Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár, vagy természetes szülés?

Császár, vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés

Aki esetleg szült mindkét módon, meg tudná írni a tapasztalatait, hogy melyik milyen, milyen a felépülés belőle, esetleg a gyerekek idegrendszeri érése terén lát-e különbséget a két szülés között?

Az első babánk természetes úton született, minden simán ment. Most már a 37. Hétben járok, a baba farfekvéses, császármetszést javasoltak, vagy ajánlottak egy “beforditas” nevű modszert, amivel nem biztos hogy sikerül irányba állítani.



2021. nov. 16. 13:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Az első császár volt, nagyon rosszul viseltem az egészet, meg a felépülést is. Nekem rossz élmény volt. A második sima szülés, nem mondom, hogy könnyen ment, de sokkal jobban éltem meg fizikailag. Hamar regenerálódtam.

A gyerekek ellentétek, de szerintem ennek semmi köze a szülés módjához. Az első fiú, nagyon jó gyerek, tiszetelt tudó, de nehezen tanul, nem túl jók a jegyei. A második lány. Az agya, mint a szivacs, mindenből 5-ös, úgy hogy csak megjegyzi a dolgokat a suliban. De akaratos, pimasz, feszegeti a határokat, vele lesz még gondunk (még csak másodikos).

Most várom a harmadikat, de rettegek a császártól. Most épp jól fekszik, de ha visszafordul farosba, én biztos, hogy megpróbálom a befordítatást. Olvastam róla, néztem videót, körbejártam a témát. Inkább, mint megint császár.

2021. nov. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagytok elkésve, az én lányom a 38. héten fordult meg, addig faros volt.
2021. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
39%
Egyértelműen természetes. Fizikailag, lelkileg, rizikót tekintve, mindenhogy sokkal-sokkal jobb. Nekem az első volt csm, a kicsiket hála Istennek meg tudtam szülni. Hát ég és föld. Mindenképpen megpróbálnám a befordítást, ha lenne még babánk, legrosszabb esetben megcsászároznak ott, de ez annyira elenyésző arány, hogy simán vállalható.
2021. nov. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Hu, nagyon jól hangzik az az opció is, hogy még befordulhat.

Én nagyon meglepődtem, hogy ez ennyire egyertelmű császármetszés indikacio.

Az egyik unokatestverem Németországban tavaly szült, raadasul első babát farfekvessel és minden további nélkül támogattak a kórházban a természetes szülésben.

2021. nov. 16. 14:19
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Nem vállalnám a befordítást, oka van ha egy gyerek ilyen későn faros. Nem véletlenül végzik későn, az esetek felében nem sikeres, ráadásul sürgősségi császárra is kell ilyenkor készülni mert komplikációkat okozhat.


Azért császár indikáció, mert sok országban történt felmérés alapján több a gyerek részéről a szövődmény, ha belemennek egy faros szülésbe. Anyai részről mindegy, ugyanannyi a komplikáció. Csak nagyon rutinos nőgyógyásszal lehet belemenni, pláne első gyereknél. Ebből meg sajnos/szerencsére nem sok van, a többség nem riszkírozza meg a szülőcsatornában elakadó és oxigénhiányossá való gyerek esetét.


Amúgy nyilván természetes szülés tud jobb lenni (bár nem minden esetben), ha minden adott. De ha gáz van a gyerekkel, akkor vágjanak. Hiába jobb hangyányit a felépülés, nem éri meg...


Hozzáteszem, a természetes úton, mindenféle beavatkozást mellőző szülésemből egy közepesen hipotón, megkésett mozgásfejlődésű hisztigombóc született... Szóval az ilyen ad hoc felmérésekkel sokra nem fogsz menni :-)

2021. nov. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%

[link]

Ezt nézd meg.

[link]

Meg ezt.

2021. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
56%

Csm volt, farfekvés miatt.

Eszembe nem jutott a fordítás, mert szerintem is oka van, ha nem fordul meg, pl rövid a köldökzsinór. Semmi gondom nem volt a császárral, szépen gyógyult. Szülés ez is, az is. Én az orvosra hallgatnék 2.szor is.

2021. nov. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%
Akkor nézzetek utána! Az nem úgy megy, hogy fogják és megtekerik a babát ész nélkül. Folyamatosan figyelik ultrahanggal, hogy hol a köldökzsinor, hol a baba. Ketten csinálják, és kis mozdulatonkénk megállnak és ellenőrzik a köldökzsinort, szívhangot, meg mindent. Ha rendben van, megint fordítanak egy picit, majd megint ellenőrzés.
2021. nov. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%
8, igen, tudom, mint ahogy azt is olvastam, hogy ha gáz van, akkor azonnal sürgősségi csm, ami elég gyakori...
2021. nov. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
51%
#9, nézd meg a két linlelt videót.
2021. nov. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!