Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár, vagy természetes szülés?

Császár, vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés

Aki esetleg szült mindkét módon, meg tudná írni a tapasztalatait, hogy melyik milyen, milyen a felépülés belőle, esetleg a gyerekek idegrendszeri érése terén lát-e különbséget a két szülés között?

Az első babánk természetes úton született, minden simán ment. Most már a 37. Hétben járok, a baba farfekvéses, császármetszést javasoltak, vagy ajánlottak egy “beforditas” nevű modszert, amivel nem biztos hogy sikerül irányba állítani.



2021. nov. 16. 13:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
51%
Egyáltalán nem gyakori, elenyésző a komplikáció.
2021. nov. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%
Mindkét szülés lehet problémás. Egyik sem egyszerűbb sok múlik a genetikádon, hogy milyen gyorsan gyógyulsz.
2021. nov. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
78%
Én a császárt választanám, nekem alig fájt és biztonságosabb a babának, nem lesz oxigénhiányos, biztosan nem vállalnám a beforditást.
2021. nov. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%
Nekem császár volt, mert ezt ajánlották. Ha a doki ezt ajánlja akkor állok elébe.
2021. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
64%
Én sem vállalnám a fordítást és a farfekvésest se természetes szüléssel. Félnék, hogy pont én lennék az az egy, akinél beragad, agyvérzést kap, oxigén hiányos stb lesz a baba. Remélem ezt nem kezdik el erőltetni a jövőben.
2021. nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
80%
Elsőre sürgősségi császárom volt...mondjuk császárra készültem alapból bizonyos okok miatt. Hát másnap azt mondtam, hogy nem kell több gyerek. Nehéz volt az első pár nap. Eléggé fájt, de ha már elindultam nagyon jól ment. Kb egy hétig okozott nehézséget felkelni, lefeküdni de azt leszámítva nem volt vészes. Következő szülés természetesnek indult de a végén már bármit megadtam volna, hogy vigyenek a műtőbe. Szerencsére a doki felismerte, hogy hiába minden, úgyhogy a tolófájások alatt toltak a műtőbe. Egy megváltás volt. A fájdalom meg se közelítette az első császárét. Másnap már fel-le ugráltam az ágyról, pattantam a babához azonnal. Szóval én császár párti vagyok.
2021. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
80%
Az elsőt hüvelyi úton szültem, meg szenvedtem nagy baba, meg szorult, vágtak. Hetekig allig tudtam ülni. 2 baba császárral lett. Hamar felgyogyultam. 5 napon hazajöttünk, semmi fájdalmam nem volt,tettem vettem. Ha 3 szor megyek szülni csak is császár.
2021. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Császárt szeretnék megint,de alighanem hüvelyi úton kell majd..😌
2021. nov. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Két császárom volt. Az első szörnyűséges volt, nagyon lassú felépüléssel, szövődményekkel. Azt mondtam; soha többet...

Aztán olyan problémáim adódtak, ami miatt már nem szülhetek soha többé természetes úton, még csak a vajúdás sem indulhat be. Így bevállaltam még egyszer.

Magánkórházban volt program császárom; ég és föld volt a különbség a kettő között, meg sem hatott különösebben ez a műtét. Nagyon pozitív csalódás volt, akár 100 ilyet is bevállalnék.

Viszont az előző császárom itt is okozott szövődményt, mivel a végére hegszétválásom lett. Ez miatt mégis amondó vagyok, hogy aki több gyereket tervez, és nincs ellenjavallata, annak jobb, ha természetes úton szüli meg, mert egy császár után nagyobb eséllyel alakulhatnak ki/ maradhatnak vissza olyan problémák, amelyek miatt ez már nem lesz biztonságos, vagy lehetséges.

2021. nov. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
18: Császáros előzménnyel a legtöbb orvosnál alapértelmezett a második császár (könyörgöm, ne essetek nekem a VBAC-al, az általános hozzáállásról beszélek, vélemény nélkül). Azért írom, mert ha másodszorra is császárt szeretnél, nagyon könnyű elérni....
2021. nov. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!