Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vannak itt február végére /...

Vannak itt február végére / március elejére kiírt kismamák? Szerintetek addigra normalizálódik a helyzet?

Figyelt kérdés

Sajnos az első fiamat a covid kellős közepén szültem, mégegyszer nem szeretném azt átélni, amit akkor..

szerintetek van rá esély, hogy a második babámat normális a körülmények között tudok majd világra hozni?

Ti hogy gondolkoztok erről?


2021. nov. 12. 11:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy offolok,de miert volt rossz az előző?
2021. nov. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem várok babát, de szerintem nem lesz jobb a helyzet mârciusra sem. Ősztől kora nyárig szerintem most jó ideig erre kell berendezkedni. Én tavaly szeptemberben szültem a második gyerekemet, az apás szülést úgy kellett kiharcolni, látogatási tilalom volt, szóval tudom miről beszélsz, de sajnos én semmi javulásra nem látok esélyt.
2021. nov. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy addigra nem múlik el a covid helyzet. Most nyitnak folyamatosan újra covid osztályokat a kórházakban. Már elrendelték a látogatási tilalmat a kórházakban országosan. Tehát a vírus nem tűnik el 2-4 hónap alatt, de attól még a körülmények változhattak, amivel a kórházban találkoztál - mivel nem írtad mire gondolsz a körülmények alatt, ennél közelebbit más nem fog tudni mondani.
2021. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ahogy Én szültem (megyeszékhely) az egész szülészetet átpakolták egy nagyon-nagyon régi épület tetejére, ahol konkrétan undorítóak voltak a körülmények.

Mind ezt csak azért, mert a szülészet lett a 'covid' részleg, így aztán a szülő nők és a babák lettek kipaterolva..


A rendes hely nemrég lett felújítva, végre méltó az újszülött részleghez. 2-3 ágyas szobák vannak, hozzájuk tartozó fürdővel. Normális műtők, rendes szülőszobák, ahol van lehetőség egyedül vajúdni apukával..



Ezekkel szemben az 'ideiglenes' hely: egy szobába 6 anya + 6 baba. Folyosónként 1(!) fürdő. Szülőszobán egyszerre 5-en is lehetnek bent, paravánnal elválasztva. Kísérő kizárt a többi anyuka miatt..

A higiéniát hagyjuk, Én császáros voltam, ami a felkeléskor akaratlanul is 'kijött' belőlem, az távozásomkor (1 hetet töltöttem bent) ott volt az ágyam mellett oda száradva :)

2021. nov. 12. 12:00
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, hogy betegjogi biztosnál tettetek panaszt, mert covid alatt is kötelező lett volna biztosítani az 1 kísérő jelenlétét, és azt nyilván úgy, hogy mások jogai se sérüljenek, tehát nem tehettek volna ilyen helyre titeket.

Második körben érdemes ez esetben konkrétan a kórháztól érdeklődni, hogy a saját osztályán zajlik most a szülés, vagy a covid miatt esetleg megint át kellett-e helyezni. Nyilván ezt ne most, hanem december végén, január elején érdeklődd meg, előtte meg, ha van a szülészeten jártaknak fb csoportja, akkor próbálj ott tájékozódni.

2021. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én március közepén szülök, nem gondolom, hogy normalizálódik addigra a helyzet, sőt. De nem is izgatom rajta magam különösebben, ahol én szülök (Budapest, Péterfy) ott COVID alatt is együtt lehet az apuka antigén gyorsteszt után, védőruházatban, maszkban a vajúdó anyuka mellett.
2021. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű,hogy addigra rendeződik a helyzet.Én április végére vagyok kiírva,de azt mondták még akkor is valószínűleg káosz lesz.Mondjuk nálunk meg pont,hogy jobb így egy fokkal a helyzet,mert a 6 ágyas szoba az alap,így meg 3 anyuka van csak egy szobában.Az apás szülés az működik,csak tesztelik előtte az apukákat.
2021. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Még csak a felfutó szakaszban vagyunk, feburárban még bőven szar lesz.
2021. nov. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ezt nagy sajnálattal veszem tudomásul :(


Sajnos pont a héten költözött megint az a lepra tanyára a szülészet, de kicsit nagyon mélyen azért reménykedem benne, hogy hátha-hátha vissza megy, mire nekem mennem kell.. a remény hal meg utoljára.


Panaszt senki nem tesz senkinél, nem is tett sajnos..

2021. nov. 12. 14:22
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
De most mit lehet csinálni? Elhiszem, hogy szar egy lepratelepen szülni, de a több ezer covidost is el kell látni valahol. Mi a jó megoldás?
2021. nov. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!