Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire biztonságos magánkórh...

Mennyire biztonságos magánkórházban szülni?

Figyelt kérdés
Ha mindenképp a saját orvosomnál szeretnék szülni, ma már csak magánkórházban tehetem meg. Viszont azt hallottam, ha bármi komplikáció merül fel a babánál vagy nálam, átvisznek állami kórházba. Ez mennyire van így? Valakinek van tapasztalata ilyen téren? Köszönöm a válaszokat

2021. nov. 14. 13:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
72%

Nekem van összehasonlítási alapom.

Maga a szülés is más ott.

De az utána való napok, ahogy a csecsemősök, stb bánnak az emberrel, azt nem lehet egy lopj említeni. Életre szóló negatív élmény tud lenni egy állami kórház szülészete. Nyilván vannak jó helyek, ki lehet fogni tündér nővéreket, de jó eséllyel masmilyet is.

Ha anyagilag belefér, ES nem mutatkozik útközben már eleve komplikáltnak a terhesség, nincs min gondolkodni.

Azt pedig hozzáteszem, hogy lehet, hogy intenzív osztály nincs, de szakemberek közül válogatott társaság van a magán szülészeteken összegyűjtve.

2021. nov. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
57%

Nekem friss tapasztalatom van sajnos: 8 napos a babám, magánkórházban szültem, és a babámnál problémák adódtak, amiért születése után pár órával NIC-re kellett átszállítani.


Az szörnyű volt, hogy elvitték tőlem, de még így is azt mondom, hogy a legjobb helyen voltunk: aznap csak mi voltunk az osztályon, egy csecsemős, egy gyerekorvos, egy szülésznő csak velünk foglalkozott; így hamar észlelték, hogy valami baj van, és a babám a lehető leggyorsabban megkapta a segítséget.

Államiban, ki tudja hány baba közül csak egy lett volna, aki nyűgös születése után pár órával, és nem akar szopni; senki sem foglalkozott volna Vele addig, amíg pl. nem kezdett el volna szürkülni.

Egyébként nekem sem tűnt úgy, mintha baj lett volna, így ha otthagyták volna nekem, és nem néztek volna sűrűn ránk; én sem szóltam volna addig, hogy baj van Vele, mert nekem sem tűnt volna fel...

2021. nov. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Alapból problémamentes terhességgel mennék magánkórházba, egy problémással valószínű nem.

Nekem pont a SOTE-ről van tapasztalatom, kettő is. Úgy voltam vele, hogyha az első "tragikus" élmény lesz, akkor másodszorra magánkórházban szülök. Én nagyon pozitívan csalódtam és bizony végig azt éreztem, hogy a "futószalagnak" is megvan a maga pozitív oldala. Én nem szeretem a kellőnél több figyelmet, itt pont annyiban volt részem, amennyinek szükségét éreztem. Aki igényli az állandó jelenlétet, az minimum egy kevésbé központi kórházba menjen, de inkább magánba. :) Ahhoz képest, amiket olvastam én teljesen el voltam képedve, hogy mennyire kedves és figyelmes mindenki. Gördülékenyen megy minden, megbeszélnek az emberrel mindent, segítenek, le a kalappal, így nem féltem másodszor is ilyen formán szülni. A babámat pedig extra biztonságban éreztem mindkétszer, kizártnak tartom, hogy bármilyen probléma esetén ne kapott volna azonnal segítséget. Szerintem kinek mi. Én ezen tapasztalat mellett azt mondom teljesen felesleges több százezer forintot kifizetni a szülésért, pedig a második már ügyeletes orvosnál érkezett. De döntsön mindenki belátása szerint. :)

Ha saját orvossal akarsz szülni, akkor szerintem a leghitelesebb infót tőle fogod megkapni. Beszélgess vele, hogy komplikáció esetén mi történhet esetleg. Esetleg adjon egy minta szerződést is.

Nem azzal van a baj, hogy ne lenne elérhető az árlista, vagy ne lenne egyértelmű, hanem hogy ritka, ha valaki előre tudja, hogy természetes, mondjuk háborítatlan szülésnek indul ugyan, de császár lesz belőle, 3 bent töltött éjszakával kezdődik, de lesz igény még plusz kettőre, stb. Szóval tudod mire szerződsz, de azt nem tudod előre, hogy mennyi lesz a vége.

2021. nov. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat, sokat segít 😊
2021. nov. 15. 09:07
 25/27 anonim ***** válasza:
35%

(#15 vagyok) Azt cáfolnom kell, hogy anyagilag zsákbamacska lenne az egész. A szerződéshez azt az árlistát is csatolták, mely a kórház honlapján is szerepel, könnyítendő a csomagok közti választást. Abban a legtöbb olyan plusz költség is benne van, ami nem is biztos hogy felmerül. Nekem egyedül a vérszállítmány hiányzott, amit nyilván ők is kívülről szereztek be és fizették annak az aktuális árát. A szülési csomag árában benne van a császár is, így "nem érdekük" császározni, ahogy az korábban állami kórházakban gyakran megesett, mert "többet lehetett kérni érte" mind a kincstártól, mind pedig zsebbe, a szülőktől.

Nekem a beavatkozásokkal volt elsődlegesen gondom, másodsorban pedig az ezáltal előidézett problémák hanyag ellátásával. A terhességemmel nagyon szerencsém volt, egyáltalán nem viselt meg, hányinger egy szál se, stria egy szál se, a szülésem spontán indult a kiírt időpont előtt pár nappal, kb 2 óra fájdalom előzte meg a méhszáj teljes kinyílását, szóval tökéletesen is alakulhatott volna, ha megvárják a vajúdás végét és a kitolási szakaszt, nem akarják mesterségesen kihajtani a gyereket a vajúdás alatt, csak mert nyitva a méhszáj. Mindezt egészséges magzat, normál szívhang mellett. Hagyjuk is. Azóta nem állt el a lochia, a rosszul összevarrt gátseb meg bosszantó gyakorlati problémák forrása folyamatosan. (Altatásban varrtak össze, bent volt a főorvos is, bár a férjem utána megjegyezte, hogy reméli, nem ő varrt, mert "remegett a keze"). Túl azon, hogy ez az egész elerülhető lett volna, az, hogy másodjára is életveszélybe kerültem, egyértelműen az ellátás hibája.

Az viszont túlzás, hogy luxus körülmények lennének. Nyáron tele van szúnyoggal az egész, mert a szúnyoghálók és az ablakkeretek között ujjnyi rések vannak. A mi családi szobánkban éppen csak elfértünk. A dolgozók egy része nyugger, ennek minden hátrányával. Többségében próbáltak ugyan tényleg aranyosak lenni, de egyértelmű, hogy nincsenek felkészülve nehezebb helyzetekre és ezzel csak súlyosbítják ezeket. Ha pl. nem jut családi szoba és a férjem nincs ott, reggel a kivérzett hullám fogadja a vizitet, a nyugger nővér még így is vagy húsz percet levett azzal, hogy ide-oda csoszogott az orvos riasztása helyett.

Aztán a slusszpoén az volt, hogy jött az afro orvos a 2. napon és közölte, hogy el kell hagynunk a kórházat. Járni nem tudtam, feleannyi vérem volt, mint a referenciatartomány alsó értéke. Aztán nagylelkűen megengedték, hogy még 3 napot ott töltsünk már emelt összegért. Eközben valakinek eszébe jutott, hogy esetleg adhatnának még vért, akkor egy kicsit jobban lettem, aztán végül tényleg szabályosan kidobtak a kórházból.

#23 Tapasztalatom alapján magánban sincs állandó jelenlét, se a szülés alatt, se utána. Esetem alapján a szülés alatt lehetett volna még kevesebb ;) utána viszont több.

2021. nov. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Nyilván abszolút egyénfüggő a helyzet. Nekem pozitív tapasztalataim vannak az állami ellátással szerencsére. A legjobb barátnőm magánklinikán szült vidéken, neki is pozitív tapasztalatai voltak ott. Legyen ez mindenki egyéni belátása, nem kell engem meggyőzni az ellenkezőjéről.

Csak leírtam, hogy NEKEM semmi gondom nem volt az állami ellátással sem annak ellenére, hogy itt pl. hányan számolnak be borzasztó esetekről. :) A körülmények valóban lehetnének jobbak, ezt aláírom, de én elég skót vagyok ahhoz, hogy nekem ez ne érjen meg többszázezret. :) Szakmailag úgy éreztem remek kezekben vagyunk. Más meg számomra nem annyira fontos 2-3 napra.

2021. nov. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
54%

Aki anyagilag megteheti az tegye meg.annyival jobb,hogy jobban odafigyelnek rád és babára terhes gondozáson,szüléskor.ha babának baja van akkor azonnal profi szakképzet emberek vanak,és baba tul él mindent.

nem magánkorházba is lehetne ilyen jo körülmények,de sajnos nincs

2021. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!