Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ajándékcsomag pénz helyett a...

Ajándékcsomag pénz helyett a szülésznek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Terhességem alatt egy saját magam által választott orvosnak a magánrendelésére jártam az elejétől. Reális árat kért mindig (6000ft)

Viszont úgy tudom hogy ha épp megindul a szülés és ő nincs bent a kórházba, nem lehet behivni, valamint pénzt sem fogadhatnak el a szülészek.

Pont ezért jutott eszembe az, hogy inkább X összegért csinálok egy ajándékcsomagot, mert ezzel pénzt nem adnék, és ha épp nem is az én orvosom lenne majd bent, hanem más, akkor ő kapna az ajándékcsomagot, mert ha szépen végzi a munkáját, ezt bármelyik orvos megerdemelne. :)

Ti mit raknatok egy ilyen csomagba? :)



2021. júl. 31. 11:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Azt sem fogadhatjàk el.
2021. júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Erről le kellene szokni. Ha nem kapnak paraszolvenciát az egyszerű emberektől, tán megpróbálják kiharcolni a béremelést a kormánytól, akinek a dolga lenne egyébként az, hogy megfelelően bérezzen.


De ha annyira adnál valamit akkor ne konkrétan annak a személynek, hanem a nővérszobába egy ajándékkosár kávéval, teával, teasüteménnyel, gyümölcsökkel. Tehát az osztály kapná meg, nincs paraszolcencia szaga.

2021. júl. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Ez a dolga. Miért kéne megajándékozni?
2021. júl. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves első! Úgy tudom hogy elfogadhatjak 8000ft értékig.

Kedves második köszönöm a választ ez nagyon jó ötlet :)

És kedves utolsó! Azért mert én megszeretnem, és vagy a kérdésre válaszolsz vagy ne is válaszolj!

2021. júl. 31. 12:37
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Mi nem adtunk semmit, de ismerősömék egy nagy ajándék kosarat készítettek neki. Volt benne bon-bon, csoki, kávé, ilyesmi. De ők nem az orvosnak adták, hanem az egész osztálynak, mert a szülésznők, nővérek is ugyanúgy megérdemelték.
2021. júl. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Semmit, teljesen felesleges
2021. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves 5ös, nagyon modortalan vagy, de hát ezzel nem engem, hanem magad minősíted 😉

Kedves utolsó köszönöm a választ ☺️

2021. júl. 31. 13:01
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves 7es.

Te sem a kérdésre válaszoltál. Látom vannak értelmezési problémák néhány embernél.

2021. júl. 31. 13:03
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mitol modortalan? En senkinek nem adtam semmit. Allami szakrendelesre jartam,egyedul a 3 genetikai uh-t csinaltattam maganban,de csakis azert,hogy megkapjam rola a felvetelt/kepeket. Szules utan sem kapott senki semmit tolem. Szuleszno es orvos aranyos volt anelkul is. Csecsemosok meg inkabb hagyjuk. Ez a feladatuk valoban,es sok helyen hallani,hogy ilyen-olyan bunkon viselkedtek azzal,akinek nem volt fogadott senkije. Vajon miert? Pont azett,amit tobbek kozott te is tervezel. Csak te "szolidabban".
2021. júl. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Minimálbér 5 százalékáig terjedő összegű ajándék adható. Mi nem szeretjük, ha kapunk. Én nem kávézom, nem vagyok édesszájú, nem iszom alkoholt. Totál pénzkidobás nekem ilyent adni. És orvos kollégáknak is, általában.
2021. júl. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!