Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor ha tulhordom es...

Mi van akkor ha tulhordom es ezert be alarnak fektetni? Ott mit csinálnak? Mert jobb bentfeküdni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 2. 12:05
 1/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nem tudom, miért kell befeküdnöd. Én 8 napot hordtam túl, a végén indítottak, és nem kellett előre befeküdnöm, csak két naponta nst-re járni. Ha valami gáz van, akkor miért nem indítják meg, ha meg nincs gáz, akkor miért kellene ott heverészni és rástresszelni a szülésre? Bocs, nyilván én nem tudhatok mindenről, mikor már szükséges az állandó megfigyelés (de hát úgyse figyelnek meg, max. a viziten megkérdezik, nincs-e panasz, és naponta ráraknak nst-re, ennyit tudok elképzelni...), és mikor nem indokolt még a szülésindítás, de a laikus agyammal a dolgokat lesarkítva ezt gondolom.
2010. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 10 napot hordtam túl utolsó 6 a kórházban volt. Azért jobb ha befektetnek mert már a placenta a 40. héttől kezd el meszesedni és ilyenkor lehet kevesebb a tápanyag és az oxigén ellátás arról nem beszélve hogy ilyenkor már előfordulhat hogy bekakil a babád a vízbe mint egyik csajszi akivel itt kötöttem mélyebb barátságot ezen az oldalon Ő neki bekakilt és későn vették észre. Majdnem rá ment a baba Ő sem feküdt be időben. Én mikor már bent voltam méhszájvizsgálat naponta, egy nap 3 nst volt plusz Reggel este kisgéppel nézték a szívhangot uh-ztak 4660 ra mérték a fiamat és "nyugtattak hogy lefele csal általában a gép és lesz vagy 5 kiló biztos a fiam ez volt utolsó nap mondták hogy túlért a placenta 4es fokozatban van kevés a magzatvíz indítják a szülést zuhanyozzak és irány a szülőszoba mert nincs több idő nem várhatunk tovább ez a baba érdeke. Olyan boldog lettem hogy végre vége és látni fogom a fiam. Aztán meg be is sz@rtam hogy úúú ez azért egy majd 5 kilós babával elsőre kemény menetnek ígérkezik. Az összes vizites orvos ott volt a megbeszélésnél mert nagyon rákészültek az óriás babára sajnos végül császáros lettem és párom mesélte valamelyik nap hogy 15 ember biztos bent volt. mikor bevittek engem még azt mondta vagy 8 ember biztos bejött utánunk. Na egy szónak is száz a vége nem jó a túlhordás és jó ha biztos kezekben vagytok mind a ketten. Nekem se azért jöttek be mert nem volt más dolguk hanem mert mint kiderült nem szabadott volna eddig húzni a szülés indítást. Vigyázz magatokra, nem megijeszteni akartalak de jobb ha orvosok között vagy.
2010. szept. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
hát ez az, ahogy az utolsó is írja, hiába figyelnek meg elvileg alaposan, ennyi erővel otthon is lehetett volna... már rég meg kellett volna indítani a szülést, meszes méhlepénnyel és 4 kiló fölötti babával, nem a megfigyeléssel szórakozni...
2010. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálam bíztak benne nagyon hogy magától megindul mert nagy a baba és én is természetes szülés pártján álltam. (az ész szerűség határain belül.) Én a dokinak is mondtam hogy így is úgyis kifizetem amit kér csak engem ne tegyenek feleslegesen az asztalra műteni ha lejár a műszakja vagy másik szülő nő is van vagy bármi. Ne indítsák ha nem muszáj (mert annak legtöbbször császár a vége) én ezért vállaltam hogy inkább bemegyek előbb és szem előtt leszek. Probléma egyik pillanatról a másikra is lehet mint ahogy nálam is történt sajnos. Túlhordással jobb a kórházban feküdni szerintem. Bár mondjuk az elsőnek is igaza van hogy felesleges stressz az az idő amíg bent vagy.
2010. szept. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
ismerősi körömben több példát hallottam, ahol eltökörészték a szülésindítást, aztán tényleg császár lett a vége. nekem úgy indítottak, hogy még nem volt semmi probléma, jól bírta a méhlepényem is és a baba is jól volt. komplikációmentes villámszülésem volt. ahogy több ilyet is hallottam, csak ott esetleg elfolyt magzatvíz miatt kellett indítani, mert nem jöttek a fájások. persze nem mindenki reagál jól az oxitocinra. Hát az pech.
2010. szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van abban valami amit mondasz lehet ha nem húznák annyira az időt nem lenne gyakoribb a császár. Franc tudja
2010. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a fiamat 6 napot hordtam túl aztán megindították, de nem feküdtem be.Minden nap kellett menni CTG-re, ennyi.

Szerintem ha nincs semmi, nem jó bent feküdni.

2010. szept. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nálunk úgy működik,hogy ha nem szülsz meg a kiírt időpontra akkor másnap befektetnek.bent a kórházban napi 2 nst,minden nap vizsgálat.csak hüvelyi,magzatvizet nem néznek.nem tudom mennyit várnak h meginduljon.nekem 5 napot vártak aztán sürgősen meg kellett indítani mert annyira kevés volt a vizem h már veszélyes volt a babának.
2010. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!