Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért erőltetik a "háborítatla...

Miért erőltetik a "háborítatlan szülést" arra aki nem akarja?

Figyelt kérdés
Egyrészről megértem, hogy vissza akarják szorítani a beavatkozásokat, de miért nem rendelkezhet az anya a saját teste felett? Miért nem dönthet a nő arról, hogy hogyan akar szülni? Miért kell rögtön pszichológust és tanfolyamot javasolni, ha a nő fájdalomcsillapítást, esetleg műtétet szeretne? Miért nem lehet azt támogatni, segíteni, ha valaki nem csak az újra trendi őskori módszer szerint akar szülni? Elfogadni azt, hogy valakinek nem elég az aromaolaj, a derékmasszázs, "ügyes ősanya vagy csak így tovább" hipnomaszlag? Miért kell megtagadni az edát, császárt ha a nő ezt szeretné, így érezné magát biztonságban?
2022. febr. 5. 14:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
69%

Én Siófokon szültem 3x. Az elsőnél visszatartással voltam benn, akkor szóltam, mikor 2 perces fájásaim voltak. Megvizsgált a dokim, 4 ujjnyira nyitva voltam, küldött a szülőszobára, 50 perc múlva megvolt a lányom. Nem kaptam fájdalomcsillapítót, gátmetszésem volt csak meg burokrepesztés. Gyors volt és brutálisan fájt. Nem tudom ez mennyire számít háborítatlannak. De az biztos, hogy az egészben a neonfény (este szültem) meg a többi kismama szenvedése, ordítása zavart a legjobban. Ez 10 éve volt.


Következő szülésnél (4 éve) mikor beértünk akkor vizsgáltak meg és szinte a tolofájásokig sétálgattam, nem kellett feküdnöm. Akkor szóltam a szülésznőnek, mikor már tényleg folyamatosan fájt és éreztem, hogy mindjárt itt az idő. Lefeküdtem, megvizsgált és közölte, hogy mindjárt szülök, emlékszem, még lábtarókat se volt idő felpakolni, én fogtam a térdeimet. Bár ez is este volt, de mégis sokkal jobb volt, nem volt akkora fény, nyugodtabbnak is éreztem magam. Ez se tartott sokáig, kórházba érkezéstől számítva 2 óra 10 perc volt.


Mégis az utolsó szülésemet éltem meg a legnyugodtabban és bár úgy indították, mert a kisasszony nem akart kijönni, ennek ellenére nem jártak a nyakamra vizsgálgatni. Ráadásul ez délelőtt volt, nem égették ki a szemem a lámpák és az egész szülőrészen a szőlésznőn és rajtam kívűl nem volt senki. Ültem labdán, feküdtem, álltam, nem szabták meg mit csinálhatok vagy mit nem. Dokit összvissz akkor láttam, mikor szülés után jött megnézni, kell-e varrni vagy valami. Én tényleg szerettem azt, hogy nem ugráltak körbe, nem vizsgálgattak folyamatosan, békén hagytak. Mondjuk ez a szülésem volt úgymond a leghosszabb.. 6kor kaptam az oxit, fél 10ig semmit nem hatott, akkor kezdődtek a fájások 10:50re meglett a picurka.

2022. febr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Gratulálok mindenkinek akinek sikerült.

5 éve nekem nem volt ilyen szerencsém. 🖤

2022. febr. 5. 18:29
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Felőlem aztán mindneki úgy szül, ahogy akar. A lényeg, hogy mindneki szülhessen úgy, ahogy akar. Más dolgába belepofázni meg mindkét oldalról elfogadhatatlan.
2022. febr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem nem lehet az ember saját döntése, hogy császárt akar-e vagy sem, ha az nem indokolt. Állami egészségügyben legalábbis nem.

Az, hogy kórházi körülmények között, ha belefér fájdalmat csillapítanak, nem sürgetnek egy természetes folyamatot, szerintem teljesen rendben van. De hogy kérésre nagy hasi műtéteket végezzenek az nincs. Erre ott van a magánorvosi ellátás lehetősége.

2022. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
70%

"Egyébként sok doki a mai napig beír program császárra, ha kéred... csak hát a legtöbben nem ilyen elvetemültek, ha lehet választani egy természetes szülés és egy nagy hasi műtét között."

Németországben pl. biztos teljesen hülyék az orvosok, hogy engedik, hogy a nők válasszák meg a szülés módját, nem erőltetik minden áron a természetest és nem riogatnak a "nagy hasi műtéttel", hanem megcsinálják szakszerűen, pofavágás nélkül, hogyha te úgy érzed magadat leginkább biztonságban. Persze ott természetes szülésnél is lehetőséged van fájdalomcsillapításra, nincs ilyen, hogy nem adnak, ha kér a páciens és nem végeznek szükségtelen szadizást. Pláne nem a páciens beleegyezése nélkül.

Én megértelek Kérdező és felháborítónak tartom valahol, hogy ez a válasz, hogy akkor menj magánba. De más területen is fizess pluszban. pl. gyomortükrözésnél, ha nem akarod, hogy középkori kínzási módszerrel letuszkolják a torkodon, hanem humánusabb módon szeretnéd pl. érzéstelenítésben, bódításban/altatásban.

Amúgy pszichológusi szakvéleménnyel elküldenek. A pszichológus nem orvos. Pszichiáter szakvéleménye már orvosi kategória, azzal esetleg megcsászároznak.

Én is ott tartok, hogy inkább kifizetem a magánt, aztán meg letojom, hogy ki mit gondol. Nevetségesnek tartom valahol, mikor kívülálló emberek belepofáznak más szülésébe. Szívátültetéshez nem adnának tanácsot?

2022. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%

Szívátültetést sem végeznek, ha van opció más módon helyrehozni a szívedet. Csakhogy a te példádnál maradjak. :D

A németek pont nem érdekelnek, mert Magyarországon élek. :) A magyar állami eü ezt tudja nyújtani. Ha neked nem tetszik, szíved joga bármely más szolgáltatást megfizetni.

Pl. felhozhatnánk azt is, hogy miért van lehetőség magán eü-ben apukának is bent maradni szülés után két napig a kórházban. Állami eü-ben miért nincs!? Magánban miért szabják át kérésre az orrod, míg államiban max ha alapvető dolgokban akadályoz? Nyilván nem véletlenül megy a dolog két vonalon. Ha ugyanazt kapnád magánban, mint az államiban és ne adj isten még várakozási időben sem lenne különbség, akkor nem lenne magánegészségügy.

2022. febr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!