Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire biztonságos magánkórh...

Mennyire biztonságos magánkórházban szülni?

Figyelt kérdés
Ha mindenképp a saját orvosomnál szeretnék szülni, ma már csak magánkórházban tehetem meg. Viszont azt hallottam, ha bármi komplikáció merül fel a babánál vagy nálam, átvisznek állami kórházba. Ez mennyire van így? Valakinek van tapasztalata ilyen téren? Köszönöm a válaszokat

2021. nov. 14. 13:58
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Tényleg?

De ott dolgozik. Na majd rákérdezek legközelebb, mert ezt nem említette mint lehetőséget.

2021. nov. 14. 18:05
 12/27 anonim ***** válasza:
Csak fél szemmel láttam valahol, hogy van ilyen, szóval azért guglizz rá.
2021. nov. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Én nemrég szültem ott, ez a 950.000 csak a terhesgondozás, 850.000 a szülés és a 3 napos ellátás
2021. nov. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
41%

Mi a 30.héten kötöttük meg a szerződést, terhesgondozást nem ott csináltam, egyszer találkoztam a választott orvossal, vele egy alkalom

volt 25.000. Nem volt kifogásuk az ellen, hogy a szükséges vizsgálatokat nem ott végzem, főleg hogy távol is élünk. Annyi csak, hogy minden leletet e-mailben elküldtem az orvosnak, válaszolt azonnal, bármilyen kérdés merült fel.

Maga a szülés volt ott, két nap bent tartózkodással, 950.000 Ft. Semmi rejtett koltseg nem volt, csak a fotózás volt plusz, de azt előre mondták, hogy ha kérjük, az feláras.

A terhesgondozási csomag viszont szerintem nem éri meg, mert az nagyon drága.

2021. nov. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Magánkórházban szültem idén azért, mert minél kevesebb fölösleges beavatkozást szerettem volna. Amikor beértem, azzal kezdték, hogy az orvosom nem jön be... Aztán csak bejött, de ez a hír nem volt rám jó hatással, női orvosom volt és ha nem jön be, egy magyar nyelven akcentussal beszélő afro férfival szültem volna... de aztán bejött és csinált egy sor olyan beavatkozást, amit pont szerettem volna elkerülni és kétszer kerültem miatta életveszélybe. Szóval hagyjuk, baromira mérges vagyok a mai napig! De nem vittek át másik kórházba, oda kérték a sürgősségi vérszállítmányt is.
2021. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Hű ez durva 😲 Pont ezért is vagyok bizonytalan, mert ezeket ingyen is megcsinálják egy állami kórházban.

Ha jól értem egy magánkórházban a luxust kell megfizetni és ha probléma mentes a szülés, akkor mindenki boldog, viszont ha gond van, már nem biztos, hogy megérte kifizetni azt a közel 1 milliót

2021. nov. 14. 19:43
 17/27 anonim ***** válasza:
65%

A normális elhelyezést fizeted meg, illetve azt, hogy emberi módon bánnak veled.

Nekem megérte.

2021. nov. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tök örülök, hogy nálunk a megyei kórház normális. Új a kórterem van szoptatós fotel, új a szülőszoba, kedves volt a személyzet is. A kaja az tényleg nem fenomenális... de ennyire volt csak panaszom!
2021. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Nekem is az a próblémám a magánkórházakkal, hogy "veszek egy csomagot", de végül fogalmam sincs mennyit fogok fizetni. Nekem ez így túl kiszámíthatatlan, az meg csak plusz, hogyha nagy a baj, akkor legyen közel a segítség, ne kelljen még utaztatni is minket. Megtehetnénk ugyan, de mi fentiek miatt döntöttünk úgy, hogy a SOTE 1-en szülök ügyeletben, ahova tartozunk.

A dokim pozitív, ott is dolgozik, azt mondta akárkihez kerülünk jó kezekben leszünk. A körülményekre próbáljak felkészülni lélekben...

2021. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
51%
Én nekem komplikáció lett az érzéstelenítés során( van aki hajlamos rá, szóval mindegy hol szülök bekovetkezett volna). A gerincfolyadék elkezdett szivárogni, ami miatt borzalmas fejfájásom lett. Ezt vér tapasszal oldották meg, vagyis a saját véremmel tömítették el a lyukat amiből szivárgott a folyadék. Sima kórházban ( ott ahova tartoztam sztk, nem ismerik ezt az eljárást) kaptam volna pár algopirint és hetekig mozdulni sem tudtam volna a fájdalomtól, itt viszont egyből elmúlt a fájdalom hála a kezelésnek, szóval megerte a magán kórház. A szerződés azonban részletesen kiköti mi mennyibe kerül, nincs váratlan plusz költség, max nem olvassa el mindenki a kis betűs részt.
2021. nov. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!