Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Válasszam a császármetszést...

Válasszam a császármetszést csak azért mert félek a fájdalomtól? Mik a császármetszés előnyei? Nem fog kitágulni a nemi szerv annyira ?

Figyelt kérdés

2021. aug. 5. 14:28
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
61%
Nekem császármetszésem volt. Nem tudom mik voltak az előnyei, de hátránya biztosan semmi sem volt.
2021. aug. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
83%
A császármetszés utána fog fájni.
2021. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
53%
Nincs előnye. Egyrészt a babát és a te szervezetedet is sokkolja a hirtelen beavatkozás, nincs meg az átmenet a vajúdással. Másrészt ritka az aranyóra, ami nagyon fontos lenne a lelki kötődés és a szoptatás szempontjából is. Harmadrészt utána sokkal jobban fáj a felépülés, mint a természetes szülés, későbbi komoly egészségügyi gondokat is okozhat és maga a műtét is kockázatosabb, mint a szülés. Volt mindkettőben részem, 4 gyermekemből 2 császáros, 2 természetes. Azért nem lesz 5., pedig nagyon szeretnénk, mert félek, hogy nem tudnám megszülni valami miatt és csm kellene. 😕
2021. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim válasza:
93%
Van előnye és hátránya is, szerintem ezt inkább a szülész orvosoddal kéne megbeszélned!
2021. aug. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
58%

Nem lesz méhsüllyedésed, hólyagsérved, végbélsérved,ha van aranyered terhesség alatt nem lesz rosszabb. Nem süllyed meg a hüvelyfalad, nem fog tátongani a hüvelybemeneted,és nem lesz tele levegővel. A szexualis eleted ugyanolyan marad,se belül,se kívül nem fáj majd. A gátad se.


Császárosoknak ha marad vissza valami az elég ritka

2021. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
96%
Császàrom volt. Pokoli az első pár nap. De én a hüvelyi szüléstől rettegtem,bár azt szerettem volna a baba miatt. Mivel faros maradt így csm lett. Ahogy írták,nem volt vajúdás sem aranyóra. A tejemnek kellett 6 nap míg beindult, megkínlódtam vele. A pár nap fájdalmon kívül szervi problémát nem tudok említeni,de ha lesz 2.gyerek,sanszos a csm mert enyhe kétszarvú méhem van és ettől nem tudott befordulni a fiam.
2021. aug. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
74%

Én még nem szültem, de nővéremnek császára volt, nem hiszem, hogy jól járt vele. Hajolni, felkelni gyakran alig tudott, nagyon fájt neki, plusz feszült volt, mert úgy érezte, hogy ettől nem tud rendesen gondoskodni a babáról. Kapott valami érzéstelenítőt a gerincébe vagy hova, annak a helye valamiért frontnál mindig fáj neki.

Biztos a természetes szülésnek is megvan a lassan gyógyuló rossz része, viszont őt elnézve a császár sem lehet jobb.

2021. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
21%

A babának biztos jobb lesz

Mert nem kellemes átjönni azon lyukon.


Az emberek többsége azért szorong mert jelen van a születési traumája

2021. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
76%

Két hete szültem, a szobatársam császáros volt. Szerencsétlen nem tudott egyedül felkelni az ágyból sem, ezért a fotelben aludt, hogy ha éjszaka kelni kell a babához, akkor ne kelljen nővért hívni. Durva fájdalmai voltak, menni is alig tudott.

Persze lehet, hogy néhány hét/hónap múlva ő fog sajnálni engem, de őt látva nagyon örültem, hogy nálam nem lett császár.

2021. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim válasza:
92%
Emberek ez egy nagy hasi műtét persze, hogy fáj ezt ne mondjuk már negatívumnak, a természetes szülés is baromira fáj csak az közben fáj ez meg utána...
2021. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!