Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik olyan nő aki haragot...

Létezik olyan nő aki haragot érez a baba iránt szülés után, mert a megszületésével fájdalmat okozott?

Figyelt kérdés

A kerdesemet azzal egeszitenem ki, hogy azt gondolom talan ez lehet a gyermekagyi fajdalom resze, vagy a szules utani depresszioje is.


Es azt sem feltetlenul gondolom hogy ez normalis allapot. Vagy ha igen, akkor ne lenne kezelheto. Sot, kell is.


Ellenben, mindenhol azt olvasni hogy a szules mennyire faj. Es vannak akik arrol meselnek, hogy egyszeruen mas dimenzoban vannak a fajadalom miatt. Es ezzel nincs is gond.


Csak ujra es ujra visszateroen megfogalmazodik bennem ez a kerdes. Es furcsanak talalom, hogy senki nem emliti meg a temat sem.

Pedig az egy aszolut letezo dolog, hogyha valaki fajdalamt okoz nekunk, akkor megharagszunk ra.


Azt hogy nem emlitik sehol, eddig ugy magyaraztam magamnak, hogy talan azert mert valoban nem letezik. Vagy mert egyszeruen akkora tabu mint a himaja.

Utobbi, azert nem lenne meglepo, hiszen nagyon sokaig meg sokminden mas is tabutemakent lezetett a szules korul.

Mostanaban ellenben egyre nyitottabb vilagban elunk. Es talan erre is ra szabad kerdezni.


Igy ugy gondoltam hogy ide talan befer ez a topik, annelkul hogy megkoveznenek a valaszolok.

Hogy valyon letezik e ez a jelenseg? Es ha igen, akkor mit lehet tudni rola? Vagy kinek mi a sajat, akar ismerosi koreben szerzett tapasztalata?



2022. jan. 22. 16:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
5%

Fel sem merült bennem, hogy a fájdalom miatt haragudjak. A szülés velejárója. Ráadásul amint megláttam a gyereket, el is felejtettem.

Mondjuk a szülés utáni depiben sem hiszek. Van aki jódolgában nem tud már mivel figyelem központjába kerülni ami "járt" a terhesség alatt, szülés után meg már a kicsi az érdekesebb.

2022. jan. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem könnyű komplikációmentes szülésem volt. Ahogy kibujt a kisasszony, minden fájdalmam elvágták és 1 órával szülés után a csecsemősök a hajukat tépték, hogy babával a kezemben sétálgatok a folyosón (mentségemre mondva senki nem szólt, hogy ne mászkáljak csak kisérettel és a baba fekhelye gurulós, úgyhogy azt kéne használni). De az utána jövő napok sokkal keményebbek voltak lelkileg, annyira, hogy sokszor éreztem azt, inkább szülnék mindennap, mint a gyermekágy.
2022. jan. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ilyen nincs. Szerintem senki nem haragszik ezért a saját gyerekére, hiszen mi vállaltuk.


Ha bármi nem úgy történik ahogy szeretnénk a szülés körül, vagy akár komoly probléma is adódik, akkor meg az ember az orvosra, vagy önmagára haragszik.


Itt (ha jól emlékszem) 6-os válaszoló. Ahol szakmai hiba okozott egy életen át tartó állapotot. Én meg koraszültem és sokáig tartott eldofadni és nem magamat hibáztatni. Pedig tudtam hogy nem tettem semmit ami előidézhette volna, de sokáig vádoltam magam amiért a testem nem végezte rendesen a dolgát. Hogy a saját szervezetem fordult ellenünk... de hogy a babára haragudjak? Sose volt ilyen.

2022. jan. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
89%

Letezik, sajnos.

Elmeselem az esetemet. Tobb vetelesem volt mire sikerult egyet kihordanom. A terhessegem alom volt, vegig jol viseltem, de 36 hetnel mondta az orvos, hogy programmcsaszar lesz. Nekem az agyam, a testem abszolut nem akarta befogadni, elfogadni ezt a tenyt. Majdnem 4hetre ra volt a programm csaszarom, amibe majdnem belehaltam(nem reszletezem) Tele voltam duhvel nem ereztem konkretan hogy a gyerekre vagyok duhos de valahol legmelyen igen is ra voltam duhos. Ellattam, gondoskodtam rola de 2-3 honap kellet elteljen hogy igazan az anyja tudjak lenni. Viszont a mai napig rosszul vagyok zuhanyzas kozben mikor megerzem a sebhelyemet a hasamon, gorcsbe randul a gyomrom. Valamilyen szinten lelkibetege tett ez az egesz ami velunk tortent es az sem segit hogy Hashimotoval es pajzsmirigy alulmukodesel diagnosztizaltak 1 evvel a szules utan

En csak azt tudom mondani hogy en megeltem a duhomet, nem tagadtam amit erzek es atelek. Ket beszelgetes egy szakemberrel segitett hogy lezarjam magamban az egeszet. Csak ez az egesz maradt meg, hogy nem szeretek a sebhelyemhez erni. A ferjem azt mondta hogy probaljuk meg plasztikai mutettel eltuntetni es hatha akkor teljesen le tudom zarni ezt az egeszet magamban. Ugyhogy most ez a tervunk.


Barki is olvassa ezt az ne higyje, hogy egyedul van. Letezik ilyen csak tabu tema es aki ebben el anyakent az nem mondja ki mert fel atol hogy elitelik. Ami semmikep sem degitseg egy ilyen helyzetben. Itelkezzni a legkonnyebb, a ferjem szokta mondogatni

2022. jan. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!