Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukàk, lelkileg mennyire...

Anyukàk, lelkileg mennyire viselt meg benneteket a szülés?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy maga az a kiszolgáltatott állapot, a tehetetlenség, a felépülès. Már a terhesség végén járok, és kezdek parázni, eddig úgy voltam vele, hogy lesz ahogy lesz, túlesünk rajta és ott lesz végre a karomban a kisbabám. De most félek
2020. júl. 1. 01:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

Erre biztataskent: a szülés csak egy pillanat lesz ahhoz képest, hogy 18 éves koráig te leszel a felelős a gyerekedert, gondoksodsz rola, neveled:-).


Lelekben keszulj fol, hogy ugyes leszel, a kicsi is ugyesen kibujik. Szuleszno es orvos is segit, ha baj lenne ott lesz egy egesz csapat, aki segit.

Engem nem viselt meg, bar nehany roppant bosszanto pillanatat mai napig tudom emlegetni, ha ez valahol a tema, de egyszeruen egy masik allapotban leszel es az utana kovetkezo x honapos idoszak az egeszet hamar elfeledteti.

Mindenesetre a korhazi cuccod pakold ossze es alljon a sarokban menetkeszen. Legyen benne furdoszoba fertotleniteshez is valami kendos vagy spricnis megoldas, meg papucs mert lelkileg leginkab a magyar korhazak furdoszobas higieniaja fig megviselni sajnos. Es hatalmas nagy beteteket is vigyel.

Ha csaszarod lenne, akkor lelkileg keszulj hogy mikozben te ugy erezheted nagyon faj es keptelen vagy felkelni mar jonnek es zavarnak mosdani, pakolni menni...(es nem feltetlenul kedvesen).


A masik szulesem azonban egy remalom volt, de ott messze nem jartam a terhesseg vegen igy nalad ez nem aktualis.

Jo egeszseget!

2020. júl. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
32%
Nem feltétlenül kell "hatalmas nagy" betét. Nekem normál volt pl. Jó volt a szulesem, de tényleg más állapot, a tested irányít, működj együtt vele. Ne lepődj meg ha úgy remegsz, mint meg soha, vagy hánysz.. Többször is. Én ezekre nem számítottam,pedig normális. Nyugodj meg, ne idegeskedj, csak legyél izgatott. Eszméletlen dolog amit a tested véghez tud vinni :)
2020. júl. 1. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%
Nekem nagyon pozitív élmény volt. Én nem éreztem sem kiszolgáltatottnak, sem tehetetlennek magam. Ott volt a párom, rendes volt a doki és a szülésznő is. A szobatársam egy több gyerekes tapasztalt anyuka volt, aki ráadásul abban a kórházban dolgozott, sokat segített. A nővérek is aranyosak voltak. A kialvatlanság viselt meg a legjobban, de aztán ez még jó sokáig tartott.
2020. júl. 1. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Írok egy rossz példát is: engem nagyon megviselt lelkileg, egy fiatal tanuló szülésznő volt az egyetlen, akiről úgy éreztem, hogy tényleg nem néz le, a többiek be is szóltak amikor már összefüggő fájásaim voltak kb, hogy ne szenvedjek már ennyire... Meg valahogy én úgy éreztem, hogy nem fogom túlélni, annyira fájt... nem volt jó, na. De szerencsére nem lett belőle depresszió, de azért a kórházban esténként sírtam miatta. Azóta négy hónapos a babám, és el kell mondjam, rosszabb, ami utána jön. Mostmár jó, de az első két hónap katasztrófa volt, egy hónapig nem is aludtam kb. :D
2020. júl. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Hidd el a gyereknevelés 10000x "rosszabb" mint a szülés.a szülés a legkönnyebb része az egésznek.

Egyébként én egyáltalán nem féltem s szüléstől, tudtam, hogy hozza tartozik a gyerekhez, lehet hülyén hangzik, de mi nők erre vagyunk "teremtve", ha nincs szülés nem talalkozol a pici babáddal, lehet ezért is volt extra gyors és viszonylag könnyű szülésem. Nem kell parázni.

Viszont a felépülés nagyon sz*r volt, inkább bele se megyek, DE ez is elmúlt és most újra 37 hetrs terhes vagyok🤣

2020. júl. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Tudom, le leszek pontozva.

Császáros voltam, így nem viselt meg. Nagyon pozitív élmény volt, gyorsan fel is épültem. A természetes szüléstől rettegtem, rosszul voltam a gondolattól is, sokat sírtam, stresszeltem miatta, örültem, hogy farfekvéses lett az utolsó pillanatban a kisbabám.

2020. júl. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

Hosszù szülèsem volt, oxival, mivel nem indultak be a fàjàsok de a magzatvizem elfolyt. Tehàt baromi fàjdalmas volt, 2 òràs kitolàssal.

Viszont szèp èlmeny, a fèrjemmel vajùdtam, megtapogattam a lànyom fejèt, sok erőt adott. Nem èreztem magam kiszolgàltatottnak. Ott szègyenlősködni sincs ideje az embernek. Bàrmikor szûlnèk mèg :)

2020. júl. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval 😀 nagyon őrültem a császárnak, egyaltalan nem viselt meg , es egy percig se bánom :)
2020. júl. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem Magyarországon szültem. Nekem egy rossz élményem volt, mégpedig mikor a nővérke vagy kicsoda kipukkasztotta a magzatburkot, annyira feltolta az ujjait, hogy a maradék ujjaival kívül is nyomta a hüvelyemet, de annyira, hogy rosszabb volt mint a vajúdás. De amúgy ezenkívül nem éreztem magamat rosszul, kiszolgáltatottnak, sőt nagyon kedves csapatot kaptam, mindenki rendes volt, nincs egy rossz szavam se rájuk.

Egy hónap és jön a kistesó, mivel már tudom milyen a szülés kicsit félek, de közben már várom, hogy ott legyünk és csináljuk és a kezemben tarthassam a kicsit.

Kitartást, ki lehet bírni, nyílván fájni fog, de megéri.

2020. júl. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

A szülés maga nem volt rossz vagy jó, semlegesnek mondanám.

A hosszú szülés okozott nekem lelki károkat, amiket még 3 év múlva sem tudtam elengedni. Mai napig tartózkodok a nemi érintéstől (nyilván ha már beindultunk, akkor nincsen gond), nem tudom elfogadni magam odalent (nem maszturbálok már és nem szeretek tampont se használni). De ezeket mind a 20 órás szülésemnek tudom be. De maga a szülés gondtalan volt, nem érzem negatívnak. Az első egy év a babával ugyan megterhelő volt, de imádtam azt az időszakot. Most már úton a tesó, alig várom, hogy megszülessen!

2020. júl. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!