Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki csinálta már végig a...

Ki csinálta már végig a vajúdást fájdalomcsillapítás nélkül? Mesélne róla?

Figyelt kérdés

2021. okt. 2. 06:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Én. Csak a konkrét nyomásnál kaptam gázt kb 2 másodpercig.


Nem volt kellemes nap..

2021. okt. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer csináltam végig. Nagyon fájt, de nekem legalább nem tartott sokáig. Az első gyerekem 6 óra alatt, a második 2 óra alatt született meg. Az a pár óra kegyetlen volt, de túl lehet azért élni.
2021. okt. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak természetes fájdalomcsillapítás volt, ami konkrétan zuhanyt jelent a derekamra. Kegyetlen volt, de a mi kórházunkban nincs eda sajnos. Mire vagy kíváncsi? Fájt. Nagyon. Kibírtam. Szépen megszületett a fiam 9 óra alatt.
2021. okt. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Én nem kelhettem fel az ágyból, mert a baba nyakán volt a köldökzsinór. Fekve szenvedtem, fájdalomcsillapítás nélkül. Azt mondták, hogy ha adnak fájdalomcsillapítót, akkor elhúzodhat a szülés. Így is sajnos már csak perceken múlt a babám élete, az orvos szerint ha 15 perccel később születik, már nem él. :(

De hála istennek már minden rendben van :) megérte, maximálisan :) egy lebegjen a szemed előtt, hogy nemsokára a kezedben tarthatod a pici kincsedet. Minden jót kívánok! :)

2021. okt. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jó élmény volt. A legnehezebb pillanatokban sem merült fel, hogy fájdalomcsillapítást kérjek, és azok a pillanatok amúgy is közvetlenül a kitolás előtti 0,5-1 órában voltak, az meg már szinte semmi.

Az első fájástól számítva 8 óra alatt lett meg a lányom, ebből 5,5 órát nyugodtan vajúdgattam a kanapén otthon, félhomályban, kényelmesen. Éjszaka volt, szóval a férjem sem sündörgött körülöttem, hogy stresszeljen, remélem a második is hasonlóan jól fog időzíteni :D

A szabad pózválasztás fontos, én bordásfal mellett állva éreztem magam a legjobban (persze a körülményekhez képest :D ), de sokaknak a fitnesszlabdán ugrálás segít vagy a sétálás vagy akármi. Ki kell tapasztalni. Szerintem nem lehetetlen, csak bízni kell a testedben, hogy tudja, mit kell tennie. Illetve hát nem árt, ha az egészségügyi körülmények adottak, azért ha perceken múlik a baba élete, akkor ott nyilván nem ez az elsődleges szempont.


Kitartást és könnyű szülést! :)

2021. okt. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Rosszabbra szamitottam. Kertem en epit,de szerintem nem vettek komolyan a keresem,mert majdnem 1 ora mulva kotottek be egyaltalan az infuziot,aminek elotte le kell folynia... Nameg az anesztesnek is epp dolga volt. Mire meg raert volna,mar tul tag voltam. De igazabol nem panaszkodom, aranylag birhato volt,legalabbis maximum 2-2,5 ora volt nekem,ami olyan naggyon faj kategoriaba esett. (Utolag viszont kb 30 percnek tunik😅) Kitolas pedig egyaltalan nem fajt,csak nagyon eros szekelest ereztem. Meg hat nyomast/feszukest mikor mar kint volt. Illetve metszeskor,mikor mar kint volt a feje,es vartuk a kovetkezo kontrakciot,akkor olyan igazi egeto-feszulo erzes volt forrosaggal egybekotve. De ezt is el lehetett viselni siman. A varras kellemetlen volt,fajt is,de nem volt nagyon durva az sem.
2021. okt. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

3x24 orat vajudtam

Kibirhato

Oke nekem lassan haladt es igy megszokhato volt. Na meg annyira nem fajt. Egy fogfajas rosszabb volt


Ismerosnek kb kiesett a gyerek mert semmi fajasa nem volt. NST nel mondtak neki h irany a szuloszoba. O meg csak mezett h oke de miert? Nyomo ingere volt akkor picit fajt neki de ennyi. 10 perc mulva a gyerek a kezebe volt.

2021. okt. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
4x csináltam végig, a legrövidebb volt 23 óra, a leghosszabb 52. Ma sem kérnék fájdalomcsillapítót, szeretek szülni.
2021. okt. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2 gyermekem van, mindkétszer fájdalomcsillapító nélkül oxival szültem. Hát brutál volt. Annyira igazából nem volt kibírhatatlan, hogy ezért hátba szúrassam magam.
2021. okt. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél nem kaptam, ott oxit is toltak. Kegyetlen volt. Végén császár lett.

Másfél évvel később kaptam edat , s természetes szülés lett.

Nagyon jól jött az eda. Más kórház, ott szinte mindenki kap.


Elsőnél nem adtak, mert nagyon szépen ki volt nyilva a mehszaj és hogy bármikor itt lehet a baba.. 12 óra vajúdás volt majd császár..


Második szombat reggel 8tol vasárnap délután 2ig vajudtam de fájdalomcsillapítóval. Sokkal békésebb volt.

2021. okt. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!