Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Örültek a császárnak?

Örültek a császárnak?

Figyelt kérdés
Én mindig is rettegtem a hüvelyi szüléstől. Szinte minden nap sírtam, ahogy közeledett a vége. Egyik nap mentem ultrahangra, ahol közölték, hogy császár lesz, mert farfekvéses lett. El nem tudom mondani mennyire boldog, felszabad voltam abban a pillanatban. Nagyon szerencsésnek érzem magam.

2022. márc. 4. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
74%

Kulfoldon szultem, itt lehet valasztani, egyertelmuen a csaszart valasztottam.

Meg szazat bevallalnek. Masnapra konkretan semmi bajom nem volt (itt lehet is menni haza csaszar utani napon).

2022. márc. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 A kérdező kommentje:
Én is nagyon gyorsan helyre jöttem. Nem lett semmi maradandó komplikáció. Nekem elsődleges szempont az is, hogy nem ment tönkre a hüvelyem.
2022. márc. 4. 13:10
 13/62 anonim ***** válasza:
75%
Azért a hüveky nem megy olyan könnyen tönkre 😊 gondolj bele,akkor nem szülnének több gyereket a nők.
2022. márc. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
92%
Én a császártól rettegtem. Szerencsére nem volt rá szükség. 2x is nagyon könnyű szülésem volt.
2022. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
78%

Én azért imádkoztam, hogy ne legyen császár. Barátnőm első szülése császár volt, a második baba lepénye a hegen tapadt meg, majd onnan szakadt le. Sem a baba, sem az ő méhe nem élte túl az incidenst. Másik barátnőm csak szimplán tüdőembóliát kapott császár után pár héttel. (A többi császáros ismerősömnek semmi baja, hála az égnek.) Ezek engem valahogy jobban elborzasztottak mint néhány óra vajúdás (1 nap lett 😂) gondolata, bár attól is rettegtem. (Meg heget sem akartam a hasamra.)

Szóval kinek melyik jön be. Ennek is annak is megvan a maga veszélye. A sima szülésnek a szülés közben, a császárnak meg utána, és a következő terhességnél.

2022. márc. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
76%

"legyszi ne jöjjön senki azzal,hogy Svájcba is ügyeletesnél szülsz,nyilván összehasonlíthatatlan"

Így van. Jó lenne hasonló rendszer nálunk is. Svájcot ugyan nem ismerem, de Németországban is ügyeletesnél szülsz, viszont választható a császár is. Meg ott nincsenek ekkora különbségek kórházak és kórházi protokollok között, mint nálunk. Azért itthon nagyon nem mindegy, hogy valami kis vidéki kórházban szülsz és bekerülsz 4 kisebbséggel egy szobába, vagy valami újonnan felújított, jól felszerelt kórházban.

Na mindegy, elkanyarodtam.


Még nem vagyok terhes, de eleve császárra készülök és ha kell, inkább megyek magánba. A magán kiszámíthatóbb, ez biztonságot ad.

2022. márc. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy éreztem,ahogy a kérdező.Nézhettem, olvashattam róla milyen jó a hüvelyi szülés, beszélhettem bárkivel, egyszerűen nem bírtam felülemelkedni a félelmemen. Amikor kiderült, hogy faros nagyon megnyugodtam. Mennyivel jobb lett volna, ha lehet választani és nem rettegéssel telik a kilenc hónap. Pl. lehetne azoknak akik indok nélkül szeretnének császárt elbeszélgetést biztosítani egy pszichológussal és ha mondjuk három alkalom után még mindig így akarja az illető,akkor egyénileg engedélyezni. Egy csomóan úgyis meggondolják magukat, ahogy telnek a hónapok. Tudom bilibe lóg a kezem, nem lenne rá pénz,kapacitás stb. Nekem nagyon jó élmény volt a császár, legközelebb is így akarok szülni.
2022. márc. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
80%

15 -os, teljesen felesleges az ismerosod ismeroseinek a nagynenyjenek a sztorijait irogatni.

En is irhatnek mint korhazi dolgozo, hogy mennyi, a szules alatt serult-, es lett orokre fogyatekos gyereket lattam palyafutasom alatt.

Erthetoen mind a ketto kockazatos, nem az volt a kerdes.

2022. márc. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 A kérdező kommentje:
Most látom csak, hogy a telefonom átírta az örültetek szót, bocsánat.
2022. márc. 4. 14:33
 20/62 anonim ***** válasza:
100%

Természetes úton szültem, de örültem volna a császárnak.

A vajúdás nekem iszonyú elmény volt, a kitolás már ahhoz képest semmi :D

Ráadásul nem jött ki teljesen a lepényt, szerencsére még a kórházban kiderült, de nagyon fájt és vérzett. Hamar helyre jöttem, de azért ezek után lehet, hogy a császárt választanám.

2022. márc. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!