Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány percig tart , a császárme...

Hány percig tart , a császármetszés a mütőbetolástól a baba megszületéséig?

Figyelt kérdés
A kérdésembe szereplő császármetszés alatt, a hüvelyi uton meginduló szülést, vajúdást értem.nem a programozott császárra gondolok

2021. aug. 8. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Tehát meddig vajúdsz, mielőtt esetleg sürgősségi császárra vinnének be?

Teljesen változó, a baba és a te egészségi állapotodon múlik. Én 2 napig vajúdtam, de rövidítem a magzatvíz elfolyáshoz, szóval engem 16 órára rá vittek a műtőbe, a műtét pedig egyéb komplikációk miatt 4 órás volt.

Csak velem van a baj, hogy kötözködöm, de miért nem lehet értelmesen megfogalmazni egy kérdést?

2021. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
30-45 perc kb. Tökmindegy, hogy vajúdott-e a műtét előtt a kismama. Első császáromat megelőzte egy 7-8 óra vajúdás, a műtős rész kb. háromnegyed óra volt. Az ikrekkel már programcsászár volt, a műtéti rész ugyan úgy zajlott, mint az első esetben.
2021. aug. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Eldöntik, hogy műtét lesz. Bejön a szülésznő és aláírat mindenféle papírt, kapsz savlekötőt vagy mit, átöltözöl majd betolnak a műtőbe. Az aneszteziológus beadja a gerincedbe az érzéstelenítőt, bejönnek az orvosok és kezdik a műtétet. Innentől kezdve kb. 5 perc és kint a baba. Utána még vagy 10-15 percig varrnak.
2021. aug. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam délután 5-körül jött az első fájás. A műtőbe 02:20 körül toltak be. 02:46-kor lett meg a gyerek és 03:15 kor toltak át a megőrzőbe.
2021. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy kicsit több mint egy óra volt. Valami probléma biztos volt, de csak annyit hallottam hogy nagyon vérzek. Irtó halkan beszéltek, aztán kaptam a karomba nyugtatót. A zárójelentés szerint nem volt semmi gond.
2021. aug. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

20 perces, és másfél órás is lehet.

Függ a körülményektől, esetleges szövődményektől.

Van, akinek a műtétkor pl.kiveszik a miómáját is. (Persze csak ha van) ;)

A legsúlyosabb komplikációk egyike a vérzés.

Az elektív császár a "sima sor", nincs előtte vajúdás, hiszen tervezetten történik a beavatkozás.

2021. aug. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!