és most is azt fogom), valóban nyugisabb figyelmes orvosok és természetesebb felé terelik az arányt. A császárt senki se erolteti mert azert akkor is hasi mutet. Tehat aki csaszaros azoknak is a fele termeszetesnek indul csak valami kozbejon. A tavalyi torveny miatt szerintem egy random orvos nem fogja kockaztatni az állását, ha meg van pénz akkor meg tényleg a da vinci. Bár nem értem miért akarod mindenáron “felvágatni”

Az indított szülést elobb meg tudod beszélni a császár neccesebb szerintem, passz

2021. júl. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hidd el, a pécsi szülészeten nem tudsz olyan vastag borítékot adni magánban sem, hogy bevállalják a rizikót, hogy kiderüljön a hálapénz elfogadása. Nagyon komolyan veszik, magánrendelésen se fogadja el az orvos.

Ha mindenképp császárt akarsz, menj a da vincibe. A klinikán nincs már erre lehetőség.

A covid miatt a vip szobák nem foglalhatók, az a covidos kismamáknak van fenntartva, a pathológiát épp felújítják, így mindig fullon vannak az ágyak, a kismamák a nőgyógyászatra is kerülnek az abortuszos és egyéb műtétes betegekkel együtt.

2021. júl. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem az ügyeletest fizetem le, hanem felfogadok egy orvost, ami eddig is penzbe került.


Terhesgondozásra fogadhatsz orvost, a szülésre nem.

Szülésnél csak az ügyeleted orvos van bent, aki épp nincs műszakban, az nem mehet be.

A legutóbbi terhesgondozásomon a dokim épp telefonon világosította fel az ügyeletest a kismama állapotáról, aki hozzá járt. Nem ment be, mert nem lehet.

2021. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"60 százalek a császárarány a klinikán, biztos vagyok benne van az a pénz, amiért vállalják."

Ok, de ahogy itt két válaszoló is írta, ha csak tényleg nincs komoly indok, akkor meg kell próbálni természetes úton (értsd: szenvedtetik a nőt órákig a semmiért), aztán ha császár a vége, akkor ez a császáros arányt növeli.

Nem értek egyet ezzel a rendszerrel, sőt minél több kérdést és választ olvasok, annál undorítóbbnak tartom, ami ma itt Magyarországon zajlik, de a magánklinikát javaslom. Közben remélem, hogy már csak néhány évszázadot kell várni és elérünk arra a szintre, hogy nem erőltetik egy nőre a természetes szülést, hanem dönthet erről, ahogy más orvosi beavatkozásokról is.

2021. júl. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!