Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok arról,ha valaki...

Mit gondoltok arról,ha valaki 2x is fájdalom csillapítás nélkül szült?

Figyelt kérdés
Van két gyermekem, mindkettőt fájdalom csillapítás nélkül szültem. Úgy éreztem az csak feltartja a folyamatot,és szerettem volna átélni ezt az "örömöt". A sógornőm most kismama,és kérdezősködött,mikor válaszoltam neki igen meg volt lepődve,és azt mondta,hogy nem vagyok normális,hogy így szenvedtem. Először egy egész napot, másodjára 10.5 órát. Én erre annyit mondtam neki,hogy mindenkinek joga van eldönteni,hogyan akar szülni. Az foglalkoztat jobban,hogy ez miért lehet ilyen meglepő az én választásom?
2021. nov. 8. 10:22
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

1 Ha dicsekedni akarnék,akkor nem itt tenném! 2. Ha leszarod miért válaszolsz?

3. Nem kötelező reagálni.

2021. nov. 8. 10:49
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalomcsillapítás nélkül szültem mindkét gyerekemet.

Az első 12 óra a második 14 óra volt.

A másodiknál már nehezen ment a vajúdás és elgondolkodtam az EDA-n de a dokim szerint már késő lett volna beadni.

Igaza lett.

Nem gondolnám, hogy gyávák lennének. Ki hogyan bírja a fájdalmat.

Ez az ő döntése.

2021. nov. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
92%
Miért kéne bármit gondolni róla? Istenem, ez a szülésverseny. Mindenki úgy szül, ahogy akar, vagy ahogy sikerül, nem teljesen mindegy? Az egészség a lényeg.
2021. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
91%

Mit kellene gondolni?

Nem tesz jobbá, szuperebbé senkit. 🤷‍♀️

Mindenkinek már a fájdalomküszöbe.

Nők milliói szülnek minden nélkül.

2021. nov. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Semmit


Eszembe sem jutott, hogy lehetne kérni.


Egyik alkalommal nem is lehetett abban a kórházban, utóbb tudtam meg.

Második esetben szerintem idő nem lett volna rá..


De eddig szóba sem került a téma senkivel

2021. nov. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
52%

Én is fájdalomcsillapítás nélkül tervezem. Ha fáj a fejem sem veszek be semmit, csak ha már nagyon elhúzódik és nagyon erős. Úgyhogy meglátom hogy sikerül ez a természetes szülés 😁

Eléggé gyógyszerelennes vagyok, ha nem arról van szó, hogy valamilyen állapot ténylegesen, tartósan veszélyeztetné az egészségemet vagy az életemet. (Értsd: például nem fogok Neocitránt inni, ha náthás vagyok.) Nem azért gondolkodok így mert k.rva keménynek hiszem magam, vagy mert imádok szenvedni, de még azért sem, hogy utána vagánykodjak, hogy én kibírtam ezt a fájdalmat (amit már oly sokan az emberiség fennállása óta). Csak egyszerűen próbálom elkerülni a felesleges beavatkozásokat a testem működésébe 🤷‍♀️

Szóval nekem teljesen természetes, ha valaki fájdalomcsillapítás nélkül szül, ugyanakkor nem ítélem el azt sem, akinek esze ágában sincs. Talán ez nem egy olyan dolog, amivel bárkinek is ártasz. Félreértés ne essék, egy műtétnél vagy bármilyen beavatkozásnál nem mondanám, hogy nem kérek érzéstelenítést, de az már nyilván nem a természetes fájdalom kategória. Ugyanez a fogorvosnál is 😁

2021. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
70%

"Úgy éreztem az csak feltartja a folyamatot,és szerettem volna átélni ezt az "örömöt"."


Atelni a tested minden porcikajat atjaro fajdalmat? micsoda orom 🙃😂 persze igazad van a te dontesed de en egyetertek uncsitesoddal... kicsit macochista hajlam a szulesi fajdalmat oromkent megelni, inkabb egy szukseges rossz aminek az eredmenye lesz orom szerintem. Persze tudom az emlekek megszepulnek idovel es a szules erzeset sokan osszekotik mar a megszuletett gyerek iranti szeretettel.


En program csaszarral szultem de volt egy konyv amit ajanlottak nekem szules elott valami olyasmi volt hogy hogyan lehet orgazmikus szulesem pl maszturbaljak vajudas alatt Hat az durva volt 😂 Persze oxitocin szabadul fel orgazmus kozben biztos konnyebb dehat azert na...

2021. nov. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Ketszer szültem fájdalomcsillapítás nélkül. Úgy voltam vele az első szülés előtt ha felajálják elfogadom, mert valószínűleg látják h még messze a vége de szerencsére gyors szüléseim voltak, ha akartam se lett volna rá idő.

Nem tartom magam hősnek, sokmillioan megcsinálták már. Nem tartom jobbnak magam annál aki kér, valószínűleg ha több órás fájdalmaim lettek volna én is kérek mert ez a pár óra is brutál volt bár én egyből 4 percesekkel kezdtem mindkétszer.

2021. nov. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
59%
Sokaknak furcsa, hogy vannak olyanok, akik bevállalnak "extra szenvedést". Első szülésem sürgősségi császár volt. Utána jó pár napig nagyon fájt felkelni, leülni, lefeküdni. Akkor azt mondtam, hogy soha többet nem szülök. Aztán a második szülés természetesnek indult de olyan későn értünk a kórházba, hogy már nem kaphattam érzéstelenítést. Hát mit ne mondjak...pazar volt. Piszkosul fájt. Kimondhatatlanul. Végül már tolófájásoknál vittek császárra. Pont egy fájás alatt adták be a szurit de csak arra gondoltam, hogy "hála égnek, ez volt az utolsó, amit éreztem". Nekem megváltás volt a császár. Semmi pénzért nem szülnék érzéstelenítés nélkül de ha valaki szeretné és "bírja", akkor csinálja. Minden esetre le a kalappal az ilyen nők előtt.
2021. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig adhatnak fájdalomcsillapítót sem, így van, amikor nem kívánságműsor, hogy azzal vagy anélkül szülsz.

Én kértem, mert oxit is adtak a fájások rendezése miatt, és ettől pokolian fájt, de pont ezért nem adhattak. Túléltem így is. Szar volt, de kibírtam. Most megint terhes vagyok, de nem tervezek kérni szüléskor EDA-t, hacsak nem muszáj (mert lehet olyan helyzet is, amikor az segíti a szülés előrehaladtát), mert egyszer végigcsináltam nélküle, tudom, mire számíthatok, és hogy meg tudom csinálni anélkül is.

De azt se ítélem el, aki kér és kap, ugyanúgy megszüli azt a gyereket, nem lesz ettől kevesebb, és az sem több, aki anélkül szül. Ez egy természetes folyamat. Régen meg abszolút nem volt opciós, nem volt gyógyszer és kész, mégis megszültek a nők.

No meg ott van az állatvilág is, azok a nőstény állatok is végigszenvedik a szülést, sokszor egyszerre több utóddal is. Úgy van kitalálva a szervezet, hogy ezt bírnia kell.

2021. nov. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!