Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésfelkészítő? Érdemes...

Szülésfelkészítő? Érdemes részt venni egy szülésfelkészítő tanfolyamon? Segíthet? Németországban fogok szülni szeretnék online részt venni egy ilyenen, a férjemmel együtt. Ajánlanátok valamit?

Figyelt kérdés
2022. febr. 11. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én bánom, hogy nem mentem. Akkor talán jobban ott lettem volna fejben.
2022. febr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon érdemes! Ha van a kórháznak, ahova szülni mész, akkor oda célszerű menni, vagy olyan szakemberhez, akinek az adott kórházhoz van kötődése. Így sokkal helyspecifikusabb ismereteket is kaphatsz.

Nekem nagyon jól jött, bár csak online volt. Sok volt az "ahhaa" érzés. Az ember minden infót össze tud ollózni a netről kórházi táskáról, szülés előjeleiről, a szülés folyamatáról, a kórházban töltött napokról, a baba szükséges vizsgálatairól, szoptatásról, stb., de így egyben hallva kerek a történet.

Pl. rengeteg hazai rémtörténetet lehet olvasni bunkó csecsemősökről, meg megalázó helyzetekről. Ezeket azért jól tudja árnyalni, ha a másik felet is meghallgatja az ember. Nekem pl. ez csökkentette a szorongásomat, ami a szüléssel kapcsolatban jött elő.

2022. febr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én olyanon vettem részt, amit az a kórház szervezett, ahol szültem, sok újat nem tudtam meg, de nagy biztonságérzetet adott! több alkalom volt, mind online (a c*vid miatt), különböző témákban, pl. maga a szülés, császár, újszülött-gondozás, szoptatás.
2022. febr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk most a covid miatt nincs a kórházi, de online sem, úgyhogy egyéb maradt. Nézz utána a saját kórházadnál, ilyenkor szokott szó esni a helyi szokásokról, felszereltségről is.
2022. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szent Janos korhaz csinalt tavaly elott egy nagyon jo online szulesfelkeszitot,barki szamara elerheto. Viszont nem tudom,hogy nemetorszagban mi,es mennyivel masabb...
2022. febr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!