Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt az első fájás,...

Milyen volt az első fájás, amiből sejtetted, szülés jön? Mit éreztél, milyen előjelei voltak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 4. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem a szülés előtt 2 nappal éjszaka rendszeres időközönként kezdett el fájni a derekam. Először picit megijedtem, mert néztem az órát, és rendszeresen 5 percenként jöttek a fájások. Azután arra gondoltam, hátha csak jóslók, és ha meleg vízben lezuhanyozok, akkor elvileg el kell múlnia. Úgy is lett. Az éjszaka további részében aludtam. Másnap reggel elég nagy mennyiségű barnás folyásom lett, és fájdogált a derekam. Felhívtam a dokit, mondta, hogy úgy néz ki, elkezdődött a nagy esemény, és ha rendszeresek lesznek a fájások, vagy elfolyik a magzatvíz, menjek be a kórházba. Késő estére nagyjából rendszeresek lettek, és másnap megszületett a kisfiam. Minden jót és könnyű szülést Neked!
2010. szept. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Ugyanolyan volt a fájás, amit a jósló fájásaim amik előtte 1-2 nappal már voltak. Csakhogy,a jóslók mindig elmúltak ha testhelyzetet változtattam.


Azon a reggelen (reggel hatkor) álmomból riadva éreztem meg a fájást,és mivel már megszoktam,hogy mozdulni kell és elmúlik azonnal fel is ültem az ágyban. És nem múlt el. Akkor már tudtam,hogy szülni fogok,de még vártam,és mérni kezdtem,hogy milyen sűrűn jönnek.

Aztán elmentem zuhanyozni,és amikor ott mégerősebbek lettek a fájások (kádból kiszállva hirtelen összeestem tőle)akkor lett 100%,hogy menni kell.

2010. szept. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó és nem lett baja a babának,vagy neked hogy össze estél?
2010. szept. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én a terhességem alatt majdnem végig menszigölcsölgettem, de rögtön meg lehet különböztetni ezt a fájást. Nekem egy fájás rövid ideig tartott és először 10 percenként, 1 óra múlva váltakozva 5-7 percenként jöttek a fájások, nem volt egyáltalán vészes, még végigaludtam az éjszakát, álmomba is éreztem a fájásokat, reggel felkeltem, ugyanúgy megvoltak a rendszeres fájások, rendbeszedtem magam és elindultunk a kórházba. Ez volt reggel fél10-kor és 14:50-re megszületett a kislányom 07.30.-án
2010. szept. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szülés közeledtének minden jelét produláltam a 37. héttől, hátfájás, vizesedés, dagadt száj-szem, elment a nyákdugó, hányinger, hasmenés és mégis túlhordtam a kisfiam 8 nappal, így korházban voltam. Minden nap vizsgálagattak - nem túl kíméletesen - így az hogy fájt a hasam, barnás folyásom volt nem jelentett semmit, azt mondták, hogy ezzel nem kell foglalkoznom, magzatvíz vizsgálat után ez gyakori.

A szülés előtti délután, jobban fájt a hasam és viszonylag rendszeresen kb 20 perc 1/2 óra voltak gyenge fájások, persze erre utólag jöttem rá, hogy ezek is fájások voltak:) Aztán éjszaka 3 körül arra ébredtem, hogy fáj a hasam, egy darabig nem is néztem az órát, de amikor már olyan 8-10 percesek voltak a fájások azt már határozottan felismertem. Tényleg más és az igazit szerintem megfogod ismerni! Ezzel kimentem, megvizsgáltak, azt mondták minden rendben, majd visszamehettem "aludni" kb 5 körülre már 5 percesek voltak és ment minden a maga útján. 1/2 10-re meglett a kisfiam. Könnyű szülést és jó egészséget Nektek!

2010. szept. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!