Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire lehet tudni előre,...

Mennyire lehet tudni előre, hogy mikor fog születni a baba?

Figyelt kérdés
Első baba lesz és férjem szülés után szeretne 3 hetet itthon lenni velünk. A szabadság igényét viszont másfél hónappal előre kell jeleznie. Van erre valami trükk, amiből lehet sejteni, hogy kb időben vagy picit korábban/később fog születni? Vizsgálattal mennyire pontosan tudják megmondani?

2022. jan. 1. 09:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

9, sajnálom azt aki ilyen szar helyen dolgozik.

Férjem felelős pozícióban, kvázi normális helyettes nélkül dolgozik, mégse szólt senki egy rossz szót sem, amikor "váratlanul" negszületett a gyerek a 38. héten. Az egész cég a Dél-Kelet Ázsiai, az amcsi és a német részlegek egyaránt "egyemberként" ugrottak megoldani és mindenki gratulált, ajándékot is kaptunk.

Második gyereknél úgyszintén ugyanott dolgozott, jóval több fizuért és ugyanúgy meg tudták oldani. Annyi, hogy pár vakriasztás után számítottak rá, hogy szintén hamarabb jön. 4 nappal korábban indult mint az első, a 37. héten.

2022. jan. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
3%

10!


Szuper. Csak szólok, a szabadsagod 2/3 részével a munkáltató rendelkezik, akkor is ha fejre állsz Egy cégnél pedig lehet 2 alkalmazott, vagy 2000.

2022. jan. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Igazából értelmetlen a vita, a jogszabály egyértelműen meghatározza ilyenkor hogy mit kell tennie a munkáltatónak és a munkavállalónak, a többi a felek engedékenységén múlik. Az esetek többségében a munkáltató ilyen esetben (vagy például betegség, haláleset esetében is) engedékeny. Ha nem, akkor sajnos ez van, jogilag megteheti.
2022. jan. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%
Az enyémmel biztosan nem, mert nem élek olyan országban, ahol a munkajogokat csak arra használják, hogy kitöröljék vele a seggüket. De amíg Magyarországon éltem sem hagytam, hogy hülyének nézzenek. De neked jó gürizést, a halálos ágyadon majd biztosan az jut eszedbe, apám mennyire király elszámolásokat csináltam.
2022. jan. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
61%

Én is úgy csinálnám, hogy kiírt dátum utáni egy héttel kezdődően.

A baba születésekor pár napot otthon lehet, nálunk pl az első hónapban kb semmit nem tudott apa segíteni, mert 1 percig se maradt meg nála a baba.

Én speciel egy héttel szülés után már tudtam állni, menni, ülni, azt úgyis otthon tölti hogy segítsen, kaját lehet rendelni, de nálunk szépen aludt a baba 2-3 órákat, ráálltam a tepsibe beszórok mindent és egy óra múlva érte megyek receptekre 😁

Munkatársam pl kivette a szabit szülés előtti héttől 2re, erre 41. Héten indítani kellett... Pont letelt a szabija, mire jött a baba, úgyhogy én is 41. Hetet mondom.

2022. jan. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
A dokim biztatott, hogy amilyen kis ficánka, biztosan hamarabb jön, vagyis 39 hetesen. De nem így lett. Ráhúzott 5 napot a kiírthoz
2022. jan. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem 41.hétre kérjétek a szabit, és ha születik a baba, akkor meg el fogja engedni a szülésre szerintem. Ahhoz szívtelennek kell lenni hogy ne engedje el.
2022. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
73%

17!


Köteles elengednie, nem szivesseg kérdése. Az 5 nap "apaszabadsag" jár és ki kell adni.

2022. jan. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
83%

Beleszólva a vitába, azért nem sűrűn történik olyan, hogy pont akkor születik a gyerek, amikor az egyetlen egy helyettesítő személynek is életreszóló eseménye van betervezve. Ahhoz azért igazán nagy pech kell.

Ha meg a munkatársak simán csak nem rugalmasak egy kollégájuk babájának születésénél, ott pont h ők az önzők és egoisták, hogy még egy gyermek születésénél is csak a saját szabadidejüket féltik.

A munkáltató pedig vagy enged vagy nem a törvényi előíráson túl, ez már csak emberség kérdése.

2022. jan. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerencsére normál helyen énis azt gondolom, hogy a vezetőség és a helyettesíteni képes kollégák is emberségesen állnak egy kis családhoz, így nem szokott ebből gond lenni. A férjem szólt előre, hogy mikorra vagyok kiírva és hogy hazajövetelünk után szeretné kivenni az 5 napját +1-2-t majd ahogy alakul.

Végül hétfőn szültem, így aznap szabin volt, szerda délután jöttünk haza, így aznap korábban elengedték és azon, illetve a következő héten végig itthon volt velünk gond nélkül. Ez azzal járt, hogy aki helyettesíteni tudja, az nem tervezett hosszabb szabit erre az időszakra és a főnöke is rugalmasan kezelte. Nem nagy dolog ez. Ha egy munkáltató ezt nem tudja megengedni magának, akkor ott megette a fene. Bár igaz, hogy én 3 hetet abszolút túlzásnak éreztem volna nőként, ne fogyassza el az éves szabija jó részét már félév alatt a férjem (júniusban szültem). Mondom ezt mind úgy, hogy vezetőként dolgoztam, nem egyszer adtam ki apaszabit úgy, hogy a kiírt dátumot tudtam csak és hogy akörül számítani kell 1-2 hét kiesésre. A helyettes kollégát abban az időszakban nem engedtem el 1-2 napnál többre és ezzel nekik sem volt sosem bajuk, hisz ilyen nem történik sokszor egy ember életében, igenis ALAP, hogy a munkáltató nem korlátozza abban a dolgozóját, hogy ezeket a pillanatokat családként megélhessék együtt.

Ha valahol ez gáz, oda én is úgy fogok bemenni utána dolgozni értelemszerűen... Egészen addig, amíg nem találok jobb munkahelyet.

2022. jan. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!