Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért erőltetik a "háborítatla...

Miért erőltetik a "háborítatlan szülést" arra aki nem akarja?

Figyelt kérdés
Egyrészről megértem, hogy vissza akarják szorítani a beavatkozásokat, de miért nem rendelkezhet az anya a saját teste felett? Miért nem dönthet a nő arról, hogy hogyan akar szülni? Miért kell rögtön pszichológust és tanfolyamot javasolni, ha a nő fájdalomcsillapítást, esetleg műtétet szeretne? Miért nem lehet azt támogatni, segíteni, ha valaki nem csak az újra trendi őskori módszer szerint akar szülni? Elfogadni azt, hogy valakinek nem elég az aromaolaj, a derékmasszázs, "ügyes ősanya vagy csak így tovább" hipnomaszlag? Miért kell megtagadni az edát, császárt ha a nő ezt szeretné, így érezné magát biztonságban?
2022. febr. 5. 14:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
44%
Szia besétálsz egy pszichológushoz elmondod h félsz ,rettegsz és kapsz egy papírt ,hogy nem szülhetsz rendesen mentális okok miatt!🤣😁
2022. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
57%

"Kedves 2, de ebben a városban kvára erőltetik."


Hol? Csak hogy tudjam ajánlgatni, ha igaz...

2022. febr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
58%
Válaszolok a kérdező helyett, például Szombathelyen. Nincs fájdalomcsillapítás, gázt kaphatsz, ha épp nincs covid és éppen van készleten. Mindenki vajúdik és az utolsó pillanatban döntenek a császárról (faros babákat, ikreket, mindent meg akarnak szüleszteni). Program császárhoz igencsak nyomós indok kell.
2022. febr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%

Miért nem dönthet a nő arról, hogy hogyan akar szülni? Miért kell rögtön pszichológust és tanfolyamot javasolni, ha a nő fájdalomcsillapítást, esetleg műtétet szeretne? Miért kell megragadni az edát, császárt, ha a nő ezt szeretné, így érezné magát 6biztonságban?


Hát ez azért nem arra utal, hogy annyi, hogy kérek-e fajdalomcsillapitast vagy nem

2022. febr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
66%

13, és hogy állnak az oxihoz, kézzel tágításhoz, burokrepesztéshez, folyamatos ctg-hez = a monitorizás miatti ágyhoz "láncoláshoz"...?

Mert a háborítatlan szülés nem annyi, hogy "bocs, de nincs eda".


Egyébként Debrecen. Ott az összes fentit megkapod kérdező. Nem hagynak békén. Jól megkínoznak úgy, hogy az eda se fog semmit érni.

2022. febr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
73%

Éppen azért küzdenek a legtöbb helyen, hogy ne legyen evidens a sürgetés, a tágítás, az oxi, a mindenáron indítás, stb. Fura, hogy valahol meg éppen ezekért akar valaki küzdeni. :D

Egyébként sok doki a mai napig beír program császárra, ha kéred... csak hát a legtöbben nem ilyen elvetemültek, ha lehet választani egy természetes szülés és egy nagy hasi műtét között.

Én olyanról még nem hallottam, hogy megtagadják a fájdalomcsillapítást. Csak akkor, ha már nincs rá idő.

2022. febr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
86%

Menj magánba, ezt tudom mondani.

Pontos szülési tervez készíthetsz, ami a szerződés részét képezi, és minden úgy lesz, ahogy te akarod.

Az EDA általában ezeken a helyeken benne van az àrban, mint ahogy a császár is, ha azt akarja a nő.

2022. febr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Intézmény szintjén nem találkoztam még olyannal, aki teljesen háborítatlan szülést "propagálja". A megyei kórház, ahol a harmadik gyerekem is szülni fogom eléggé természetbarát, de ha úgy látják, akkor egy kis oxi ide, egy kis gáttágítás manuálisan be szokott szottyanni. Velem még nem történt hasonló, de a szobatársamnak szó nélkül próbálták kézzel rásegíteni a tágulását, amit nagyon rosszul élt meg.


Mondjuk én, személy szerint repdesnék az örömtől, ha teljesen háborítatlan lenne a szülésem.

2022. febr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
42%

Székesfehérváron szültem 2019be és tavaly is. Ugyan az a kórház, mégis 2 totál más ellátás/szülés.


Az elsőnél indítottak, oxitocint kaptam, gázt, majd fájdalomcsillapítót. Igencsak nem volt háborítatlan.


A másodiknál az ég világon semmit nem kaptam a dokinak elmondtam, inkabb vágjanak, mint szakadjak. Annyira törekedett a háborítatlanságra, gátvédelemre, végül úgy szültem meg.


A háborítatlan szüléssel konkrétan 4 hónapra hazavágták az alfelem.


Nem csak ebben, hanem még sok mindenben nem dőnthet az ember a saját teste felett

2022. febr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk is mindenkit a természetes felé "terelnek". Most ez a divat. A program császárt is úgy írják ki, hogy lehetőleg az utolsó utáni pillanatra legyen időzítve. Akkor is kötelező vajúdni, ha egyébként direkt emiatt is van a pcs. Én jól meg is szívtam. Úgy tudom a pszichológusi/pszichiátriai papírral körberöhögnek, nem fogadják el. Eda, gáz nincs. Labda van ha többször kéred. De annak se örülnek ha felállsz vagy mászkálsz, szóval nem biztos,hogy megkapod. Tágítás, oxy, hasbakönyöklés persze van.
2022. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!