Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit válasszak: programozott...

Mit válasszak: programozott császár vagy sürgősségi császár?

Figyelt kérdés
Előzményeim miatt (függőleges vágás a méhen) kizárt a sima szülés, biztos hogy császár kell legyen. Hetek óta őrlődöm, hogy kérjek-e időpontot a császárra vagy megvárjam amíg megindul magától a baba és utána császározzanak meg? Doki azt mondta ki lehet várni a megindulást is ha szeretném, a 41. Hétig tudnak várni. A héten el kell döntenem mi legyen. Legutóbb progicsászárom volt, pozitiv elmeny volt, viszont nekem akkor is olyan "mű" hogy felfekszem a műtőasztalra es csak ugy kikapjak a gyereket. Ezzel szemben ha a baba magatol indul be akkor o donti el mikor szeretne kijonni. Viszont ennek hatranya ha esetleg rohanni kell majd a korhazba, nem lesz orvos/muto/ varni kell valamire es ettol is parazom. Ti mit valasztanatok? 35 hkm
2021. júl. 19. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Programcsàszàr.
2021. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Programcsászár. Ne maradjon anya nélkül a nagyobbik.
2021. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Az első pcs volt.

Én is úgy éreztem h kimaradtam valamiből

Rossz volt h nem kaptam meg azonnal a babát stb.

De a férjem nézhette a szülést, neki adták oda még engem varrtak

A 2. Scs volt.

Elment a víz, de fájások nem voltak még. Így úgy volt h várnak reggelik. A férjemet haza is küldték.

Majd kb 2 óra múlva nagyon beindultak a dolgok. "b" baba kiakart jönni fenékkel. Így már toltak is befelé. Az altatásból felkelve azt se tudtam h mi van. Az baromi rossz volt. Utána egész nap tiszta kába voltam.

És a babákat itt sem kaptam meg ugye egyből (ez nem tudom h hogy működik egyébként ha nem koraszülés)

A férjem nem is ért vissza. De sürgős. Cs re be se engedik

Szóval nehéz döntés.

Azt hiszem hogy a pcs-t választanám. Főleg ha van már egy gyerek.

Így jobban tudsz tervezni, nincs rohanás h akkor ki jöjjön hozzá még ti bent vagytok a kórházban. Előre tudsz tervezni

2021. júl. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Biztos, hogy a programcsászárt választanám!
2021. júl. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Programcsászár biztonságosabbnak tűnik ilyen esetben.
2021. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
Én vajúdnék, de ez az én “hülyeségem”, te úgy csináld, ahogy neked jobb.
2021. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Ugyanazt érzem a pcs kapcsán, mint te, kérdező és még párak. Mintha valami kimaradt volna az első babám születésénél és zavar a tény kicsit, hogy nem ő indult el.


Ha valami csoda folytán úgy döntenék lesz testvére, ugyanígy őrlődnék. Fogalmam sincs, de ha a többiek érvei mentén indulok el, akkor tényleg biztonságosabbnak tűnik a pcs.

2021. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

A babának jobb, ha vajúdsz valamennyit. Attól, hogy megvárják, hogy beinduljon, attól, még nem lesz rögtön "sürgősségi"...

Kis kórházban, ahol egy anesztes van az egész kócerájra, ott a program császárt választanám. Nagyobb helyen, ahol nem problémna gyorsan a műtőbe jutni, ott megvárnám, míg beindul.

2021. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Ez is szülés és pont. Ugyanúgy te szoptatod és neveled, a többi nem számít. A programozott azért jobb mert ott kevesebb a váratlan fordulat és a gyerek egészsége fontosabb, mint hogy megéld a szülést, mert ez igenis igazi szülés. Én is programozott császárral szülök és nem érzem, hogy ettől még nem lesz az igazi vagy lemaradok.
2021. júl. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
Nekem is az első pcs volt. Ha lenne második választanám azt higy valamennyit vajudok. De ha PCS is akkor minél kesobbre próbálnam meg rakatni.
2021. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!