Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki megbánta...

Van itt olyan, aki megbánta az otthon szülést? Miért?

Figyelt kérdés

2022. febr. 13. 19:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
En azt bantam meg, hogy nem otthon szultem. Egyebkent erre en is kivancsi vagyok, korhazi traumatikus szulesekrol rengeteget hallottam, otthonszules megbanasarol meg akkor sem hallottam, ha amugy maga a szules korhazban vegzodott).
2022. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

Mennyire lehet ma Magyarországon elterjedt ez?

Én nem ismerek személyesen senkit, aki otthon szült volna.

Egyáltalán ez jelenleg engedélyezett? Mik a feltételei?

2022. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

Igen engedélyezett.

Én csak pozitiv otthonszülés élményekről tudok.

Én korhazban szultem.

2022. febr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%

Én sem ismerek olyat, aki megbánta volna. Még akinek meghalt a babája, az sem bánta meg (kórházban is meghalt volna).

Én otthon szültem, nem bántam meg. Kíváncsi vagyok, van-e ilyen.

2022. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Bocs, hogy offolok. Otthon szülés után mi a protokoll? Mikor látja orvos a babát? Mikor kapja meg az oltást? Mikor van hallásvizsgálat, stb?

Vagy hogy kell elképzelni ezt az egész folyamatot? :)

2022. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%

3: "Én csak pozitiv otthonszülés élményekről tudok."


Pedig volt olyan is, ahol a nőgyógyász szakorvosnő és szülésznő ügyködése következtében meghalt a kisbaba. Geréb Ágnesnek hívták az illetőt, rá lehet keresni. El is ítélték utána.

Csodálkoznék, ha az érintett anyukában ez pozitív élményként maradt volna meg.

2022. febr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
5-os, 24 oran belul latnia kell a babat neonatologusnak, 6 heten belul a korhazba vinni oltasra, a hallasvizsgalatot nem tudom. A babat a bábák is vizsgaljak a szules utan kozvetlenul es az azutani napokban napi szinten, ahogy az anyat is, azt hiszem, egeszen a 6. hetig, csak az elso het utan mar ritkabban.
2022. febr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
98%
Sosrm volt illegalis, 2011 ota van szabalyozva rendeletben, amiben benne vannak a feltetelei a szaksegitseggel torteno otthonszulesnek. Tobb ismerosom is otthonszult, egyik sem banja. Mindegyik traumatikus korhazi szules utan dontott igy.
2022. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
Én kétszer szültem otthon, sikerült mindkétszer szülés után komplikációval kórházba kerülni. Egyszer miattam, egyszer baba miatt. Mindenki jól van. Egyiket sem bántam meg.
2022. febr. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%

Minden olyan ismerős, aki otthon szült, azt mondta jò èlmèny volt. Èn elhuzòdó szülès miatt kerültem otthonszülèsbôl kòrhàzba, ahol oxyval gyorsìtottak. Màs beavatkozàs nem volt, de a körülmènyek elvettèk a kedvem attòl, hogy újra gyereket vàllaljak. Bàr ne mentem volna be a kòrhàzba.

4-es akit emlìt, annak làttam a videòjàt. Nagyon tanulsàgos volt. Dr Gerèb Àgnes profin ellàtta a babàt. A kicsi mentője előbb èrkezett az anya mentőjènèl, ès hògolyoztak a mentősök, hogy egyszerre lehessen őket szàllìtani, mìg a màsodik mentőt vàrtàk. A gyerek úgy el volt làtva, ahogy kòrhàzban tettèk volna, nem volt tovàbbi sürgőssègi ellàtàsra szüksège. Mikor honapok múlva meghalt a gyerek, aki helyette került az inkubàtorjàba, annak ugyanolyan szülèsi komplikàciò miatt lett ugyanaz a baja, csak mivel kòrhàzban törtènt, ennek nem volt hírèrtèke.

2022. febr. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!