Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár, vagy természetes szülés?

Császár, vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés

Aki esetleg szült mindkét módon, meg tudná írni a tapasztalatait, hogy melyik milyen, milyen a felépülés belőle, esetleg a gyerekek idegrendszeri érése terén lát-e különbséget a két szülés között?

Az első babánk természetes úton született, minden simán ment. Most már a 37. Hétben járok, a baba farfekvéses, császármetszést javasoltak, vagy ajánlottak egy “beforditas” nevű modszert, amivel nem biztos hogy sikerül irányba állítani.



2021. nov. 16. 13:51
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Hiába a császárelőzmény, Győrben mostanában akkor se engedik ha az anyuka azt szeretné. Még az eltelt időt sem veszik figyelembe. Megnéznek, aztán ha a doki úgy dönt jó a heg, akkor hüvelyi szülést kell megpróbálni. Szerintem kicsit átestek a ló túloldalára...
2021. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 flora08 ***** válasza:
100%

Nem lehet és nem is szabad egyértelműen kijelenteni, melyik a könnyebb, jobb vagy

biztonságosabb. Ráadásul nem döntés kérdése, nem tudjuk előre, hogyan alakulnak a dolgok. (Kivéve a program-császár).


Én császárral szültem a kisfiamat, farfekvéses volt. Meglepően sokan sajnálkoztak, mondták hogy "türelmetlen volt az orvos", meg "a szomszédom ángyikájának a sógornőjének 😉 is a 39. héten fordult be" stb. Nem rázott meg a dolog, úgy voltam vele, csak legyen egészséges. A baba méretét, valamint az én alkatomat figyelembe véve, esélye nem volt befordulni. Azt mondták, ha második vagy harmadik baba lenne, megpróbálhatnánk a természetes szülést, de az elsővel nem szokták. A szülésznő még be is szólt, hogy "legközelebb fejvégű babát tessék hozni!" Anyád...biztos direkt volt 😩


Nagyon féltem, hogy megindul a szülés úgy, hogy nincs befordulva. Akkor sürgősségi császár kellett volna. Könnyű szülést és jó egészséget kívánok 🙂

2021. nov. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
31%
#21 Pécsett is ezt az álláspontot követik. Önmagában az előző császár miatt nem császároznak, ha a jelen terhesség rendben van, és nincs más akadálya a természetes szülésnek.
2021. nov. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!